شهر بدون کوچه در ایران

تا به حال به این فکر کرده اید و یا می دانستید شهر بدون کوچه در ایران وجود دارد و در کجا واقع شده است ؟ حالا که به اندازه ی کافی کنجکاو شده اید ما را همراهی کنید تا با شهر بدون کوچه در ایران آشنا شوید و بدونید این شهر عجیب در کجای ایران واقع گردیده است.


همه ی داستان از یک زلزله ی ویرانگر در سال 1339 در شهرستان لار شیراز رخ داد و شهر را با خاک یکسان کرد.گردشگران تور لحظه آخری بدانند که پس از این زلزله ی ویرانگر شهر را به گونه ای بازسازی کردند و شهر بدون کوچه در ایران را به وجود آوردند شهری که با طراحی و بازسازی زیرکانه مستحکم تر شد.
شهر لار در استان فارس در سال 1339 با همکاری و کمک نیکوکاران در قسمت جنوبی شهر لار ساخته شد.شهر جدید لار 100 هکتار مساحت دارد و به گونه ای ساخته شده که هیچ زلزله ای باعث تخریب آن نمی شود.از آن جایی که شهر لار بر روی گسل قرار گرفته محله ها و ساختمان های آن را به گونه ای ساختند که بتواند در مقابل زلزله مقاوم باشد.ساختمان های این شهر هم بر اساس اصول ایمنی و خیابان های آن به گونه ای ساخته شده که همدیگر را قطع می کنند.
زمانی که وارد شهر لار می شوید با خیابان های متقاطع رو به رو می شوید ، خیابان هایی که یکدیگر را قطع می کنند و در نهایت هیچ کوچه ای در این شهر مشاهده نمی کنید.در اصل این نوع طراحی و ساخت با ساختمان های کم ارتفاع و خیابان های پهن سبب می گردد در زمان وقوع زلزله مردم ، ساختمان ها و شهر کمتر آسیبی ببیند.گردشگران تور شیراز بدانند که این شهر علاوه بر ایران بلکه در سر تا سر خاورمیانه به عنوان شهر بدون کوچه شهرت دارد.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما