Lahzeakhar.com
امتیاز 4.8 از 5 | از 557 کاربران به تور قطر

متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

ساعت قطر هم اکنون :

در ادامه صفحه تور قطر می توانید لیستی از به‌روزترین تورهای قطر آژانس های مسافرتی با ایرلاین‌های مختلف را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تورها به صورت روزانه بررسي می‌شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می‌توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

قطر کشوری در قسمت جنوب غربی قاره آسیا و در منطقه خاورمیانه می‌باشد که هر ساله میزبان تعداد بالایی از گردشگران تور قطر می‌باشد. با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این کشور را در اختیار شما توریست‌های تور قطر قرار دهیم. کشور قطر در شبه جزیره عربستان واقع شده است. در مرزهای زمینی، این کشور در همسایگی کشور عربستان سعودی قرار دارد و در مرزهای آبی با کشورهای بحرین، عراق، امارات متحده، کویت، عراق و ایران هم مرز است. قابل توجه گردشگران تور قطر، زبان عربی، زبان رسمی مردم این کشور بوده و زبان انگلیسی زبان دوم این کشور است. دین رسمی حاکم بر این کشور، دین اسلام و واحد پول قطر ریال است. وسعت کلی این کشور در حدود 11 هزار کیلومتر است و یکی از کم وسعت ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود. خاک کشور قطر، هموار است و سرزمینی خشک می‌باشد. برخی از شهرهای این کشور عبارت اند از: خور، زباره، مسیعید، دخان، وکره و راس لفان. شهر جدید لوسیل و شهرک جزیره ای مروارید قطر نیز در این کشور در حال احداث می‌باشد که می‌تواند در آینده ای نزدیک بسیار مورد توجه گردشگران تور قطر قرار گیرد.
طبق سرشماری های انجام گرفته در سال 2017 جمعیت این کشور حدود 2/5 میلیون نفر تخمین زده شده که از این مقدار، حدود 300 هزار نفر اهل قطر و 2/3 میلیون نفر تبعه خارجی هستند. از آن جایی که تعداد بسیار زیادی کارگر مرد به این کشور مهاجرت کردند، تعداد جمعیت زنان این کشور کم است و تقریبا یک چهارم این کشور را زنان تشکیل می دهند. کشور قطر اولین کشور عربی است که میزبانی جام جهانی را عهده داربوده است. توریست های تور قطر باید بدانند که کشور قطر در فصل تابستان دارای آب و هوای گرم و شرجی و بیابانی است. زمستان های این کشور، هوایی مطلوب و خنک دارد، اما گاهی تحت تاثیر توده هوایی سودانی، بارش های شدیدی در این کشور اتفاق می افتد که منجر به وقوع سیل و خسارات زیاد می شود.

سوالات متداول

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است