موزه باستان شناسی اودسا

موزه باستان شناسی اودسا یکی از جاذبه های معرف شهر اودسا می باشد که در مقاله قصد داریم آن را معرفی کنیم به همین جهت اگر از علاقمندان به باستان شناسی و موزه گردی هستید در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در رابطه با موزه باستان شناسی اودسا در اختیارتان قرار دهیم.
ساختمانی که موزه باستان شناسی در آن قرار دارد یکی از قدیمی ترین ساختمان های موجود در شهر اودسا می باشد که در سال 1825 میلادی تأسیس شده است.
در این موزه ارزشمند بیش از 160 هزار آثار باستانی نگهداری می شود.
آثار باستانی موجود در این موزه قدیمی از کشور های مختلفی نظیر قبرس، مصر، یونان و ایتالیا جمع آوری شده است، لازم به ذکر است که این موزه یکی از بزرگ ترین مجموعه آثار باستانی های دنیا را در خود جای داده است خوب است بدانید برخی از این آثار به عصر حجر تعلق دارند.
ساختمان این مجموعه دارای دو طبقه می باشد و در هر طبقه حدود 5 اتاق وجود دارد.
در موزه باستان شناسی اودسا بیش از 33 هزار جلد کتاب علمی و قدیمی وجود دارد، اغلب این کتاب ها به دانشنمدان برجسته اکراین تعلق دارند.
در این مجموعه یک آزمایشگاه ترمیم آثار باستانی وجود دارد و متخصصان این آزمایشگاه همواره در حال ترمیم و نگهداری از آثار این موزه باستانی می باشد.
اگر قصد سفر با تور اودسا را دارید بازدید از این موزه را فراموش نکنید، چرا که با مراجعه به این موزه می توانید اطلاعات بسیاری در رابطه با تاریخ جهان و شیوه زندگی گذشتگان به دست آورید.
لازم به ذکر است در موزه باستان شناسی اودسا یک نمایشگاه دائمی به نام بولتنکو ام اف وجود دارد که در رابطه با تاریخچه و پژوهش های مربوط به زبان اکراینی می باشد.
امیدواریم این مقاله در سفر با تور اودسا برای گردشگران مفید واقع شود.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر