امتیاز 5 از 5 | از بین 102 امتیاز دهنده به شهر بدون کوچه در ایران

شهر بدون کوچه در ایران

تا به حال به این فکر کرده اید و یا می دانستید شهر بدون کوچه در ایران وجود دارد و در کجا واقع شده است ؟ حالا که به اندازه ی کافی کنجکاو شده اید ما را همراهی کنید تا با شهر بدون کوچه در ایران آشنا شوید و بدونید این شهر عجیب در کجای ایران واقع گردیده است.


همه ی داستان از یک زلزله ی ویرانگر در سال 1339 در شهرستان لار شیراز رخ داد و شهر را با خاک یکسان کرد.گردشگران تور لحظه آخری بدانند که پس از این زلزله ی ویرانگر شهر را به گونه ای بازسازی کردند و شهر بدون کوچه در ایران را به وجود آوردند شهری که با طراحی و بازسازی زیرکانه مستحکم تر شد.
شهر لار در استان فارس در سال 1339 با همکاری و کمک نیکوکاران در قسمت جنوبی شهر لار ساخته شد.شهر جدید لار 100 هکتار مساحت دارد و به گونه ای ساخته شده که هیچ زلزله ای باعث تخریب آن نمی شود.از آن جایی که شهر لار بر روی گسل قرار گرفته محله ها و ساختمان های آن را به گونه ای ساختند که بتواند در مقابل زلزله مقاوم باشد.ساختمان های این شهر هم بر اساس اصول ایمنی و خیابان های آن به گونه ای ساخته شده که همدیگر را قطع می کنند.
زمانی که وارد شهر لار می شوید با خیابان های متقاطع رو به رو می شوید ، خیابان هایی که یکدیگر را قطع می کنند و در نهایت هیچ کوچه ای در این شهر مشاهده نمی کنید.در اصل این نوع طراحی و ساخت با ساختمان های کم ارتفاع و خیابان های پهن سبب می گردد در زمان وقوع زلزله مردم ، ساختمان ها و شهر کمتر آسیبی ببیند.گردشگران تور شیراز بدانند که این شهر علاوه بر ایران بلکه در سر تا سر خاورمیانه به عنوان شهر بدون کوچه شهرت دارد.
درج نظر