معبد گراند پالاس

در این قسمت از سایت قصد داریم مطلبی در رابطه با یکی از جاذبه های زیبای توریستی کشور تایلند را برای شما شرح دهیم، معبد گراند پالاس یکی از زیبا ترین و قدیمی ترین جاذبه های این کشور به حساب می آید. تایلند کشوری است پر از جاذبه های گردشگری فراوان اما معبد گراند پالاس یکی از پر بازدید ترین آن ها به شمار می آید. تایلند کشوری است که مورد توجه بسیاری از گردشگران مخصوصا گردشگران ایرانی می باشد. بانکوک پایتخت این کشور دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که یکی از معروف ترین آنها معبد گراند پالاس است. این معبد در قرن 18 (سال 1782 میلادی) ساخته شد و به کاخ سلطنتی امپراطوری تایلند تبدیل شد. معبد گراند پالاس در غرب رودخانه بانکوک قرار دارد و دسترسی به آن بسیار آسان می باشد، به همین خاطر روزانه بازدید کنندگان فراوانی از این معبد بازدید می کنند.


 در قرن 18 رامای اول پادشاه کشور تایلند بود و قصد منتقل کردن پایتخت و سلطنتش به بانکوک را داشت، به همین خاطر دستور به ساخت مجموعه ای با خانه های مختلف با شکل و اندازه های متفاوتی را داد. خانه های ساخته شده با معماری خاص و بی نظیری که به سبک بودایی و همچنین مجلل بودند، این خانه ها برای پادشاهان و سران سلطنتی بود که همراه پادشاه حکومت می کردند. بعد از ساخت خانه ها و معابد مذهبی و همچنین کاخ پادشاهی، رامای اول معبد گراند پالاس را سلطنتی اعلام کرد و حکومت خود را در این شهر بنا کرد. به دلیل مسائل امنیتی و مانع از ورود دشمن و یا شخصی بیگانه دیواری به طول 1900 متر اطراف این مجموعه کشیدند تا در امان باشد. امروزه این خانه ها و معابد به صورت موزه در معرض دید بازدید کنندگان و گردشگران تور تایلند قرار می گیرند تا با فرهنگ ومعماری اصیل زمان باستان تایلند بیشتر آشنا شوند. خانه های این مجموعه از گنبد های طلایی رنگ و بلند زیبا تشکیل شده و اکثر خانه ها به وسیله ستون های کشیده مستحکم هستند. در کوچه ها باغچه های سرسبز با درختان گوناگونی وجود دارد که رنگ و بوی تازه ای به خیابان ها داده و زیبایی بی نظیری به آنها بخشیده است. 


معبد گراند پالاس یکی از پربازدید ترین مکان های کشور تایلند است که از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. مبحث قابل توجه دیگر آن است که ساعت 8:30 صبح در های معبد باز شده و ساعت 15:30 عصر نیز بسته می شوند. گردشگران تور تایلند که به این معبد می روند براي ورود بايستی دامن و يا شلوار بلند و پيراهن نيم استينی که بازو های آن ها را پوشانده باشد به تن داشته باشند. به دليل اهميت اين قوانين، برخي از بازديد کنندگان گاهی به دليل عدم پیروی از این قانون، به بیرون معبد باز گردانده می شوند. معبد گراند پالاس در فاصله 10 کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد که به راحتی با تاکسی های موجود در شهر در عرض 15 دقیقه می توانید به آن جا برسید و نیمی از روز خود را در این معبد زیبا سپری کنید.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر