نفس گیر ترین جاده دنیا

رانندگی یکی از حس های بینظیر در زندگی می باشد که بسیاری افراد از انجام آن حتی آرامش می گیرند حالا تصور کنید رانندگی در نفس گیر ترین جاده دنیا باشد...در این قسمت از لحظه آخر شما را با یکی از نفس گیر ترین جاده دنیا بیش تر آشنا خواهیم کرد.
 
نفس گیر ترین جاده دنیا ، جاده اقیانوس اطلس نام دارد که با راه مارپیچی خود جزایر دیدنی تور نروژ را به یکدیگر وصل کرده است و چیزی شبیه اتصال میان دریا ، زمین و آسمان می ماند. به طور قطع در نگاه اول چشم هر بیننده ای را برای دقایقی به خود جلب می کند.
جاده ی اقیانوس روستای Karvag را به  Vevanng وصل می کند در سال 2005 توسط نروژی ها به عنوان برترین سازه قرن نروژ انتخاب گردید.
پیوند زیبای این پل با طبیعت یکی از زیبا ترین جاذبه هایی بود که برای چندین تیزر تبلیغاتی از آن استفاده و در دنیا درخشید.
 
 
جاده اقیانوس که به عنوان نفس گیر ترین جاده شناخته شده شمال و جنوب نروژ را به هم متصل کرده ودر این میان صنایع ماهیگیری ، جاذبه های توریستی و کشاورزی آن را واضح تر به بینندگان به نمایش گذاشته است به عبارتی می توان گفت عبور از این جاده مانند ویترین مغازه ایست که تمام زیبایی های اطراف را به نمایش گذاشته است.
جاده اقیانوس 8 هزار و 274 متر طول دارد که قسمتی از جاده 64 در شمال کشور نروژ واقع گردیده است.در اصل این جاده در عرض مجمع الجزایر کشیده که دارای سکنه و قسمتی از آن محافظت نشده نیز می باشد.
این جاده که یکی از مسیر های مهم گردشگری نروژ به شمار می رود امکانات رفاهی تفریحی مانند سایت های تفریحی ، سالن های متعدد غذا خوری ، غواصی ، ماهیگیری و ... را درون خود جای داده است.برای رهگذران از این جاده 8 پل و 4 مکان برای استراحت افراد در نظر گرفته اند.
 
 
نفس گیر ترین جاده دنیا حدود 122 میلیون کرون نروژی هزینه بر داشت که فقط 25 در صد آن را مالیات ها تامین و مابقی هزینه های آن را کمک های مردمی ساکنین این مجمع الجزایر تقبل کردند.
 
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره نفس گیر ترین جاده دنیا

نغمه 25 تیر 97
4
نفس گیر ترین جاده دنیا چقدر جالب و دیدنی هست من که خیلی خوشم اومد ممنون از مطالب خودتون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما