پارک ریکه

یکی از بهترین مکان ها برای تفریحاتی سالم پارک ها هستند، پارک ریکه یکی از پارک های باشکوه و بزرگ کشور گرجستان می باشد که روزانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. پارک ریکه در شهر تفلیس و منطقه اولاباری قرار دارد که به دلیل موقعیت خوب آن جزو بهترین جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود. پارک ریکه در سال 2013 افتتاح  به بهربرداری رسید که در همان ابتدا تاسیس طرفداران زیادی را به خود جذب کرد. 

یکی دیگر از دلایل محبوب بودن این پارک زیبا دسترسی آسان آن به جاذبه های دیگری همچون پل صلح، منطقه قدیمی شهر تفلیس، قلعه ناریکا، مجسمه مادر می باشد. پل صلح در نزدیکی این پارک قرار دارد که از طریق آن می شود به منطقه قدیمی راه یافت، در قسمتی از پارک تله کابینی وجود دارد که با آن می شود از قلعه ناریکا و مجسمه مادر بازدید کرد و همین عوامل، امکانات و دسترسی های آسان این پارک را به جاذبه ای مهم و پر طرفدار تبدیل کرده است. پارک ریکه دارای یک سالن تئاتر و نمایشگاه هنری است که با طراحی و معماری متفاوت و بی نظیری ساخته شده که برخی از بازدید کنندگان آن را سمبل پارک می نامند. 

این نمایشگاه به شکل اتصال دو لوله به هم بوجود آمده که اکثر آن با شیشه و ورق های فلزی تشکیل شده است و ظرفیتی حدود 566 صندلی دارد، همچنین یک کافه تریا نیز در آن تاسیس شده که محلی مناسب برای گذراندن ساعاتی آرام و لذت بخش می باشد. پارک ریکه بهترین مکان برای قدم زدن، دورچرخه سواری، والیبال، تنیس و سایر بازی ها و ورزش های دیگر است، در فصل های بهار و تابستان می توان گفت اوج شلوغی پارک بوده اما به دلیل وسعت زیاد پارک شلوغی آن چندان به چشم نمی آید. گردشگران گرامی تور گرجستان می می توانند پارک ریکه را برای سپری کردن روزی لذت بخش و خاطره انگیز انتخاب کنند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره پارک ریکه

سروش 13 شهریور 97
0
پارک ریکه جای خیلی خوبی ساخته شده به همین خاطر بیش تر گردشگران این جا میرن
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر