برج کانتون

📅 بروزرسانی : ۱۳ آذر ۱۳۹۷ بازدید : 1320
امروزه برج های مدرن باعث زیبایی هرچه بیشتر شهر های پیشرفته شده اند. برج های بلند و خاص یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در بین گردشگران به حساب می آیند. شهر گوانجو در کشور چین دارای آسمان خراش های بسیاری می باشد، یکی از آسمان خراش های های موجود در این شهر، برج کانتون می باشد. در این بخش از وب سایت لحظه آخر با ما همراه باشید تا به بررسی برج کانتون بپردازیم.
برج کانتون واقع در منطقه Haizhu در شهر گوانژو با ارتفاعی در حدود 600 متر قرار گرفته است. ساخت این برج از سال 2005 آغاز و در سال 2009 میلادی پایان یافت، همچنین درهای این برج در ماه سپتامبر سال 2010 به روی گردشگران تور گوانژو باز شد. لازم است بدانید که مردم محلی گوانژو این برج را به نام Xiao Man که به معنای برج کمر باریک است، می شناسند. هدف طراحان این برج، ساخت برجی زیبا و با ظرافت بوده است، زیرا اکثر برج های موجود در دنیا دارای طراحی مستطیل شکل و صاف هستند. گردشگران تور چین جالب است بدانند که طبقه 66 این برج کانتون که باریک ترین قسمت آن بوده، قطری در حدود 30 متر دارد.بر روی نمای بیرونی این برج لامپ های رنگ و رنگ بسیاری وجود دارد، همین امر سبب شده این برج در شب ها بدرخشد و منظره بسیار زیبایی را در شهر گوانژو به وجود آورد. ساختمان ضد زلزله این برج در مقابل زلزله های 8 ریشتری نیز مقاوم است و در حدود 50 هزار تن وزن دارد. طراحی برج کانتون به گونه ای بوده است که درون آن امکانات بسیاری نیز وجود دارد.
برخی از امکانات اصلی موجود در این برج به شرح زیر می باشد:
- دکل رادیویی موجود در بالای این برج ارتفاعی در حدود 150 متر دارد، همین امر سبب شده که برج کانتون بلند ترین برج تلویزیونی در قاره آسیا محسوب شود.
- در ارتفاع 424 متری این برج رستوران گردان آن وجود دارد که غذا های خوش طعم و باکیفیت محلی و بین المللی را برای گردشگران سرو می کند. این رستوران ظرفیتی در حدود 400 نفر را دارا می باشد.
- تراس این برج که در ارتفاع 450 از سطح زمین قرار گرفته است، یکی از بلند ترین تراس ها برای تماشای شهر به حساب می آید.- برج کانتون دارای یک سینمای 4 بعدی مدرن و یک چرخ و فلک افقی نیز می باشد. گردشگران تور گوانژو در بالای این چرخ و فلک می توانند منظره ای بسیار زیبا از شهر گوانژو را تماشا کنند.
- آسانسور موجود در این برج قادر است گردشگران را ظرف 1 دقیقه و 30 ثانیه از طبقه اول برج به طبقه آخر برج برساند.
برج کانتون بر اساس ارتفاع به 5 بخش زیر تقسیم می شود:
بخش A: بخش اول این برج تا ارتفاع 32 متری آن بوده که شامل فروشگاه های مختلف می باشد. همچنین در این بخش کافی شاپ Riverside و رستوران Chopstix غذا ها و نوشیدنی های باکیفیت بین المللی را برای گردشگران تور چین سرو می کنند.
بخش B: این بخش از ارتفاع 84 متری تا 116 متری برج کانتون به حساب می آید. بخش B شامل چندین سینمای 4 بعدی و 3 بعدی می شود، که در مجموع ظرفیتی بیش از 270 نفر دارد.
بخش C: این بخش از ارتفاع 147 متری برج شروع شده و در ارتفاع 168 متری پایان می یابد. افراد می توانند در این بخش به تماشای مناظر اطراف بپردازند.
بخش D: بخش D از ارتفاع 344 متری تا 355 متری برج کانتون می باشد. راه پله مارپیچ این برج که دارای 1096 پله با کف شیشه ای می باشد، به این بخش ختم می شود.
بخش E: این بخش که بخش آخر برج به حساب می آید از ارتفاع 376 متری آغاز می شود. این بخش شامل آنتن رادیویی، تراس و چرخ و فلک این برج نیز می باشد.ساعت کاری برج کانتون: گردشگران تور گوانژو می توانند از ساعت 9 صبح تا ساعت 10 شب به بازدید از این برج بروند.
قیمت: هزینه بازدید از این برج برای افراد بزرگسال 150 یوان و برای کودکان 75 یوان می باشد. همچنین رفتن به تراس این برج در حدود 280 یوان هزینه دارد.
آدرس برج کانتون: چین، گوانگجو، منطقه Haizhu، جاده Yiyuan
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/23618-%D8%A8%D8%B1%D8%AC-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%88%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به برج کانتون