پارک ملی کوپرولو کانیون

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1402/11/17
بازدید: 1536
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

آیا در قایق در حال حرکت در آب سرد قایق سواری کرده‌اید؟ اگر هنوز امتحان نکرده‌اید، دره کوپرولو را از دست ندهید! شگفت انگیزترین و با طراوت ترین تجربه ممکن را خواهید داشت. دره کوپرولو یکی از جاذبه‌های شهر آنتالیا است که هر روز در تابستان صدها گردشگر را گرد هم‌ می‌آورد. در ادامه این مقاله از سایت لحظه آخر قصد داریم در مورد پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا برای شما گردشگر و توریست تور لحظه آخری آنتالیا صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پارک ملی

معرفی پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا

پارک ملی دره کوپرولو (Köprülü) محبوب‌ترین منطقه ورزش‌های آبی ترکیه است. پارک ملی برای پیاده‌روی یا کشف خرابه‌های باستانی یا فقط برای لذت بردن از مناظر چشمگیر مدیترانه عالی است. پارک ملی کوپرولو کانیون در وسط بسیاری از زیبایی‌های طبیعی در دره‌ای حاصلخیز قرار دارد. دره کوپرولو به طول 14 کیلومتر همراه با رودخانه کوپرو ادامه دارد و حداکثر ارتفاع آن به 400 متر‌ می‌رسد. پارک ملی دره کوپرولو در ارتفاعات کوهستانی در 96 کیلومتری شمال شرقی استان آنتالیا قرار دارد. شمال شرقی آنتالیا در جاده ساید، برای مسیر دایره‌ای زیبا و خوش منظره که به پارک ملی منتهی می‌شود،

محبوب ترین تورهای ترکیه لحظه آخر کدامند؟

از مسیر تاساگیل و بسکوناک (Beşkonak) خارج شوید. جاده از روی آب زلال و روان رودخانه کوهستانی عبور‌ می‌کند و از میان جنگل‌های بکر و روی آبشارهای مواج‌ می‌گذرد. شما‌ می‌خواهید اغلب توقف کنید و تمرین دوربین خود را در‌این دره زیبا انجام دهید. در قسمت استراحت رستوران‌های ماهی وجود دارد که انتخاب‌های خوشمزه‌ای را ارائه‌ می‌دهند. کوهنوردان نمی توانند در مقابل کوهنوردی، کاوش و کمپینگ در‌این نقطه ناهموار و دیدنی مقاومت کنند. پل اولوک بر روی رودخانه کوپرو و پل بوگروم بر روی جریان کوکادره نمونه‌های قابل توجه مهندسی رومی هستند.

جاهای دیدنی آنتالیا -در سفر به آنتالیا جاذبه های گردشگری آن را از دست ندهید!

پل اولوک در ارتفاع 27 متری بالای دره با استفاده از بلوک‌های سنگی و تکنیک همپوشانی ساخته شده است. قدمت‌این پل به قرن دوم میلادی بازمی گردد. پارک ملی کوپرولو کانیون دارای گیاهانی غنی از جمله کاج قرمز، کاج سیاه، سرو، صنوبر، انواع بلوط و زیتون وحشی است. پارک ملی کوپرولو کانیون همچنین میزبان بزرگترین جنگل سرو آسیای کوچک است. شهر عتیقه سلگه و کوه بوزبورون در محدوده پارک ملی قرار دارند. پل اولوک یا شهر بسکوناک جایی است که رافت‌بازان برای رفتینگ در رودخانه کوپرو وارد رودخانه می‌شوند.

مهمانسراهای مهربان روستا در‌این منطقه موجود است. دره کوپرولو یکی از طولانی ترین دره‌های ترکیه است. رودخانه کوپرو با ماهی قزل آلا معروف است. درختان سرو، سرو، کاج قرمز و کاج سیاه اکوسیستم منطقه را تشکیل‌ می‌دهند و جنگل سرو مدیترانه‌ای با وسعت 400 هکتار، مهم‌ترین ویژگی گیاهی در پارک ملی کوپرولو کانیون است. پل رومی اولوک بر روی دره و پل بوگروم بر روی رودخانه کوکادره شاهکارهای مهندسی زمان خود بودند.

کوپرولو

تفریحات پارک ملی کوپرولو کانیون

عکاسی از طبیعت، بازدید از مکان‌های باستان‌شناسی، تشکل‌های زمین‌شناسی، رفتینگ در زیر پل‌های رومی تاریخی در دره کوپرولو، پیاده‌روی و کمپینگ، رفتینگ در رودخانه کوپرو از جمله فعالیت‌هایی است که‌ می‌توان در‌این جاذبه دوست داشتنی انجام داد. هر دو طرف با تپه‌های شیب دار و غیرممکن احاطه شده اند، در حالی که منابع زیرزمینی رودخانه کوپرو را تغذیه‌ می‌کند که یکی از چشمگیرترین مناطق طبیعی ترکیه را تشکیل‌ می‌دهد. رفتینگ از 100 متر زیر پل اولوک شروع‌ می‌شود، جایی که رودخانه آرام است و یک جیب جانبی ارائه‌ می‌دهد. آماتورها در جهت مخالف پارو‌ می‌زنند تا با‌این تکنیک آشنا شوند و به پل برسند.

آنتالیا

امکانات پارک ملی کوپرولو کانیون

تصور کنید در یک روزآرام و در عین حال هیجان‌انگیز به پارک کوپرولو کانیون در آنتالیا بروید با دوستان خود بر روی نیمکت‌هایی که در تمام نقاط تعبیه شده اند بنشینید و از سایه زیبای درختان لذت ببرید. پیک نیک در‌این پارک یکی از لذتبخش‌ترین ساعات زندگی شما خواهد بود. البته اگر تمایلی به پیک نیک ندارید‌ می‌توانید از کافه‌های خوش منظره‌این پارک بهره ببرید، یا غذای خود را در رستورانی میل کرده و در عین حال به‌این چشم انداز زیبا نگاه کنید. 

شهر آنتالیا | همه چیز درباره آنتالیا؛ از زبان و فرهنگ تا آب و هوا و قوانین آنتالیا 

پیکنیک

جاذبه‌های پارک ملی کوپرولو کانیون

  • رفتینگ، محبوب ترین فعالیت در دره کوپرولو است. جدای از رفتینگ، می‌توانید با پیاده‌گردی در‌این منطقه به گشت و گذار بپردازید تا از بافت تاریخی و طبیعی منطقه لذت ببرید. حتما باید پل‌های سنگی را ببینید که نام‌این دره از آن گرفته شده است. کوپرولو دره همچنین اگر به ورزش‌های دیگری مانند اسب سواری، سافاری و کمپینگ علاقه مند هستید عالی است.
  • شهر باستانی سلگه: در قسمت بالای پارک ملی کوپرولو کانیون ویرانه‌های شهر باستانی سلگه قرار دارد. دره کوپرولو منبع حیات‌این شهر باستانی بوده است. برای رفتن به سلگه باید از پل اولوک عبور کرده و حدود 13 کیلومتر رانندگی کنید. همانطور که در حال رانندگی هستید، منظره‌ای باشکوه در انتظار شما است. در زیر، ورودی کوپرولو دره، دره پوشیده از جنگل و کوه توکا را‌ می‌بینید.
  • پل اولوک: پل رومی در ورودی دره وجود دارد که گمان‌ می‌رود در قرن دوم و در دوران شکوفایی سلگه ساخته شده باشد. پل اولوک که قبلا به نام یوریمدون شناخته‌ می‌شد. پل دیگری به نام بوروم در نزدیکی‌این شهر وجود دارد. اطراف‌این پل برای پیک نیک‌ایده آل است.
  • کوپروچای: کوپروچای مانند دیگر نهرهای منطقه در تابستان دارای آب خنک است و امکان شنا وجود دارد. دمای آب جاری در نزدیکترین قسمت به منبع دره کوپرولو حدود 9 درجه است و در تابستان یا زمستان تفاوت چندانی ندارد. اگرچه وقتی از منبع دور‌ می‌شوید، در گرمای ماه‌های تابستان دمای آب تا 15 درجه افزایش‌ می‌یابد.
  • رفتینگ در کوپروچای: رفتینگ در آب سرد چشمه در گرمای سوزان تابستان تجربه فوق العاده‌ای است! کوپروچای هشت ماه از سال میزبان ورزش‌های آبی است. بهترین مسیر برای رفتینگ در کوپروچای است، جایی که بسیاری از آژانس‌های مسافرتی تورهای رفتینگ را برگزار‌ می‌کنند. برای‌این تورها قایق، پارو، جلیقه نجات و کلاه‌ایمنی در نظر گرفته شده است. مسیر رفتینگ به طول 12 کیلومتر از سطوح دشواری مختلفی تشکیل شده است. 8-10 نفر‌ می‌توانند به راحتی در یک قایق رفتینگ جا شوند. جدای از آن، قایق‌های کایاک سواری نیز وجود دارند که‌ می‌توانند دو نفر را در خود جای دهند.
  • جیپ سافاری در کانیون کوپرولو: تورهای پیاده‌گردی و سافاری جیپ برای کشف روستاهای اطراف منطقه به روشی ماجراجویانه برگزار می‌شوند. مسیرهای جیپ سافاری بیشتر در جاده‌های خاکی معروف به زمین‌های آفرود و کوهستانی است.
  • کمپینگ در کانیون کوپرولو: پارک ملی مکانی آرام برای کمپینگ در کنار رودخانه است که در سایه درختان قرار دارد. همچنین، اگر ترجیح‌ می‌دهید، خانه‌های ییلاقی در سواحل کوپروچای وجود دارد. توالت، دوش آب گرم و برق در محوطه کمپینگ ارائه‌ می‌شود.

بهترین پارک های آنتالیا - با بهتربن پارک های آنتالیا آشنا شوید.

پارک آنتالیا

رودخانه کوپرولو کانیون

اگر می‌خواهید یکی از بهترین جاذبه‌های پارک ملی کوپرولو کانیون تماشا کنید، حتما به رودخانه آن سری بزنید. با دیدن رودخانه کوپرولو کانیون، تجربه سفر خود را شیرین تر کنید. 

منشا آب رودخانه کوپرولو کانیون

این رود پر آب از یک دریاچه کوچک بین دریاچه‌های بزرگ اگیدیر و بیسهیر شروع‌ می‌شود و اکنون منبع قابل توجهی از برق آبی برای‌این منطقه است. رودخانه قبل از ورود به دریا در نزدیکی زمین‌های گلف بلک از نزدیک آسپندوس‌ می‌گذرد.

پارک ملی

دسترسی به پارک ملی کوپرولو کانیون آنتالیا

ورود به پارک ملی کوپرولو کانیون رایگان است. با‌این وجود، بسیاری از آژانس‌های مسافرتی محلی تورهای روزانه را به دره کوپرولو برگزار‌ می‌کنند.‌این ساده‌ترین راه برای کاوش در دره و بازگشت به شهر در صورت نداشتن وسیله نقلیه شخصی است.

بهترین پارک های آنتالیا - با بهتربن پارک های آنتالیا آشنا شوید.

سخن پایانی
در سفر به آنتالیا بازدید از پارک کوپرولو کانیون گزینه‌ای است که نباید آن را نادیده بگیرید، چراکه تجربه‌ای بدیع و آرامش‌بخش خواهد بود. امیدواریم این مطلب از سایت گردشگری لحظه آخر برای شما مفید بوده باشد.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
قصرالدشت شیراز؛ تجربه زندگی در قلب شیراز
قصرالدشت شیراز؛ تجربه زندگی در قلب شیراز
بیشتر بخوانید
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
فاصله مشهد تا تهران و سایر شهرهای مهم ایران
فاصله مشهد تا تهران و سایر شهرهای مهم ایران
بیشتر بخوانید
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
امتیاز 3.6 از 5 | از 100 کاربر