کلیسای تاتیانا مقدس

در این قسمت قصد داریم مطلبی در رابطه با یکی از جاذبه های زیبای توریستی شهر اودسا برای شما شرح دهیم، کلیسای تاتیانا مقدس اودسا یکی از زیبا ترین و قدیمی ترین جاذبه های این شهر به حساب می آید. اودسا شهری مملو از جاذبه های گردشگری می باشد اما کلیسای تاتیانا یکی از پر بازدید ترین آن ها به شمار می آید. در ادامه با ما همراه باشید، تا شما گردشگران عزیز تور اودسا را با این کلیسا زیبا بیشتر آشنا کنیم.

کلیسای تاتیانا مقدس جزء یکی از بی نظیر ترین کلیسا های اروپا می باشد. شاید جالب باشد که بدانید بخشی از آثار شهید تاتیانا، که مدافع دانش آموزان بوده است، در 4 ایستگاه فواره بزرگ در اودسا در کلیسای تاتیانا مقدس واقع شده است. این کلیسا با هزینه معلمان، دانش آموزان و ساکنان شهر اودسا ساخته شده است. این کلیسا اولین معبد دانشجویی در اوکراین به حساب می آید.
این نکته شاید برای بسیاری جالب باشد که بدانند مسئولان این کلیسا چه افرادی می باشند؟! لازم به ذکر است که رئیس ساختمان شخصی به نام کیوالوو (Kivalov) و معمار این بنا شخصی به نام ولادمیر گلازرین (Glazyrin) می باشد.

سبک نوآورانه کلیسا ترکیبی از ایده های مدرن و کانون های ارتدکس کلاسیک می باشد. معماری جالب این کلیسا، یادآور تخم مرغ عید پاک بزرگ است. کلیسای تاتیانا مقدس با نقاشی های روشن تزئین شده، که جلوه ای دیگر به این بنا داده است. دانش آموزان اودسا به طور خودکار به تمیز کردن، کاشت درخت برای محوطه سازی کلیسا می پردازند. جالب است بدانید کلیسا به هیچ دینی وابسته نیست، اما دانش آموزان به هر دینی که دارند در این کلیسا دعا می کنند. کلیسا روز تولد تاتیانا را در روز 25 دسامبر، که روز دانشجو نیز می باشد، جشن می گیرد.
با تمامی این تفاسیر به گردشگران تور اودسا پیشنهاد می شود که در زمان سفر خود، به شهر اودسا از کلیسای تاتیانا مقدس بازدید کنند و خاطره خوشی را برای خود رقم بزنند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره کلیسای تاتیانا مقدس

مهرداد 14 مهر 97
4
چقدر مطلبتون در رابطه با کلیسای تاتیانا مقدس مختصر و مفید بود
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر