موزه دیجیتالی نور پاریس

📅 انتشار : 1398/03/27 📅 بروزرسانی : 1398/03/27 بازدید : 1554

یک موسسه هنری با نام Culturespaces در فرانسه وجود دارد که در به نمایش در آوردن آثار هنری تبحر خاصی دارد. این موسسه در سال های اخیر یک موزه جالب را با نام "کارگاه نورها" راه اندازی کرده که در آن آثار هنری را به شکلی متفاوت به نمایش می گذارد. این موزه را به یک نقاش اتریشی به نام گوستاو کلیمت اهدا شده است. در این کارگاه آثار نقاشی او روی یک بوم بزرگ به نمایش در می آید. همچنین آثاری از فردریش استواسر و اگون شیله نیز در این مکان به گونه ای هنرمندانه در معرض دید قرار می گیرد که بازدیدکنندگان را به وجد می آورد.

 

 

مهم ترین قسمت این موزه یک دیوار 3300 متر مربعی می باشد که 10 متر ارتفاع دارد و آثار هنرمندان با استفاده از تکنولوژی های گرافیکی و صوتی بر روی آن به تصویر کشیده می شوند. خوب است بدانید که این عمل با استفاده از 140 ویدئو پروژکتور و 50 بلندگو باکیفیت انجام می شود. تصاویر به صورت موزیکال و سه بُعدی هستند و نمایشی پانورامیک را در فضا ایجاد می کنند.

 

 

مراحل بازدید از موزه

هنگامی که علاقه مندان و گردشگران تور پاریس وارد فضا می شوند، از یک دیوار بتنی عبور می کنند و وارد سالن ریخته گری می شوند؛ در این سالن از نمامی سازه ها و لوازم موجود برای نمایشِ بهتر استفاده شده است. هنگامی که در تاریکی مطلق سالن قرار گرفته اید، به یکباره موسیقی مهیجی در فضا پخش می شود و تصاویر بی شماری به صورت 360 درجه در اطرافتان به نمایش در می آیند که بعد از زمان کوتاهی شخصیت های آن از قاب بیرون آمده و آثار هنری هر یک، در فضایی بر روی دیوار، زمین، ستون ها، سقف یا زیر پایتان قرار می گیرند.

 

 

 

بعد از تماشای این قسمت، به بخشی که آثار نئوکلاسیک وین را در معرض نمایش گذاشته می روید. بخش بعدی طبیعتی دل انگیز است که بازدیدکنندگان واردش می شوند و همزمان از تصاویر شناوری که در زیر پایشان نمایش داده می شود دیدن می کنند. این تصاویر و فضای فوق العاده موزه نور به نحوی تماشاگران را در خود محو می کند که آن ها اصلا متوجه گذر زمان نمی شوند. شمار افرادی که برای بازدید از این نمایشگاه تمایل نشان می دهند، روز به روز در حال افزایش است. مسئولین نمایشگاه قصد دارند که شعباتی از این مکان بی نظیر را در کشورهای دیگر هم راه اندازی کنند تا هنر حیرت آور خود را جهانی نمایند.

 

 

 

موزه نور که یکی از جاهای دیدنی پاریس به شمار می رود، یک استودیو با فضای کوچکتر هم دارد که هنرمندان نوظهور می توانند آثار تلفیقی دیجیتال را در آن اجرا نمایند. در این مکان بی نظیر، تمامی حواس 5 گانه بازدیدکنندگان درگیر می شود و آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. مدیریت این موسسه عقیده دارد مردم همچون زمان های گذشته درباره فرهنگ آموزش نمی‌بینند و هر رو روش های جدیدتری در این راه ابداع می شود پس خدمات فرهنگی هم باید در این میان پیشرفت کند. او معتقد است تلفیق هنر و فناوری دیجیتال، آینده انتشار هنر در نسل‌های آینده است.

 

 

مسئولین نمایشگاه سعی دارند که با بالابردن جذابیت های موزه نور، مخاطبان جوان تر را هم به خود جذب کنند.

آدرس: پاریس/ منطقه 11/ خیابان سنت مور

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.5 از 5 | از 100 کاربران به موزه دیجیتالی نور پاریس