امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به بهترین جاذبه های اودسا

بهترین جاذبه های اودسا

جاذبه های گردشگری یکی از اصلی ترین دلایل سفر افراد به نقاط مختلف جهان می باشد. شهر اودسا واقع در کشور اکراین دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است. برخی از جاذبه های گردشگری موجود در این شهر از محبوبیت بیشتری در بین گردشگران برخوردار هستند. در این بخش از وب سایت لحظه آخر با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین جاذبه های اودسا بپردازیم.
 
 
کاخ ورونتسوف: این کاخ یکی از بهترین جاذبه های اودسا بوده که در بلوار پریمورسکی در این شهر قرار گرفته است. تاریخچه ساخت این کاخ به سال 1830 میلادی باز می گردد، در آن سال ها این کاخ به دستور یکی از شاهزادگان روسی ساخته شده است. امروزه بخش های بسیاری از این کاخ تخریب شده و تنها بخش کوچکی از آن باقی ماند است. گردشگران تور اودسا لازم است بدانند که محبوب ترین بخش موجود در این کاخ مجسمه شب و روز می باشد. 
 
 
کلیسای تاتیانا مقدس: این کلیسا یکی از قدیمی ترین و بهترین جاذبه های اودسا محسوب می شود. امروزه گردشگران بسیاری برای بازدید از این کلیسا تور اکراین را در برنامه سفر خود قرار می دهند. جالب است بدانید که هزینه ساخت این کلیسا توسط ساکنان شهر، معلمان و دانش آموزان تامین شده است، همین امر سبب شده این کلیسا را به عنوان کلیسای دانشجویی در کشور اکراین می شناسند. معماری ساختمان این کلیسا بسیار خاص و زیبا بوده و یکی از زیبا ترین کلیسا ها در قاره اروپا می باشد. همچنین لازم است بدانید که این کلیسا مختص به دین و فرقه خاصی نبوده و افراد می توانند با ادیان مختلف برای دعا کردن به این کلیسا مراجعه کنند.
 
 
موزه باستان شناسی اودسا: موزه ها یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در نقاط مختلف دنیا می باشند، موزه باستان شناسی اودسا در سال 1825 افتتاح شده است، ساختمان دو طبقه این موزه بسیار قدیمی بوده و در مجموع دارای 10 اتاق می باشد. تعداد آثار باستانی موجود در این موزه به بیش از 160 هزار اثر می رسد که مربوط به مناطق مختلف دنیا مانند مصر، یونان، ایتالیا و قبرس می باشند. تاریخچه برخی از آثار موجود در این موزه به عصر حجر باز می گردد. از بخش های مختلف این موزه می توان به بخش کتاب های قدیمی و آزمایشگاه ترمیم آثار باستانی اشاره کرد.
 
 
سالن تئاتر ملی اودسا: یکی دیگر از بهترین جاذبه های اودسا سالن تئاتر ملی موجود در این شهر بوده  که در قرن 19 میلادی ساخته شده است. طراحی ساختمان این سالن تئاتر بسیار زیبا بوده و در ساخت آن از معماری ایتالیایی و فرانسوی الهام گرفته شده است. معماری بسیار خاص این سالن باعث محبوبیت آن در بین گردشگران تور اودسا شده است. همچنین لازم است بدانید که در ساختمان این سالن تئاتر بخشی برای اجرای اپرا نیز وجود دارد.
 
 
سواحل اودسا: به طور کلی اودسا شهری ساحلی می باشد، سواحل موجود در این شهر نظر افراد بسیاری را به خود جذب کرده است. گردشگران تور اکراین جالب است بدانند که حتی در نزدیکی مرکز شهر اودسا نیز ساحل وجود دارد. سواحل این شهر در فصل های گردشگری مانند فصل تابستان بسیار شلوغ می باشد. افراد لازم است بدانند که سواحل این شهر دارای بخش های متنوعی مانند بخش رایگان و بحش VIP هستند. از تفریحات آبی موجود در سواحل این شهر می توان به غواصی، قایق سواری، ماهی گیری و موج سواری اشاره کرد.
درج نظر