بزرگ ترین غار غرق شده جهان

غار آبی دوس اوجوس (Dos Ojos cave) معروف به بزرگ ترین غار غرق شده جهان ، غاری است در منطقه کینتانا واقع در کشور مکزیک، این غار کشف شده در شمال شبه جزیره یوکاتان در نزدیکی شهر تلوم (Tulum) می باشد. غار ها پدیده های خارق العاده ی طبیعی هستند که انسان با کشف آن ها در مناطق دور و یا صعب العبور می تواند به مواد معدنی و مناطقی بکر برای گردشگری دست پیدا کند. ساختار غار ها را می توان به این صورت شرح داد که حفره ‌هایی هستند که به طور معمول بر اثر حل شدن سنگ‌ ها با آب و ذوب شدن یخ ‌ها ایجاد می‌شوند.
 بزرگترین و شگفت انگیزترین غار ها در سنگ‌ های آهکی بوجود آمده ‌اند. بعضی غارها، فقط یک حفرهٔ کوچک ‌اند که فقط یک نفر می‌ تواند وارد آن شود. برخی دیگر، گذرگاه‌ ها و اتاقک ‌های تو در تو زیادی دارند و بسیار بزرگ هستند. در ادامه قصد داریم توصیفی از غار آبی دوس اوجوس (Dos Ojos cave) را در اختیار گردشگران تور مکزیک قرار دهیم. غار آبی دوس اوجوس یکی از شگفت انگیز ترین و خارق العاده ترین غار ها و مکان‌ های گردشگری دنیا به شمار می آید که برای غواصی و ماجراجویی بسیار محبوب است و به همین دلیل هر ساله گردشگران زیادی با تور مکزیک به این منطقه سفر می کنند. وسعت این غار چیزی بالغ بر 82 کیلومتر می باشد و تا کنون 28 ورودی یا غارچال در آن کشف شده است. همچنین این غار یکی از طولانی ترین و عمیق ترین غار آبی دنیا محسوب می شود، عمق این گذرگاه حدود 120 متر می باشد، این غار پس از طی مسیری به طول 1500 متر از گذرگاه اصلی، کشف شده است.
این غار یا به بیان دیگر بزرگ ترین غار غرق شده جهان ، 348 کیلومتر طول دارد، این منطقه پر از شاخه ‌ها، دخمه ‌های پرپیچ و خم و زیبا است که علاوه بر اینکه یکی از بزرگترین اکتشافات دنیای طبیعی به حساب می آید. پژوهشگران پروژه سفره‌ آب بزرگ مایا (GAM)، طی چندین دهه‌ اخیر مشغول کشف غار های زیرآبی در ایالت کوینتانا مکزیک در شبه جزیره یوکاتان بوده‌ اند. این منطقه که در سواحل دریای کارائیب واقع شده است، شبکه‌ های شگفت‌ انگیزی که شامل 358 غار که در دل آب می باشند را شامل می شود که وسعت تمامی آن ها چیزی حدود 1400 کیلومتر می باشد. پژوهشگرانی که بر روی این غاره تحقیق کردند اظهار داشتند که بیش از 100 شی باستانی را به ثبت رسانده اند که شامل بقایای گونه ‌های منقرض شده، انسان‌ های اولیه، اشیایی متعلق به تمدن مایاها می باشد. غار آبی دوس اوجوس (Dos Ojos cave)، بزرگ ترین غار غرق شده جهان است که با وجود صعب العبور بودن منطقه و همچنین داخل غار، گردشگران بسیاری را از جای جای دنیا به سمت خود جذب کرده است. بزرگ ترین غار غرق شده جهان نامی برازنده برای غار آبی دوس اوجوس است که هر فردی با دیدن عکس های گرفته شده از غار مشتاق بازدید آن می شود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره بزرگ ترین غار غرق شده جهان

نارون 22 آبان 97
4
چقدر درون بزرگ ترین غار غرق شده جهان زیباست کاش تصاویر بیش تری بزارید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما