ثروتمند ترین کشور های دنیا

در دنیا کشور های مختلفی وجود دارند که به دلیل بالا بودن سرانه تولید نا خالص داخلی که دارند جز ثروتمند ترین کشور های دنیا محسوب می گردد.در این قسمت از لحظه آخر گردشگران عزیز را با ثروتمند ترین کشور های دنیا بیش تر آشنا خواهیم کرد.

1.قطر
قطر که عنوان اول ثروتمند ترین کشور های جهان را از آن خود کرده پیشرفت خود را مدیون منابع غنی گاز و نفت خود می باشد.گردشگران تور قطر بدانند که سرانه تولید نا خالص داخلی این کشور حدود 140649 دلار می باشد.از دیگر فعالیت های قطر می توان به تولید فولاد ، پتروشیمی و کود شیمیایی اشاره کرد.

2.لوکزامبورگ
لوکزامبورگ دومین کشور کوچک و ثروتمند دنیا شناخته شده است که سالانه سرانه تولید ناخالص ملی حدود 9 برابر میانگین جهانی ، معادل 97622 دلار می باشد.گردشگران تور لحظه آخری بدانند که هیچ هزینه ای برای جاده سازی و ارتش نمی شود و تمامی مردمان آن تحصیل کرده و ثروتمند هستند و بیکاران این کشور 5.5 درصد می باشد.

3.سنگاپور
سنگاپور یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری به شمار می رود که سالانه گردشگران زیادی تور سنگاپور را برای گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند.این کشور زیبا در عین حال ثروتمند سرانه تولید نا خالص داخلی حدود 7059810 دلار دارد.جالب بدانید در مدت 22 سال تولید ناخالص داخلی سنگاپور دو برابر شده و همین موضوع آن را به کشوری گران تبدیل کرده است.

4.برونئی
این کشور در قسمت جنوب شرقی آسیا واقع شده که سرانه تولید نا خالص داخلی آن 7237045 دلار ، گاز ، غذا و صادرات نفت جز ثروتمند ترین کشور جهان باشد.یکی از جالب ترین نکات ، برند حلال را برونئی وارد بازار کرده است.

5.کویت
کویت آن دسته از کشور های به شمار می رود که ثروت خود را مدیون تولید نفت خام خود می باشد.سرانه تولید نا خالص داخلی این کشور 7091356 دلار است.

گزارش مشکل
درج نظر