دریاچه موگان

تاریخ انتشار : ۱۰ آذر
آنکارا یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در کشور ترکیه بوده که هرساله میزبان بسیاری از جهانگردان می باشد. وجود تفریحات و جاذبه های گردشگری بی نظیر در این شهر، سبب شده تا بسیاری از توریست ها چندین بار از این شهر زیبا دیدن به عمل آورند.

دریاچه موگان که در جنوب آنکارا و در شهر گل باشی واقع شده، مورد توجه بسیاری از گردشگرانی که با تور آنکارا راهی این شهر می شوند، قرار گرفته است. دریاچه موگان حدود 25 کیلومتر از مرکز شهر آنکارا فاصله دارد.
دریاچه موگان امکانات لازم برای پیک نیک کردن را دارا می باشد که گردشگران تور آنکارا می توانید در فضای زیبا و دل انگیز آن ساعاتی را در کنار خانواده بگذرانید. در دریاچه موگان امکانات خوبی نظیر: رستوران، سرویس بهداشتی و مکان های کمپینگ وجود دارد که گردشگران تور آنکارا می توانند از آن ها بهره ببرند. اگر برای پیک نیک به این دریاچه نمی روید و تنها با هدف تماشا کردن دریاچه راهی شهر گل باشی می شوید، می توانید از امکانات ماهیگیری که در این مکان در نظر گرفته شده هم لذت ببرید. علاوه بر ماهی، خرچنگ های زیادی هم برای صید، در دریاچه موگان وجود دارد.

مساحت کلی این دریاچه در حدود 61 کیلومتر بوده و میانگین عمق آن نیز 5 متر می باشد. طول دریاچه حدود 11 کیلومتر و عرض متوسط آن 500 متر است. وجود درختان سرسبز و سر به فلک کشیده، در کنار گل های رنگارنگ جلوه بی نظیری به دریاچه موگان بخشیده که تماشای آن برای گردشگران تور ترکیه خالی از لطف نیست. پارک موگان در سال 2001 در ساحل غربی این دریاچه ساخته شده که با استقبال خوبی همراه بود. مساحت این پارک تقریبا 602 هزار متر مربع می باشد و فضای سبز بسیار زیبایی دارد. به دنبال افزایش میزان انقراض پرندگان آبزی، حدود 203 هزار متر مربع از پارک موگان را به حفاظت این پرندگان اختصاص دادند. 
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به دریاچه موگان