بزرگ ترین دریاچه گدازه جهان

در سراسر کره ی زمین آتشفشان های بسیاری وجود دارند که برخی از آن ها هنوز هم فعال و خطرناک هستند، قائدتا دهانه ی آتشفشان ها هم بنابر شرایط مختلف اندازه های گوناگونی دارند، تا به حال به آتشفشان هایی نظیر فعال ترین آتشفشان دنیا، آتشفشان ارتا آله اتیوپی و…سفر کرده ایم و با این آتشفشان های خشن و هولناک آشنا شدیم، امروز هم می خواهیم به سوی آتشفشانی برویم که بزرگترین دریاچه ی گدازه را دارد، دهانه ای که آن قدر عظیم بوده که سبب شده نام این کوه در فهرست رکوردهای گینس به ثبت برسد.
 
 
دریاچه گدازه
 
 
گردشگران تور لحظه آخری بدانند که کوه نیراگونگو به دلیل گذاره های آتشفشانی سیالی که دارد همانند آب فوران می کند به همین خاطر نام بدترین آتشفشان های جهان را از آن خود کرده است. در تاریخ 17 ژانویه سال 2000 میلادی ، کوه نیراگونگو از سمت جناح غربی قلعه به سمت دریاچه مذاب فوران و خشک گردید. در طی این فوران مرکز شهر گوما و همچنین مرکز شرقی استان ویرونگا آسیب های زیادی دید و طی این اتفاق حدود دویست هزار نفر بی خانمان شدند.
 
 
دریاچه های ترسناک
 
 
طبق گزارشات دریاچه گدازه موجود در قله این کوه تا کنون دوباره فعال شده است. این کوه از تاریخ 1960 تا 1970 میلادی مشهور شد و توسط آتشفشان شناسان بزرگ و برجسته ای معرفی گردید. جالب است بدانید که این آتشفشان نزدیک به نیم قرن فعال و در سال 1977 میلادی فوران هم داشته است. در طی این فوران گفته شده در سال 1977 صد ها نفر قربانی این فوران شده اند. در حادثه ای مشابه در ژانویه سال 2002 گدازه های آتشفشانی از دریاچه مذاب قله فوران کرده و شهر گوما را تخریب کرد و حتی به دریاچه کیوو هم رسید.
 
 
دریاچه گدازه
 
 
نیراگونگو با ارتفاع 3470 متر و دامنه ای شیبدار یک آتشفشان چینه ای را به نمایش بازدیدکنندگان گذاشته است و داخل دیوار های شیار دارش مواد مذاب به چشم می خورد. دهانه ی این آتشفشان 1.2 کیلومتر قطر دارد و اواخر قرن 19 میلادی رویت شد.
 
 
دریاچه ترسناک
 
 

تصاویر دیدنی بزرگترین دریاچه گدازه

 
 
دریاچه ترسناک شهر گوما
 
شهر گوما
 
آتشفشان
 
دریاچه آتشفاشان
 
 
سایت لحظه آخر ارائه دهنده انواع تورهای گردشگری و مسافرتی اعم از تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ارمنستان، تور گرجستان و دیگر تورهای داخلی و خارجی می باشد، برای اطلاعات بیشتر از قیمت ها و امکانات این تورهای می توانید به سایت لحظه آخر مراجعه کنید.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما