جاده مرگ

کشور بولیوی واقع در آمریکای جنوبی، یکی از شهر های مهم در این منطقه می باشد. جاذبه های گردشگری بسیار زیاد این شهر باعث شده سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید و تفریح به این کشور سفر کنند. بولیوی کشوری کوهستانی بوده و جاده های بسیاری دارد که از کنار کوه ها و دره ها می گذرند. آمار مرگ و میر بسیار زیاد در یکی از جاده های این کشور باعث شده که این جاده به جاده مرگ معروف شود. در این بخش از وب سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعتی در رابطه با جاده مرگ در اختیار شما قرار دهیم.
 
 
جاده مرگ
 
 
جاده مرگ یا جاده یونگاس دارای طولی در حدود 70 کیلومتر بوده و عواملی مانند مه غلیظ، رانش زمین، ریزش کوه و چندین مورد دیگر باعث خطرناک تر شدن این جاده شده است. گردشگران تور لحظه آخری لازم است بدانند این جاده که در شمال یونگاس واقع شده، دو شهر لاپاز و کورویکو را به هم متصل می کند. این جاده در سال 1930 توسط زندانیان جنگی ساخته شده است. این جاده در گذشته برای عبور حیوانات بوده است اما امروزه تبدیل به جاده ای برای عبور وسایل نقلیه گردیده.
 
 
جاده های مرگ
 
 
گردشگران تور لحظه آخری جالب است بدانند که این جاده در زمان جنگ چاکو احداث گردیده، همچنین این منطقه پناهگاه رهبران و فراریان نازی ها در آن زمان بوده است. جاده مرگ تا به امروز بخش جدا نشدنی از زندگی مردمان این کشور بوده و با خطرات بسیاری که در آن وجود دارد، هنوز هم محل عبور و مرور می باشد. آب و هوای این منطقه در طول سال بسیار متغییر بوده، در برخی مواقع آفتابی و در برخی مواقع بارانی و برفی می باشد، همین امر باعث مرگبار تر شدن این جاده شده است.
 
 
 
جاده یونگاس
 
 
مردمان محلی این کشور بر این باور اند که روح افرادی که در این جاده جانشان را از دست داده اند، محافظ دیگر مسافرانی که از این جاده عبور می کنند، هستند، این جاده تنها یکی از خطرناک ترین جاده های جهان می باشد که سالانه جان هزاران نفر را می گیرند، همچنین این جاده به عنوان مرتفع ترین جاده جهان نیز به شمار می رود.
 
 
جاده مرگ
ایران نیز جاده های خطرناک بسیاری دارد که جاده چالوس و جاده هراز از خطرناک ترین آن ها به شمار می رود و متاسفانه سالانه جان بسیاری از هموطنان ما در این جاده ها از دست می رود.
 
عکس های جاده مرگ بولیوی
 
جاده یونگاس کجاست
 
جاده مرگ جهان
 
جاده یونگاس
 
جاده های خطرناک جهان
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره جاده مرگ

عوض محد قلیچ زاده 28 اسفند 98
0

من هم مانند دوستمون امیر علی مستند اینجاده را از شبکه بی بی سی دیدم واقعا رانندگان این جاده باید حرفه ای باشند در غیر اینصورت برایشان قبری در کنار همان جاده ومحل مرگشان درست می کنند جون کسی که دچار حادثه شود بازگشتی به خانه نداره توصیه می کنم که دوستان عزیز این مستند بی نظیر را ببینند والسلام

امیرعلی 15 دی 98
0
چقد این جاده ها وحشتناکه مخصوصا اگه با ماشین های سنگین تو این جاده ها بیفتین خیلی خیلی وحشتناکه من مستندشو دیدم واقعا پر از استرسه
17 دی 98
0
واقعا ازجمله جاده هایی است که خود استرس هم کم میاره.
دلارام 6 آبان 97
1
واااای جاده مرگ چقدر خوفناک بود کسیس جرات داره بره آخه ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما