پارک موشتایدی تفلیس

📅 انتشار : 1401/06/07 📅 بروزرسانی : 1401/12/23 ⏱ مطالعه : 4 دقیقه بازدید : 1544
آشنایی با باغ موشتایدی تفلیس
هتل‌های نزدیک به باغ موشتایدی تفلیس

اصولا مردم تفلیس به ‌خاطر فضای فوق‌العاده پارک موشتایدی برای پیاده‌روی، گذراندن اوقات فراغت کنار خانواده این پارک جز اولویت‌شان قرار دارد. تاریخچه این پارک را جالب است بدانید که به ایران و فردی تبریزی به ‌نام میرفتاح مجتهدی که علیه کفار روس حکم جهاد را صادر می‌کرد، بر می‌گردد. او در طی جنگ ایران و روس تغییر موضع داد و با ورود نیرو‌های روسی به تبریز به استقبال آن‌ها رفت در پی این حرکت این شخص از تبریز تبعید شد. دولت شوروی برای قدردانی از وی آن را به تفلیس بردند و برای پاسداشت به‌ خاطر این حرکت به آن مقدار زیادی طلا و زمین دادند، میرفتاح در همان زمین سکونت و باغ زیبا، گل رز و درختان را بنا کرد.

آدرس باغ مجتهدی تفلیس

آشنایی با باغ موشتایدی تفلیس

این پارک در سال ۱۸۳۰ ساخته و به دلیل معماری خاص خود به یکی از جذاب‌ترین پارک‌های گرجستان تبدیل شده است. در ابتدا همان‌ طور که گفته شد این باغ به دست میرفتاح مجتهدی آباد شد و اسم آن را باغ مجتهدی نامیدند. اما تلفظ باغ مجتهدی برا مردم تفلیس گرجستان سخت بود و به مرور زمان مردم این پارک را به باغ موشتایدی نامیدند. 
میرفتاح صاحب باغ مجتهدی در زمانی که تغییراتی در حکومت ایران رخ داد توانست دوباره به وطن خود برگردد. در پی بازگشت میرفتاح به ایران مسئولان حکومتی آن زمان تفلیس باغ مجتهدی را در اختیار گرفتن و در قرن نوزده میلادی به عنوان باغ عمومی در اختیار مردم قرار دادند.

سفری ارزان به کشوری اروپایی

اولین قطار بازی کودک در باغ مجتهدی (موشتایدی) قرار گرفت. در حال حاضر انواع وسایل بازی، رستوران‌ها و کافه‌ها، تئاتر روباز در این باغ وجود دارد. همچنین این پارک مکان مناسبی برای کودکان بوده است. از این پارک برای برگزاری نمایشگاه‌های مختلف استفاده می‌شود. همچنین گردشگران می‌توانند در هنگام گردش در باغ مجتهدی از موزه ابریشم که واقع در این پارک است دیدن کنند. ورودی این باغ برای تمام عموم آزاد و رایگان است. 

معرفی شهر تفلیس گرجستان - همه آنچه که باید در مورد پایتخت گرجستان بدانید!

آدرس باغ مجتهدی (موشتایدی)

گرجستان، تفلیس، خیابان آقماشنبلی ۱۸۲، باغ موشتایدی

راهنمای سفر به تفلیس - راهنمای کامل و جامع سفر به پایتخت زیبای گرجستان

پارک موشتایدی

هتل‌های نزدیک به باغ موشتایدی تفلیس

تفلیس با فراز و نشیب‌های فراوان تاریخی و داستان‌های مختلفی که پشت سر گذاشته کوچه به کوچه آن حرفی برای گفتن دارند، بافت سنتی واقع در شهر خود گویای این داستان‌ها است. شما می‌توانید با اقامت در هتل‌های این شهر به دیدن این مکان‌ها بروید و از زیبایی‌های این شهر‌ بهره‌مند شوید. از مهم‌ترین اقدامات سفر انتخاب هتلی مناسب است ازهتل‌هایی که نزدیک به باغ موشتایدی (مجتهدی) و مکان‌های تفریحی دیگر شهر زیبای تفلیس هستند به شما پیشنهاد می‌کنیم:

میدان آزادی تفلیس - میدانی زیبا در انتهای خیابان روستاولی

 • هتل شیشه‌ای تفلیس گرجستان 
 • هتل چهل و یک تفلیس گرجستان
 • هتل ماریوت تفلیس گرجستان
 • هتل رادیسون بلو تفلیس گرجستان 
 • هتل ریور ساید تفلیس گرجستان
 • هتل هالیدی این تفلیس گرجستان 
 • هتل بتسیز تفلیس گرجستان 
 • هتل برایش هاوس تفلیس گرجستان
 • هتل لایت هاوس اولد سیتی تفلیس گرجستان 
 • هتل رومز تفلیس گرجستان
 • بوتیک هتل شماره ۱۲ تفلیس گرجستان 

تفریحات تفلیس - اگر قصد سفر به تفلیس داری قبلش با تفریحاتش آشنا شو!

کلام آخر
موشتایدی تفلیس که باغی سرسبز پر‌ گل رز است، مکان بسیار مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت در کنار یکدیگر خواهد بود. باغ مجتهدی مکانی که در آن علاوه بر تفریح و گردش در کنار دوستان و خانواده می‌توانید از تاریخ زندگی بومیان تفلیس گرجستان آگاهی پیدا کنید و بیشتر با شیوه زندگی مردمان تفلیس آشنا شوید. تفریحات متنوعی می‌توانید در این باغ داشته باشید، برای مثال: جنگل نوردی، کمپینگ، پرنده بینی، عکاسی که خاطره‌های زیبایی برای شما می‌سازد. 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به پارک موشتایدی تفلیس