امتیاز 5 از 5 | از بین 550 امتیاز دهنده به تور قطر

تور قطر

در ادامه صفحه تور قطر می توانید لیستی از به روز ترین تورهای قطر آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


مقالات مرتبط

مطالب مرتبط دیگر

اقامت در قطر

قطر

سفر به قطر چقدر هزینه دارد

قیمت سفر به قطر

آدرس پارک آبی قطر

قطر کجاست

راهنمای کامل زندگی در قطر

قیمت های سفر به قطر

اطلاعات سفر به قطر

چگونه ویزای قطر بگیریم

  • تور قطر
  • اطلاعات و موقعیت
  • اطلاعات پرواز
  • آب و هوا

قطر کشوری در قسمت جنوب غربی قاره آسیا و در منطقه خاورمیانه می باشد که هر ساله میزبان تعداد بالا گردشگران تور قطر می باشد. با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این کشور را در اختیار شما توریست های تور قطر قرار دهیم. کشور قطر در شبه جزیره عربستان واقع شده است. در مرزهای زمینی، این کشور در همسایگی کشور عربستان سعودی قرار دارد و در مرزهای آبی با کشورهای بحرین، عراق، امارات متحده، کویت، عراق و ایران هم مرز است. قابل توجه گردشگران تور قطر، زبان عربی، زبان رسمی مردم این کشور بوده و زبان انگلیسی زبان دوم این کشور است. دین رسمی حاکم بر این کشور، دین اسلام و واحد پول قطر ریال است. وسعت کلی این کشور در حدود 11 هزار کیلومتر است و یکی از کم وسعت ترین کشورهای جهان محسوب می شود. خاک کشور قطر، هموار است و سرزمینی خشک می باشد. برخی از شهرهای این کشور عبارت اند از: خور، زباره، مسیعید، دخان، وکره و راس لفان. شهر جدید لوسیل و شهرک جزیره ای مروارید قطر نیز در این کشور در حال احداث می باشد که می تواند در آینده ای نزدیک بسیار مورد توجه گردشگران تور قطر قرار گیرد.
طبق سرشماری های انجام گرفته در سال 2017 جمعیت این کشور حدود 2/5 میلیون نفر تخمین زده شده که از این مقدار، حدود 300 هزار نفر اهل قطر و 2/3 میلیون نفر تبعه خارجی هستند. از آن جایی که تعداد بسیار زیادی کارگر مرد به این کشور مهاجرت کردند، تعداد جمعیت زنان این کشور کم است و تقریبا یک چهارم این کشور را زنان تشکیل می دهند. کشور قطر اولین کشور عربی است که میزبانی جام جهانی را عهده دار است و مقرر شده این رقابت در سال 2022 در این کشور انجام شود و قطعا این موضوع گردشگران بی شمار تور قطر را راهی این کشور می کند. توریست های تور قطر باید بدانند که کشور قطر در فصل تابستان دارای آب و هوای گرم و شرجی و بیابانی است. زمستان های این کشور، هوایی مطلوب و خنک دارد، اما گاهی تحت تاثیر توده هوایی سودانی، بارش های شدیدی در این کشور اتفاق می افتد که منجر به وقوع سیل و خسارات زیاد می شود.

در این بخش قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با موقعیت مکانی و جفرافیای ‏کشور قطر در اختیار کاربران سایت لحظه آخر همچنین گردشگران تور قطر ‏قرار دهیم. 
کشور قطر در جنوب خلیج فارس و در قسمت شرقی شبه جزیره عربستان ‏واقع شده است و از جنوب دارای مرز مشترک با کشور عربستان صعودی ‏است و از شمال، شرق و همچنین غرب به دریای خلیج فارس راه دارد. این ‏کشور زیبا و توریستی در یک دشت و صحرای خشک و صاف قرار دارد و ‏شهر های آن عبارتند از وکره، خور، دخان، زباره، شمال، مسیعید، رأس لفان.  
البته لازم به ذکر است یک شهر جدید به نام لوسیل و شهرکی جزیره ای به ‏نام مروارید قطر در حال ساخت در خاک این کشور هستند.  
مساحت این کشور حدود 11 هزار کیلومتر مربع می باشد و جزء کشور های ‏کوچک دنیا محسوب می شود که در سال های گذشته پیشرفت چشم ‏گیری در زمینه جذب توریست کرده است و سالانه گردشگران زیادی با تور ‏قطر به این کشور سفر می کنند و از جاذبه های آن دیدن می کنند. 
اگر قصد سفر با تور قطر را دارید خوب است بدانید موقعیت مکانی و ‏جغرافیایی قطر به گونه ای است که تعداد زیادی از چاه های نفت خلیج ‏فارس را در خود جای داده و به سبب وجود این چاه ها به یکی از کشور ‏های ثروتمند دنیا تبدیل شده است. 
همانطور که قبل تر اشاره کردیم کشور قطر در بیابان واقع شده است و اگر ‏از علاقه مندان به بیابان گردی و تفریحات بیابانی نظیر آفرود و شتر سواری ‏هستید تور قطر بهترین انتخاب برای شما است چرا که گردشگران تور قطر ‏در سفر با تور قطر می توانند از بی نظیر ترین بیابان های دنیا مثل خور ال ‏ادید که نگین بیابان های قطر است دیدن کنند و از تفریح در آن لذت ‏ببرند. ‏

از آن جایی که سالیانه تعداد بی شماری از گردشگران تور قطر به این منطقه سفر می کنند، پس داشتن اطلاعات مفید از فرودگاه ها و پروازهای این کشور برای توریست های تور قطر جزء ملزومات به حساب می آید.
فرودگاه های این کشور به شرح زیر می باشند:
فرودگاه بین المللی حمد: فرودگاه حمد، یک فرودگاه عمومی تازه ساخت است که دارای یک باند فرود آسفالت بوده و طول باند آن حدود 5000 مترمی باشد. فرودگاه حمد در شهر دوحه قطر قرار گرفته و ارتفاع آن از سطح دریا حدود 10 متر می باشد. این فرودگاه جدید التاسیس و پیشرفته از سال ۲۰۱۴ قطب اصلی پروازهای قطر ایرویز شد و از این تاریخ به بعد این شرکت از فرودگاه بین‌المللی دوحه دیگر هیچ پروازی انجام نداد و تمامی پروازهای قطر ایرویز از فرودگاه حمد انجام می گردد. همچنین پروازهای شرکت‌های خارجی که به فرودگاه دوحه پرواز داشتند به این فرودگاه منتقل شد.
فکر احداث فرودگاه بین المللی حمد  بعد از این که مشاهده شد، فرودگاه بین المللی دوحه دیگر گنجایش پذیرش زیاد مسافران را ندارد، به ذهن مسئولان قطر خطور کرد و آن ها با احداث این فرودگاه مجهز و بی نظیر شرایط بهتری برای گردشگران تور قطر ایجاد کردند.
فرودگاه بین المللی دوحه: فرودگاه بین المللی دوحه که تا سال 2014 اصلی ترین فرودگاه برای جابجایی مسافران تور قطر به حساب می آمد، یک فرودگاه عمومی بود که در شهر دوحه احداث گشت و یک باند فرود آسفالت داشت. طول باند آن حدود 4600 متر بود. از سال 2014 تمامی پروازهای این فرودگاه به فرودگاه بین المللی حمد انتقال پیدا کرد.
فرودگاه الخور: یکی دیگر از فرودگاه های در دسترس گردشگران تور قطر، فرودگاه الخور می باشد. این فرودگاه یک فرودگاه عمومی بوده که دارای کد ایکائو otbk می باشد. فرودگاه الخور دارای یک باند فرود آسفالت است و طول باند 1600 متری دارد. این فرودگاه در شهر الخور قرار دارد و ارتفاع آن از سطح دریا حدود سه متر می باشد.

برای اطلاع از آب و هوای کشور قطر با لحظه آخر همراه باشید تا دانستنی های شما گردشگران تور قطر را در این زمینه بالا ببریم. این کشور که در منطقه خاورمیانه قرار دارد دارای آب و هوای بیابانی است. این کشور در فصل زمستان، هوایی سرد و خنک دارد. در زمستان در اثر توده هوایی سودانی باران‌های سیل زایی در این کشور می ‌بارد که خسارت های فراوانی به دنبال دارد، ولی تابستان های این کشور شرجی و گرم بوده به طوری که گردشگران تور قطر از این میزان از رطوبت و گرما آزرده خاطر می شوند. این کشور نسبت به دیگر کشورهای عربی روابط بهتری با ایران دارد و همین امر موجب شده تا تعداد زیادی از گردشگران تور قطر هرساله به این منطقه سفر کنند.
قطر کشوری عربی در جنوب خلیج فارس و در شرق شبه جزیره عربستان می باشد که به دلیل درآمدهایی که از فروش نفت و گاز بدست آورده، به یکی از ثروتمند ترین کشورهای منطقه تبدیل شده است. چند سالی است که این کشور به یک کشور قدرتمند تبدیل گشته است و گردشگران تور قطر را میزبانی می کند به گونه ای که در طول سال های اخیر، از لحاظ گردشگری در آمد قابل توجه ای کسب کرده است. اما همانند هر مکان گردشگری دیگری قبل از سفر با تور قطر، نیاز است تا اطلاعاتی در زمینه آب و هوای آن داشته باشید.
بهترین زمانی که گردشگران تور قطر می توانند به این کشور سفر کنند در بازه ی زمانی فروردین و اردیبهشت و مهر تا آذر می باشد. در این زمان آب و هوای شهر مطلوب بوده و می توان با خاطری آسوده از اماکن و جاذبه های شهر لذت برد و سفری خاطره انگیز را ثبت نمود. این کشور به اندازه ای جاذبه دارد که شما از دیدن و گشت و گذار در آن ها سیر نمی شوید.

نظرات کاربران

مهدی اردشیری راد 19 آبان 97
0
با سلام. تور برای کشور قطر را هم دارید؟ممنون میشم جواب بدید
ریما 10 آبان 97
0
برای خرید تور قطر ویزا لازمه ؟ چند روزه زمان میبره اخذه ویزاش ؟
لیلا 13 تیر 97
4
ممنون از مطالب مفید سایتتون در رابطه با تور قطر
درج نظر