امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به حمل و نقل عمومی در پوکت

حمل و نقل عمومی در پوکت

شهر پوکت بزرگترین جزیره تایلند، در جنوب غربی این کشور واقع شده است. سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید و تفریح به این کشور سفر می کنند. یکی از مسائل مهم برای گردشگران وسایل حمل و نقل عمومی در پوکت می باشد. در این بخش از سایت قصد داریم به بررسی کلی حمل و نقل عمومی در پوکت بپردازیم.
یکی از جالب ترین این وسایل نقلیه درپوکت، توک توک ها می باشند. هزینه استفاده از توک توک ها نسبت به سایر وسایل نقلیه گران تر بوده و در حدود 100 بات می باشد. توک توک ها یکی از سریع ترین و راحت ترین روش ها برای جا به جایی در سطح شهر پوکت می باشند.
تاکسی های دارای تاکسی متر به ندرت در این شهر یافت شده و مدت طولانی برای پیدا کردن آنها نیاز است. هزینه اولیه استفاده از تاکسی برای 2 کیلومتر اول 50 بات تایلند بوده و برای هر کیلومتر مسیر 7 بات به هزینه اولیه اضافه می شود.
اتوبوس ها در اکثر نقاط جزیره برای حمل و نقل گردشگران تور پوکت به مکان های دیدنی و سایر نقاط شهر حضور دارند. هزینه استفاده از اتوبوس ها 50 بات می باشد. این شهر دارای 3 پایانه بزرگ اتوبوس می باشد. که دسترسی مسافران را به سواحل اطراف شهر راحت تر می کند.
در جزیره پوکت تاکسی های موتوری نیز وجود دارند که هزینه استفاده از آنها مناسب و سریع تر از سایر وسایل حمل و نقل در این شهر بوده، اما امنیت کمتری دارد.
ارزان ترین روش برای رفتن به داخل شهر پوکت از فرودگاه پوکت برای گردشگران تور پوکت، اتوبوس های فرودگاه بوده که حدود 2 ساعت تا رسیدن به پایانه اصلی شهر پوکت طول می کشد و هزینه استفاده از آن ها در حدود 90 بات می باشد. همچنین می توان از ون های موجود در فرودگاه استفاده کنید که کمی سریع تر بوده و در حدود 1 ساعت و 20 دقیقه طول می کشد تا به مرکز شهر برسند. هزینه استفاده از ون ها 100 بات است.

نظرات مردم درباره حمل و نقل عمومی در پوکت

ناصر 1 آبان 97
4
حمل و نقل عمومی در پوکت تقریبا خوبه اما بهتره از وسایل عمومی استفاده کنید تا در هزینه های سفرتون صرفه جویی کنید
ناصر 1 آبان 97
1
حمل و نقل عمومی در پوکت تقریبا خوبه اما بهتره از وسایل عمومی استفاده کنید تا در هزینه های سفرتون صرفه جویی کنید
درج نظر