تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کاشان

کاشان یکی از شهرهای کوچک و تاریخی ایران است که بناهایی با قدمت چندین ساله را در خود جای داده است. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم تعدادی از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کاشان را نام ببریم.

خانه بروجردی ها یکی از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کاشان می باشد که در منطقه سلطان میر احمد قرار دارد. قدمت این بنا به دوره قاجار باز می گردد و عملیات ساخت آن حدود 18 سال به طول انجامید. خانه بروجردی ها توسط یکی از معمارهای ماهر شهر کاشان به نام استاد علی مریم طراحی شده است.

قلعه جلالی ها یکی از بناهای ارزشمند کاشان می باشد که در سال 1355 در فهرست آثار ملی ایران ثبت گردید. این قلعه زیبا که در جوار حصار سلجوقی واقع شده در قرن پنجم به فرمان سلطان جلال الدین سلجوقی بنا شد و امروزه مورد توجه گردشگران تور کاشان قرار گرفته است.

3. مدرسه و مسجد آقا بزرگ کاشان
این بنای تاریخی که کاملا از آجری ساخته شده، در خیابان فاضل نراقی کاشان قرار دارد. نمای خارجی این مسجد مزین به آجرکاری، مقرنس کاری، خطاطی و کاشی کاری های هنرمندانه می باشد که زیبایی های آن را دوچندان کرده است. تماشای معماری چشم نواز این جاذبه هر بازدیدکننده ای را به وجد می آورد. جالب است بدانید که گنبد مسجد آقا بزرگ یکی از بزرگ ترین گنبدهای آجری می باشد.

4. تپه سیلک کاشان
تپه سیلک کاشان در منطقه سیلک واقع شده و دارای دو تپه شمالی و جنوبی می باشد که هر یک از تپه ها ویژگی های منحصر به فردی دارند. در تپه جنوبی دو گورستان وجود دارد که نحوه دفن کردن در آن ها با سایر مناطق ایران متفاوت بوده، به طوری که ابتدا گودالی حفر می شد و جسد را در آن قرار می دادند سپس خاک زیادی بر روی آن می ریختند تا به شکل یک تپه درآید و بعد روی تپه را سنگ می گذاشتند.

5. حمام سلطان امیر احمد کاشان
این حمام بی همتا در دوره سلجوقیان در منطقه سلطان امیر احمد بنا گشته است. وسعت تقریبی این بنا 1100 بوده که بخش های مختلفی از قبیل: دو حمام کوچک و بزرگ، رختکن، حوض و سکوهای استراحت را شامل می شود. یکی از بخش های منحصر به فردی که در این بنا توجه گردشگران تور کاشان را به خود جلب کرده، بام بسیار زیبای آن است که در ایران نظیر ندارد.

این شهر زیرزمینی، از تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کاشان به شمار می رود که در 3 طبقه به صورت دست کن ساخته شده است. شهر زیرزمینی نوش آباد فضاهای متعددی نظیر: کانال ها، اتاق ها و چاه های بی شماری دارد که ارتفاع آن ها حدود 180 سانتی متر می باشد. جذابیت های این اثر تاریخی سبب شده تا گردشگران تور داخلی، استقبال بی نظیری از آن انجام دهند.

7. خانه طباطبایی ها
خانه طباطبایی ها یکی از آثار محبوب کاشان می باشد که در خیابان علوی واقع شده است. معمار این بنا هم استاد علی مریم بوده که به زیبایی آن را طراحی کرده و آثار معماری اصیل ایرانی را می توان در آن دید. زیبایی های این اثر موجب گشته تا آن را "عروس خانه های ایران" بنامند. وسعت کلی این خانه 4700 متر است و قسمت های گوناگونی مانند: ورودی، قسمت بیرونی خانه، شاه نشین، ایوان آینه، اتاق های بخش بیرونی، حیاط خلوت، سرداب و قسمت خدمه را شامل می شود.

8. باغ فین
باغ فین یکی از ارزنده ترین باغ های ایران و  تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کاشان می باشد که حمام فین را در خود جای داده است. در این باغ تعداد بی شماری درختان سر به فلک کشیده وجود دارد که جلوه خاصی به محیط بخشیده و گردشگران تور کاشان از تماشای آن ها مسحور می شوند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز تاریخی ترین جاذبه های گردشگری کاشان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری