آبشار کلوگان

زمان مطالعه: دقیقه
بروزرسانی: 1400/05/26
بازدید: 1824
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

اگر قصد دارید از شلوغی و آلودگی پایتخت به مقصد منطقه ای خوش آب و هوا بیرون بروید، شما را به کلوگان دعوت میکنیم. کلوگان که دارای طبیعتی بکر و زیبا همراه با آبشار فوق العاده تماشایی است، در منطقه شمیرانات قرار دارد. این آبشار یکی از بلندترین آبشار های تهران است که برای آن دسته از افرادی که اهل کوه نوردی، طبیعت گردی و پیاده روی هستند گزینه خوبی میباشد؛ زیرا مسیر رسیدن به آن را باید پیاده طی کرد.

آبشار کلوگان کجاست؟

کلوگان یا کلیگان یا کلگون، از روستاهای خوش آب و هوای رودبار قصران شهرستان شمیرات استان تهران است. کلوگان تهران در مسیر اوشان فشم میان رودخانه جاجرود و کلگون قرار دارد. در این منطقه روستاهای دیگری چون آهار،امامه، شمشک و لالان وجود دارد. آبشار گلوکان امکان دسترسی به قله هایی نظیر مهرچال، کلوگان، روستای امامه و... را برای طبیعت گردان فراهم میکند.

 

آبشار کلوگان

 

امکانات موجود در منطقه کلوگان

با توجه به بکر و دست نخورده بودن آبشار کلوگان امکانات رفاهی در مسیر این روستا در نظر گرفته نشده است. بنابراین مواد غدایی همراه داشته باشید و یا از سوپرمارکت های موجود در روستا تهیه کنید. برای سرویس بهداشتی هم میتوانید از سرویس بهداشتی موجود در مسجد روستا استفاده کنید. نیاز به ذکر است که امکانات اقامتی در این روستا وجود ندارد و اگر قصد دارید شب را در این مکان بمانید باید در دشت کمپ بزنید.

تفریحاتی که در کلوگان میتوانید به آنها بپردازید

در ادامه تفریحاتی را که میتوانید در هنگام سفر به این آبشار زیبا انجام دهید را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • پیاده روی : پیاده روی مسیر سبز و زیبای روستا تا آبشار میتواند خود تفریحی جذابی باشد بخصوص اگر اهل پیاده روی و طبیعت گردی باشید.
  • شنا : آب تنی و شنا و شنیدن صدای آب میتواند خستگی پیاده روی یک ساعت و نیمه مسیر را از تنتان بیرون کند. با آب بازی در حوضچه های پایین آبشار نیز میتوانید تجربه لذت بخشی برای خود فراهم کنید.
  • کوه نوردی : کوه نوردی در دره های اطراف و یا قله های متعددی همچون کلوگان، همهن، آتشکوه و ساکا فرصت استفاده از کوه نوردی و لذت تماشای طبیعت بکر را برای شما فراهم میکند.
  • پیک نیک : میتوانید با اتراق در محوطه آبشار به استراحت و تماشای طبیعت اطراف آن بپردازید.

 

تفریحات موجود در آبشار کلوگان

 

بهترین زمان بازدید از آبشار کلوگان

بهترین زمان برای سفر به این منطقه دیدنی فصل بهار است. در این فصل  آب آبشار به بیشترین میزان خود میرسد و مسیر رسیدن به آبشار و دشت کلوگان پر از شکوفه میشود. در اواخر فروردین و اولیل اردیبهشت هنوز هم برف و یخ در این منطقه دیده میشود. در تابستان از جوش و خروش رودخانه کاسته میشود اما هوای خنک و دل انگیز روستا و درختان به ثمر نشسته آلبالو، گیلاس و زردآلو مسافر را به هیجان می آورد. در پاییز و زمستان به سبب کوچ اهالی، روستان خلوت است اما سرمای هوا پیمودن مسیر را کمی دشوار میکند. آب آبشار در زمستان ممکن است یخ بزند و با قندیل های زیبا منظره ای زیبا شکل دهد. همچنین در فصل پاییز منظره های پاییزی و برگ ریزان تماشایی خواهد بود.

 راه های دسترسی به آبشار گلوکان

براي رسيدن به روستاي كلوگان بايد از اتوبان بابايي شرق وارد جاده لشگرك و پس از آن وارد جاده اوشان فشم شويد. در كيلومتر هفت جاده فشم تابلوي روستا قابل مشاهده است. اگر ماشين شخصي نداريد ميتوانيد در ميدان تجريش تهران ون هايي را كه سرويس دهي به داخل روستا را به صورت رفت و برگشت انجام ميدهند بيابيد. فاصله رسيدن به آبشار از داخل روستا پنج كيلومتر است. توجه داشته باشيد كه به دليل باريك بودن معابر روستا ماشينتان را در ورودي روستا متوقف كنيد. بعد از كمي پياده روي از روي پل آهني عبور كنيد و بعد از آن به سمت چپ كوچه پي باغ برويد. در اين كوچه ميتوانيد مسير رودخانه ببينيد. مسير رودخانه را در پي بگيريد تا به آبشار برسيد.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
بیشتر بخوانید
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.1 از 5 | از 100 کاربر