خطرناکترین فرودگاه های دنیا

در اقصی نقاط دنیا فرودگاه های مختلفی وجود دارد که در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم تا به معرفی تعدادی از خطرناکترین فرودگاه های دنیا بپردازیم.

فرودگاه مادیرا
یکی از خطرناکترین فرودگاه های دنیا در کشور پرتغال قرار دارد. باند فرود فرودگاه مادیرا همانند یک پل است که بر روی ستون هایی با ارتفاع حدود 80 متر واقع شده وطول آن 2800 متر می باشد. خلبانانی که موظف به فرود هواپیما در این فرودگاه هستند، باید به دقت از میان اقیانوس اطلس و کوه های اطراف عبور کرده تا فرود بی خطری داشته باشند و گردشگران تور پرتغال را به سلامت به مقصد برسانند.

باند فرود در ماتاکین
در فرودگاه شهر لسوتو باید این قاعده رعایت شود که خلبانان در جهت باد پرواز کنند، زیرا باند فرود فرودگاه موشویشوی آی بر روی یک دره کوهستانی با ارتفاع حدود 2300 متر واقع شده است و فرود در آن دقت زیادی لازم دارد.

فرودگاه هوانگ هو
این فرودگاه با دارا بودن طول 396 متری، دارای کوتاه ترین باند فرود می باشد. خلبانانی که قصد فرود هواپیما در این فرودگاه را دارند باید، بادهای شدید منطقه را به خوبی پشت سر بگذارند و از آن ها عبور کنند.

فرودگاه بین المللی کورشول
یکی دیگر از خطرناکترین فرودگاه های دنیا، فرودگاه بین المللی کورشول است که به دلیل داشتن طول باند کوتاه، نزد گردشگران تور فرانسه پرخطر به نظر می رسد. یک نکته دیگر که در رابطه با این فرودگاه وجود دارد، این است که باند فرود آن دارای شیب تقریبی 18 درصدی می باشد و همین امر عملیات فرود را دشوارتر می کند.

فرودگاه لوکلا
طول باند این فرودگاه به دلیل قرارگیری در میان کوه های مرتفع، کوتاه می باشد. یک نکته دیگر که در رابطه با این فرودگاه لازم به ذکر است، عدم وجود چراغ و عدوم وجود برج کنترل در آن است که سبب شده تا این فرودگاه نزد گردشگران تور هند خطرناک به نظر برسد. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما