شهر آیوتایا

تایلند دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که سالانه توریست ها و جهانگردان یادی را به همین خاطر به سمت خود می کشاند. یکی از معروف ترین جاذبه های کشور تایلند شهر آیوتایا می باشد که در شمال بانکوک واقع شده است. شهر آیوتایا در سال 1350 میلادی ساخته و حدود 4 قرن بعنوان پایتخت کشور و همچنین مرکز اصلی اقتصادی، مذهبی، هنری و فرهنگی بوده است که می توان گفت مهم ترین شهر تایلند محسوب می شد.


در قرن شانزدهم به بیشترین قدرت دست یافت به طوری که روز به روز به در زمینه اقتصاد و فرهنگ پیشرفت های چیگیری داشت، در قرن هفدهم جزو یکی از ثروتمند ترین شهرهای آسیا شناخته شد. به طور میانگین سی وسه تن از پادشاهان کشور تایلند در این شهر حکومت کردند. در اواسط قرن هجدهم به دلیل اختلاف بین حاکمان تایلند و کشور همسایه برمه مورد حمله ارتش برمه قرار گرفته و شهر آیوتایا تخریب و سپس به آتش کشیده شد تا به تصخیر ارتش برمه در آمد، شهر آیوتایا به طور کامل سوخت و دیگر قابل سکونت نبود. از آن زمان شهر سوخته آیوتایا تخلیه و رها شد تا یه یک شهر متروکه تبدیل شد،


پس از سال ها کشور تایلند توانست این شهر را در فهرست آثار جهانی یونسکو ثبت کند که در سال 1991 ثبت جهانی شد. معماری بناهای این شهر بسیار زیبا و خلاقانه بوده که تلفیقی از هنر و فرهنگ تایلندی است که هر بازدید کننده ای را مبهوت خود می کند. آثار و شواهد تاریخی بیانگر این بوده که شهر آیوتایا چهارصد معبد را در خود جای داده اما امروزه تعداد کثیری از آنان قابل روییت اند و مابقی یا تخریب شده و یا قابل ورود نیستند. این شهر روزانه مورد بازدید تعداد زیادی از گردشگران تور تایلند قرار می گیرد تا با معماری و فرهنگ باستانی تایلند آشنا شوند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره شهر آیوتایا

ترانه 9 مهر 97
1
تو شهر آیوتایا بنا های فوق العاده زیبایی خواهید و بی شک عاشقش می شوید
فراهانی 9 مهر 97
0
تو شهر آیوتایا بنا های فوق العاده زیبایی خواهید و بی شک عاشقش می شوید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر