کاخ ورونتسوف

کاخ ورونتسوف یکی از زیبا ترین جاذبه های گردشگری موجود در شهر اودسا می باشد که در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این جاذبه در اختیار کاربران سایت لحظه آخر و گردشگران تور اودسا قرار دهیم.
باید بدانید که کاخ ورونتسوف در بلوار پریمورسکی واقع شده است و دسترسی به آن بسیار آسان می باشد. کاخ ورونتسوف در سال 1830 به دستور میخاییل سمیونویج ورونتسوف که یکی از شاهزادگان روسی و سران ارتش تزاری بود و توسط فرانچسکو بوفو ساخته شده است. این کاخ در واقع یکی از مهم ترین ساختمان های شهر اودسا به شمار می آید و دیدار های تاریخی بسیار مهمی در آن صورت گرفته است، اما امروزه تنها به عنوان یک جاذبه تاریخی از آن استفاده می شود و در طول سالیان تخریب های بسیاری در کاخ ورونتسوف صورت گرفته است و در حال حاضر تنها بخش جلویی آن قابل بازدید می باشد.
یکی از زیبا ترین جاذبه های موجود در کاخ ورونتسوف مجسمه و فواره آب شب و روز می باشد که در حیاط این مجموعه توسط مجسمه ساز میخاییل سمیونویچ ساخته شده است، متاسفانه از سال 1999 میلادی این فواره فاقد آب می باشد و صرفاً گردشگران می توانند از مجسمه آن بازدید کنند.
یکی از مهم ترین دیدار هایی که در کاخ ورنتسوف صورت گرفته دیدار نمایندگان کارگری و دریاوردی در سال 1917 میلادی می باشد همچنین لازم به ذکر است که این کاخ در آن زمان محل قرار گیری ستاد گارد سرخ شوروی بود.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم این کاخ در طول سالیان بارها تخریب شده و دو مورد آتش سوزی که در نیمه دوم قرن بیستم رخ داده است بیشترین آسیب را به ساختمان کاخ وارد کرده اند،  اما با این حال این بنا همچنان زیبایی و شکوه خود را حفظ کرده و بازدید از آن را به تمامی گردشگران تور اودسا پیشنهاد می کنیم، امیدواریم این مقاله در سفر با تور اودسا برای گردشگران مفید واقع شود.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر