پارک ملی آنتالیا

آنتالیا ترکیه یک شهر بسیار سر سبز با پوشش گیاهی متنوع می باشد که شهردار خوش ذوق این شهر با بهره برداری مناسب این فضاها را به پارک های زیادی تبدیل کرده که زیبا ترین آن ها پارک ملی آنتالیا می باشد. این پارک ملی در فاصله ی 85 کیلومتری از مرکز شهر آنتالیا قرار گرفته است که یکی از زیبا ترین و قدیمی ترین پارک های ترکیه می باشد. علت آباد بون و سر سبزی این پارک به خاطر وجود رودخانه پر آب و خروشان در نزدیکی آن است. همچنین وجود یک دره عمیق که عمق آن در بعضی از قسمت ها به 500 متر هم می رسد.

هنگامی که گردشگران تور آنتالیا به این مجموعه ی سرسبز و پوشیده از درختان میرسند میتوانند از حیات وحش طبیعی و زیبا همچنین انواع گیاه های خاص این منطقه لذت ببرند. از ساعت ها قدم زدن و مشاهده ی مناظر کم نظیر پارک ملی آنتالیا و هوای خنک کوهستانی همراه با نسیم دل انگیز دلتان نمی خواهد از این مجموعه خارج شوید. باوجود رستوران ها و کافه های متعدد پس از گشت و گذار در این پارک می توانید با یک غذای خوشمزه و نوشیدنی خنک استوایی لذت این سفر را چند برابر کنید.

در شهر آنتالیا پارک های زیادی وجود دارد که معمولا همه در کنار هم و در نزدیکی ساحل هستند ولی پارک ملی آنتالیا از معدود پارک های این شهر است که با فاصله زیادی قرار گرفته و به دور از شلوغی های شهر با محیطی آرام و صدای گوش نواز پرنده ها ویژه گی خاصی بخشیده است. در سفر به آنتالیا بازدید از این پارک فوق العاده فراموش نشود!

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پارک ملی آنتالیا

علیدوستی 7 شهریور 97
3
پارک ملی آنتالیا زیبا و دیدنی هست البته جاذبه گردشگری به نسبت زیادی داره اگر وقت زیاد داشته باشید می تونید از تک تکشون بازدید کنید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر