امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کشور مالت

کشور مالت

کشور مالت در قاره اروپا در کانون دریای مدیترانه می باشد.این کشور از مجمع الجزایر کوچکی پایه ریزی گردیده که در طول تاریخ نقش استراتژیکی مهمی داشته است.پایتخت کشور مالت والتا نام دارد که در ادامه گردشگران عزیز را بیش تر با این کشور آشنا خواهیم کرد.


حدود 800 سال پیش از میلاد مسیح گروهی از مردمان فنیقی که سامی تبار بودند از سرزمین مادری خود به سمت جزایر مالت کوچ کردند.گروه فنیقی ها دریانوردان و بازرگانانی بودند که جزایر مالت برایشان ارزش بسیاری داشت.
قابل توجه گردشگران تور مالت ، در سال 60 میلادی پولس پیام رسان مسیحیت به کشور مالت سفر کرد که در مدت سه ماه اقامت خود در این کشور مردم مالت به مسیحیت گرویدند به همین دلیل می توان گفت مردم کشور مالت یکی از کهن ترین و قدیمی ترین مردمان مسیحی جهان به شمار می رود.
کشور مالت در واقع در برگیرنده ی سه جزیره مسکونی با نام های گزو ، مالت و کومینو می باشد و همچنین سه جزیره ی فیلفلا ، نامسکون و سنت پاول در میانه دریای مدیترانه جای دارد.این جزایر در کل 316 کیلومتر وسعت دارد.
گردشگران تور اروپا بدانند ، این کشور سرزمینی خاکی و سنگلاخی است و در آن گیاه و سبزه کم می روید.تنها استثنا این کشور وجود جنگل های بوسکت در کرانه های جنوبیست که باعث شده درختان پرتغال و صنوبر بروید.به طور کلی آب و هوای کشور مالت مدیترانه ای بوده که زمستان های خوش آب و هوا و تابستان های گرم و خشکی دارد.
کشور مالت دارای جاذبه های گردشگری طبیعی فراوانیست به خصوص کرانه های دریا که امروزه هتل ها و مهمان خانه های مختلفی برای پذیرایی گردشگران ساخته اند.
زبان های رسمی کشور مالت انگلیسی و مالتی می باشد.زبان مالتی از زبان های آفریقایی و آسیایی است که شاخه در زبان های سامی دارد.زبان مالتی با نویسه های لایتین نوشته می شود.
جالب بدانید جشن های محلی کشور مالت به خصوص کریسمس و جشن های عروسی شباهت خیلی زیادی به جشن های مردم شمال ایتالیا دارد.درج نظر