کشف شهر گمشده تینیا

به عقیده بسیاری از باستان شناسان شهر گمشده تینیا توسط اسرای جنگ تروآ حدود 12 قرن پیش از میلاد مسیح بنا شده است و قدمت بسیاری زیادی دارد، نام شهر تینیا بار ها در اسناد و نوشته های یونان باستان آمده است و تا سال 2018 میلادی اثری از آن نبود به همین سبب تمامی مردم و باستان شناسان گمان می کردند که تینیا شهر افسانه ای است.


کشف شهر گمشده تینیا در واقع نتیجه تحقیقاتی می باشد که در منطقه جنوبی پیلوپونیس انجام شده است، طی این تحقیقات دیوار های بسیاری از جنس خاک رس، مرمر و سنگ های مختلف کشف شد که باستان شناسان آن ها را به شهر باستانی تینیا نسبت می دهند.
پس از کشف شهر گمشده تینیا باستان شناسان تحقیقاتی گسترده در زمینه شناخت و استخراج آثار به جا مانده در این شهر را آغاز کرده اند و تا به امروز آثار بسیاری نظیر سفال های دست ساز، استخوان های انسان، سکه های باستانی و غیره کشف شده است.


سکه های کشف شده از این شهر به دوره های مختلفی تعلق دارند و قدمت بسیاری از آن ها به دوران سپتیموس سوروس که بین سال های 193 تا 211 میلادی به روم حکومت می کردند، باز می گردد.
نتایج تحقیقات نشان می دهند که شهر تاریخی تینیا تا قرن 6ام پس از میلاد نیز دارای سکنه بوده و سر انجام در قرن 6 با حمله برده ها شهر آوار و خالی از سکنه شده است.
یکی از مهم ترین نکاتی که باستان شناسان از مطالعه بر روی آثار کشف شده در این شهر دریافته اند این است که ساکنین تینیا بسیار غنی و ثروتمند بوده اند به همین سبب احتمال می رود که این شهر باستانی پل ارتباطی شهر های تجاری آرگوس و کورنیتوس در شمال منطقه پسلوپونیس بوده است.
در آثار کشف شده از این شهر می توان تلفیقی از فرهنگ شرقی و غربی را مشاهده کرد که نشان از ارتباطات گسترده اهالی تینیا با سایر مناطق دنیا دارد.
همانطور که پیش تر اشاره کردیم نام شهر تینیا بار ها در اسناد و نوشته های تاریخی یونان ذکر شده است، اما اطلاعات چندانی از مردم این شهر و شیوه زندگی آن ها در اسناد تاریخی وجود ندارد به همین جهت تنها راه آشنایی با تاریخچه شهر گمشده تینیا مطالعات باستان شناسی می باشد که پروسه ای زمان بر و طولانی می باشد.


خوب است بدانید، گور هایی در این منطقه کشف شده اند که در آن ها وسایلی نظیر یک سکه طلا (برای پرداخت هزینه سفر پس از مرگ)، حلقه ی آهنی به همراه مهری با طرح خدایان یونانی (سراپیس و سربروس)، سگ سه سر (نماد نگهبان دروازه هادس) و غیره به همراه شخص مرده دفن شده است.
کشف شهر گمشده تینیا را می توان یکی از مهم ترین اتفاقات در زمینه باستان شناسی دانست چرا که این شهر در واقع گنجینه ای از اطلاعات تاریخی می باشد که دستیابی به آن ها کمک شایانی به باستان شناسان در جهت شناخت تاریخ کشور یونان می کند.
گردشگران تور یونان و کاربران سایت لحظه آخر باید بدانند که تا کنون ( در تاریخ 19 آذر 1397) اطلاعات دقیقی از وجود و یا عدم وجود امکان بازدید از این شهر باستانی دردست نیست.
امید داریم که مطالعه این مقاله کاربران سایت لحظه آخر را تحت تأثیر قرار داده و برایشان مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کشف شهر گمشده تینیا
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.