امتیاز 5 از 5 | از بین 2757امتیاز دهنده به تور اروپا

تور اروپا

در ادامه صفحه تور اروپا می توانید لیستی از به روز ترین تورهای اروپا آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

تور اوکراین 20 دی 98
6 شب
Bravo Airways
همیشه سفر
20 دی - 26 دی
قیمت از 9,900,000 تومان

تور بلاروس 14 دی98
6 شب
Turkish Airlines
همیشه سفر
14 دی - 20 دی
قیمت از 6,400,000 تومان + 695 دلار

پکیج ویزا + پرواز + هتل ( ایتالیا المان هلند )
9 شب
Turkish Airlines
ستاره غرب
16 دی - 12 فروردین
قیمت از 5,980,000 تومان + 980 یورو

پکیج ایتالیا فرانسه ویزا + هتل + پرواز
10 شب
Turkish Airlines
ستاره غرب
18 دی - 26 فروردین
قیمت از 5,980,000 تومان + 840 یورو

تور فرانسه 13 دی 98
7 شب
ایران ایر
همیشه سفر
13 دی - 20 دی
قیمت از 5,990,000 تومان + 990 یورو

پکیج ویزا آلمان+ پرواز + هتل
3 شب
Turkish Airlines
بیسان سیر
7 فروردین - 10 فروردین
قیمت از 420 یورو + نرخ پرواز

پکیج ویزا اتریش+ پرواز + هتل
3 شب
Turkish Airlines
بیسان سیر
7 فروردین - 10 فروردین
قیمت از 500 یورو + نرخ پرواز

پکیج ویزا ایتالیا + هتل + پرواز
4 شب
Turkish Airlines
ستاره غرب
21 بهمن - 13 فروردین
قیمت از 5,870,000 تومان + 350 یورو

پکیج ویزا + پرواز + هتل ( ایتالیا + فرانسه + هلند )
7 شب
Turkish Airlines
آرتا گشت
30 دی - 7 بهمن
قیمت از 790 یورو + نرخ پرواز

پکیج ویزا ایتالیا + پرواز + هتل
4 شب
Qatar Airways
آرتا گشت
20 دی - 10 فروردین
قیمت از 350 یورو + نرخ پرواز

تور بلاروس 14 دی 98
7 شب
Turkish Airlines
گلبرگ سیر
14 دی - 21 دی
قیمت از 6,490,000 تومان + 585 دلار

پکیج ویزا + هتل + پرواز ( فرانسه + آلمان )
6 شب
Turkish Airlines
آرتا گشت
24 دی - 14 فروردین
قیمت از 590 یورو + نرخ پرواز

پکیج ویزا پاریس + هتل + پرواز
4 شب
Turkish Airlines
ستاره غرب
18 دی - 7 فروردین
قیمت از 5,870,000 تومان + 420 یورو

پکیج ویزای آلمان + پرواز + هتل
3 شب
Turkish Airlines
آرتا گشت
25 دی - 28 دی
قیمت از 390 یورو + نرخ پرواز

پکیج ویزا + هتل + پرواز ( فرانسه و ایتالیا )
7 شب
Turkish Airlines
آرتا گشت
22 دی - 13 فروردین
قیمت از 690 یورو + نرخ پرواز

پکیج ویزا اسپانیا + هتل + پرواز
7 شب
ماهان
آرتا گشت
15 دی - 14 فروردین
قیمت از 420 یورو + نرخ پرواز

پکیج ویزا ایتالیا + پرواز + هتل
4 شب
Qatar Airways
گلبرگ سیر
13 دی - 17 دی
قیمت از 7,600,000 تومان + 390 یورو

پکیج ویزا ایتالیا هتل + پرواز
7 شب
Turkish Airlines
ستاره غرب
15 دی - 10 فروردین
قیمت از 5,870,000 تومان + 490 یورو

پکیج ویزا هلند+ پرواز + هتل
3 شب
Turkish Airlines
بیسان سیر
2 فروردین - 5 فروردین
قیمت از 490 یورو + نرخ پرواز

پکیج ویزا + پرواز + هتل ( ایتالیا + اسپانیا + فرانسه )
9 شب
Turkish Airlines
ستاره غرب
15 دی - 12 فروردین
قیمت از 5,980,000 تومان + 980 یورو

این تور می تواند یکی از بهترین انتخاب ها برای هر گردشگری محسوب گردد. این قاره با داشتن آب و هوای بسیار مناسب و بر خورداری از جنگل ها و مراتع سرسبزو به سبب داشتن آب فراوان و خاکی حاصلخیز، لقب قاره سبز را به یدک می کشد به گونه ای یک سوم از خاک این کشور قابل کشت بوده و این درصد بسیار بالاتری نسبت به سایر قاره ها محسوب می گردد. تور اروپا شامل تلفیقی از جاذبه های گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی می باشد که شما هر آنچه از سفری لذت بخش و ماجرا جویانه بخواهید را می توانید در اروپا تجربه نمایید.
اروپا در نیم کره شمالی واقع شده و دومین قاره کوچک جهان پس از قاره ی اقیانوسیه به شمار می رود ولی به دلیل آب و هوای مناسب و موقعیت جغرافیای ایده آل خود از لحاظ تراکم جمعیت دومین قاره بزرگ دنیا محسوب میگردد (730 ملیون نفر حدود 10% از جمعیت دنیا )
تور اروپا سرشار از جاذبه های مختلف گردشگری از جاذبه های طبیعی گرفته تا جاذبه های فرهنگی و تاریخی بوده و هر گردشگری با هر علایق و سلایقی را مجذوب خود می نماید. در میان کشور های مختلف اروپایی که هر یک به تنهایی در زمینه ی جذب گردشگر در دنیا حرفی برای گفتن دارند. فرانسه با جذب بیش از 80 میلیون توریست خارجی ، اسپانیا با 60 میلیون گردشگر و ایتالیا با جذب 46 ملیون توریست در سال بیشترین آمار جذب گردشگر را داشته و پیشروان جذب گردشگر در قاره سبز محسوب می شوند.
گردشگران از سراسر دنیا درتور اروپا علاوه بر بازدید از کشور های مذکوراز مکان های گردشگری و شهرهای بسیار دیگری همچون پاریس ، رم، مادرید ، اکراین ، بلغارستان ، کرواسی ، صربستان ، مسکو ، آتن ، برلین و... نیز بازدید به عمل می آورند. این قاره دارای رودهای پرآب و بسیار مهمی همچون : ولگا،دانوب،راین،البه و همچنین ارتفاعات و رشته کوه هایی مانند: پیرنه، کارپات، آلپ و بالکان می باشد و همین امر دال بر این شده که گردشگران در اروپا هوایی بسیار معتدل و دل انگیز را حس نموده و نهایت لذت را از سفر خود تجربه نمایند.
اروپا و آسیا از لحاظ موقعیت جغرافیایی در یک پهنه از خشکی ها قرار گرفته و رشته کوه های آلپ به عنوان یک حد فاصل این دو قاره را از همدیگر جداکرده اند و همین امر باعـث گردیده که گردشگران تور اروپا را سفری اروسیایی بنامند. همچنین اروپا حیات وحشی متنوع واکو سیستمی جالب توجه دارد این قاره قلمرو زندگی حیوانات و جانورانی همچون : خرس ،خرگوش، روباه ،گربه وحشی ، سنجاب ، گراز ، گرگ و ... و نیز پرندگانی همانند : عقاب ، کرکس ، لک لک و بسیاری دیگر بوده و در تور اروپا گردشگران میتوانند از دیدن این حیات وحش بکر و دست ونخورده متحیر شده و ارز نهایت لذت برخوردار شوند. اگر شما نیز قصد سفری خارجی دارید ، ما اروپا را با تمام جاذبه های اسرار آمیز و زیبایی های بیشمارش به شما توصیه می کنیم. اروپا یکی از زیباترین قاره های دنیا چه از لحاظ شرایط جوی و چه از لحاظ شرایط آب و هوایی می باشد. قاره ای که به قاره سبز معروف است و با آثار باستانی و تاریخی بی شمار، همه ساله افراد زیادی از دیگر قاره ها راهی سفر به این قاره زیبا می شوند.
رفتن به تور اروپا جزو خاص ترین تورهای مسافرتی می باشد. قاره اروپا با دارا بودن آب و هوایی فوق العاده، طبیعتی بی نظیر و جاذبه های گردشگری بیشمار، سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان می باشد. تعدادی از کشورهای توریستی معروف اروپا عبارتند از فرانسه، انگلستان، اسپانیا، پرتغال، ایتالیا، روسیه، ارمنستان،آذربایجان و...
در تور اروپا می توانیم به بازدید از کلیسای معروف Duomo که در شهر فلورانس ایتالیا می باشد بپردازیم. از این اثر به عنوان شاهکاری در معماری و مهندسی جهان یاد می شود. و اگر قصد سفر به کشور اتریش را داشتید حتما از قصر زیبای Schönbrunn دیدن نمایید. بدون شک زمانی که برای بازدید از این موزه از سفر شما کم میشود زمان بسیار زیادی می باشد و طبیعتا در یک روز موفق به بازدید کامل از این قصر نخواهید شد. این قصر زیبا در شهر وین اتریش قرار دارد.
اگر از طریق تور اسپانیا به اروپا سفر کنید، پیشنهاد میشود حتما از موزه پرادو اسپانیا که در سال ۱۸۱۹در اسپانیا بنا شده دیدن فرمائید. در این موزه صدها مجسمه و نقاشی از طراحی های قدیم باستانی با ۳ میلیون بازدید کننده در سال یکی از مهم ترین موزه های ملی هنر در پرادو است.
اگر از طریق تور ایتالیا به اروپا سفر کنید، کلیسای دومو نیز که در شهر میلان ایتالیا واقع شده یکی از پیشنهادات ما به شما می باشد که یکی از مهم ترین آثار تاریخی و دیدنی در ایتالیا است. این کلیسا جزو یکی از ۵ کلیسای معروف جهان است که هرساله چندین هزار گردشگر را به خود جذب میکند. طراحی این کلیسا به معماری قرون وسطا برمی گردد و ارزش این بنا را بیش از 100 میلیارد دلار عنوان کرده اند. به شما پیشنهاد می شود که از تور پرتغال و تور فرانسه و تور یونان و تور اکراین و تور رومانی نیز دیدن فرمائید.

قابل توجه گردشگران تور اروپا که قاره اروپا در قست نیم کره شمالی قرار گرفته است و بعد از قاره اقیانوسیه به عنوان دومین قاره کوچ جهان شناخته شده است. قاره اروپا و قاره آسیا در یک پهنه ی خشکی قرار گرفته اند که مرز میان آن ها کوه های آرال می باشد.
مسافران تور اروپا باید بدانند که قاره اروپا حدود 10 میلیون کیلومتر مربع مساحت دارد که 730 میلیون نفر جمعیت درون خود جای داده است که یازده درصد جمعیت جهان می باشد. اروپا در واقع شبه جزیره ای در قسمت شمال غرب اوراسیا و در شمال قاره آفریقا می باشد که به دلیل قرار گیری اروپا در منطقه معتدل شمالی به قاره سبز معروف می باشد به همین دلیل سالانه گردشگران تور اروپا به شهر های مختلف آن سفر می کنند.
اروپا دارای جزایر بسیاری می باشد که مهم ترین آن ها جزایر بریتانیا و جزایر ایسلند می توان اشاره کرد. همچنین شهر های تاریخی و مهم اروپا که تعداد بی شماری از مسافران تور اروپا به آن سر می زنند شامل : مسکو ، رم ، لندن ، برلین و پاریس نیز می باشند. گردشگران تور اروپا توجه داشته باشند که یک سوم قاره اروپا حاصلخیز می باشد که این مقدار در مقایسه با دیگر قاره های جهان زیاد است و در کل آب و هوای آن معتدل است که دلیل معتدل بودن آب و هوای این قاره گلف استریم یا همان جریان آب گرم می باشد.
بیش تر مردمان اروپا سفید پوست هستند و درصد زیادی از آنان به زبان‌های هندواروپایی صحبت می کنند. به طور کلی پهنه ی اروپا کم ارتفاع اما کوهستان های پیرنه ، آلپ ، بالکان و کارپات از این قاعده جدا می باشند. همچنین رود های اصلی اروپا شامل : دانوب ، ولگا ، رون ، راین و البه نیز می باشند. قابل توجه گردشگران تور اروپا که بزرگ ترین رود اروپا ولگا نام دارد که در جا به جایی مردم وکالا ها نقش مهم و اساسی دارد

در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با پرواز ها ‏و فرودگاه های مهم کشور های توریستی قاره اروپا در اختیار گردشگران تور ‏اروپا و همچنین کاربران سایت قرار دهیم.
کشور های ایتالیا، هلند، اسپانیا، فرانسه و اکراین از کشور های توریستی ‏قاره اروپا هستند که اغلب گردشگران مایل هستند با تور اروپا به آن ها ‏سفر کنند که در ادامه به معرفی مهمترین فرودگاه های آن ها می پردازیم.
ایتالیا:
پایتخت کشور ایتالیا یعنی شهر رم دارای یک فرودگاه بین المللی می باشد ‏که لئوناردو داوینچی فیومیچینو نام دارد و بزرگترین فرودگاه ایتالیا است. ‏پرواز گردشگران تور اروپا به مقصد این فرودگاه حدود 5 ساعت به طول ‏می انجامد و لازم به ذکر است پرواز های ایتالیا به صورت مستقیم و بدون ‏مقصد میانی انجام می شوند.
هلند:
پایتخت کشور هلند شهر آمستردام می باشد که با دارای یک فرودگاه ‏مسافربری است که اسخیپهول نام دارد و پرواز گردشگران تور اروپا به ‏مقصد این فرودگاه حدود ‏‎5‎‏ ساعت زمان می برد که بدون مقصد میانی ‏انجام می شود.
فرانسه:
پایتخت این کشور دارای سه فرودگاه مسافر بری به نام های شارل دوگل ‏پاریس، اورلی و باووایس-تیلی می باشد و پرواز گردشگران تور اروپا به ‏فرودگاه های این شهر حدود 6 ساعت به طول می انجامد و به صورت ‏مستقیم صورت میگیرد.
اسپانیا:
مادرید باراخاس نام اصلی ترین فرودگاه شهر مادرید، پایتخت اسپانیا است ‏که یکی از بزرگترین فرودگاه های قاره اروپا نیز می باشد و گردشگران تور ‏اروپا باید بدانند پرواز آن ها به این فرودگاه حدود 9 ساعت زمان می برد و ‏معمولا دارای یک مقصد میانی می باشد.
اکراین:
پایخت این کشور دارای یک فرودگاه بین المللی به نام بوریسپیل می باشد که ‏پرواز گردشگران تور اروپا به این فرودگاه به صورت مستقیم انجام می شود ‏و حدود 5‏‎ ‎ساعت زمان می برد ‏

آب و هوای قاره اروپا بسیار خوب و دلچسب می باشد که در سفر با تور اروپا خواهید دید که این قاره چه آب و هوای معتدل و فوق العاده ای دارد شاید به همین دلیل آب و هوا است که سالانه تعداد زیادی از گردشگران تور اروپا به شهر های مختلف این قاره سفر می کنند. به طور کلی بین ماه های مارس تا سپتامبر بهترین زمان برای تور اروپا می باشد.
قاره اروپا در منطقه معتدلی از کره ی زمین قرار گرفته است به همین دلیل است که بیابان های گرم و خشک ، باران های سیل آسا و نواحی یخ زده ای در آن دیده نمی شود. در قسمت زیر به انواع آب و هوا اروپا نگاه کنید.
فلاند ، سوئد و همچنین شمال شرق اروپا دارای آب و هوای سرد است. به همین دلیل در این ناحیه زمستان های بسیار سرد و با بارش برف سنگین رو به رو خواهید شد و همچنین تابستان های آن خنک و کوتاه می باشد به همین دلیل تعداد اندکی از گردشگران تور اروپا این مناطق را برای سفر انتخاب می کنند.
باریکه ای از شمال ایسلند و اسکاندیناوی دارای آب و هوای قطبی می باشد. مناطق مجاور اقیانوس اطلس، ایرلند و انگلستان دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی می باشد که در فصل زمستان به دلیل عبور جریان های دریایی آب گرم از سواحل آب و هوای معتدل و همچنین تابستان ها دارای آب و هوای خنک می باشد.
مناطق جنوبی اروپا در قسمت سواحل مدیترانه دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی می باشد همچنین گردشگران تور اروپا بدانند که آب و هوای مدیترانه ای دارای دو ویژه گی مهم می باشند :
1 . تابستان های با آب و هوای گرم و خشک
2 . زمستان های با آب و هوای معتدل و مرطوب
شرق و مرکز اروپا به دلیل دوری از دریا آب و هوای قاره ای یا بری دارد که میزان بارندگی آن کم و آب و هوا در زمستان سرد و همچنین تابستان های گرمی دارد ، به همین دلیل در فصل تابستان گردشگران تور اروپا به این مناطق سفر می کنند.
اروپای شمالی و مرکزی در معرض وزش بادی های غربی از طرف اقیانوس اطلس می باشد که در زمستان ها باد های سرد و قطبی در این مناطق می وزد

سوالات متداول تور اروپا

1- لوکس ترین تورهای اروپایی مربوط به چه کشورهایی است؟

پاسخ : از بهترین و لوکس ترین کشورهای اروپایی می توان سوئیس، اسپانیا، فرانسه و ایتالیا را نام برد.


2- آیا تور جزایر قناری زیرمجموعه تورهای اروپایی محسوب می شود؟

پاسخ : برای دیدن جزایر بکر و طبیعت دست نخورده جزایر قناری، می توان با تور اروپایی که یکی از مقاصد آن کشور اسپانیاست، به جزایر قناری در کنار دریای مدیترانه سفر کرد.


3- رايج ترین کشورهای مقصد تورهای اروپا چه کشورهایی هستند؟

پاسخ : متداول ترین مقاصد تورهای اروپا کشورهایی مانند ایتالیا، آلمان، اسپانیا، سوئیس، آلمان، لبنان، وین، اکراین، فرانسه، هلند و یا بلاروس هستند.


4- بهترین فصل برای سفر به کشورهای اروپایی چه فصلی است؟

پاسخ : همان طور که می دانید قاره سبر اروپا به دلیل وسعت بی اندازه اش، از تنوع آب و هوایی فوق العاده ای برخوردار است و ممکن است هر فصل یا هر ماهی از سال، برای سفر به یکی از کشورهای اروپایی بهترین زمان باشد.


نظرات کاربران
میوند افغان 18 اسفند 97
4
سلام عرض ادب و احترامات امید دارم که صحتمند باشید معلومات موثق درباره سفر به یونان لازم دارم
ایمان 19 دی 97
3
از اونجایی که دوستان همه تور اروپا رفتن و واردن یه خیری به من میگه کدوم کشور برای جهانگردایی که با یه کوله پشتی سفر می کنن جذابه
مستانه 13 آذر 97
2
تور اروپا رو دیگه باید خط کشید انقدر که اوضاع بد شده کسایی که از قبل رفتن خوش شانس بودند
مستانه 13 آذر 97
1
تور اروپا رو دیگه باید خط کشید انقدر که اوضاع بد شده کسایی که از قبل رفتن خوش شانس بودند
چینود 30 آبان 97
4
با وضعیت اقتصادی کشور تور اروپا دیگه جز رویا هامون شده
بهرنگ 5 آبان 97
4
با این وضعیت که باید با تور اروپا خداحافظی کرد
محمد 22 مهر 97
1
به نظرم تور اروپا بهترین تور برای زوج های جوانه.
بهار 18 مهر 97
4
مگه از تور اروپا بهترم داریم؟؟؟؟
مهدی 1 شهریور 97
4
من چندین بار به تور اروپا رفتم واقعا لذت بخشه
غزال 23 مرداد 97
4
تور اروپا ترکیبی هم دارید؟ گرون تر هست ؟
صبا صدر حقیقی مراغه 2 مرداد 97
0
تور اسپانیا و ایتالیا
ایمان 23 تیر 97
0
ممنون مطالب مفید سایتتون در رابطه با تور اروپا
حسینی 23 تیر 97
0
تور اروپا با این وضعیت و ارز اصلا مقرون به صرفه نیست مگر این که از قبل یورو و دلار داشته باشید
پرستویی 19 تیر 97
1
تور اروپا باید حداقل یک ماه باشه تا بشه کاملا دور اروپا رو بگردی
مریم 13 تیر 97
0
برای سفر با تور اروپا باید ویزای شینگن داشته باشیم ؟
سامان 10 تیر 97
0
میگه میشه داداش. :))) باید ویزا بگیری ولی منظورم اینه که شینگن نمی خواد. البته صربستان ویزاش مثل ترکیه هست تقریبا اما اکراین نه باید حساب و اینجور چیزات اوکی باشه اما جزو شنگن دیگه نیست.
ایمان 10 تیر 97
2
یعنی مثل ترکیه هست ویزاش؟
سامان 10 تیر 97
2
صربستان و اکراین جزو کشوراییه که تو تور اروپا ویزا نمی خوان
ایمان 10 تیر 97
0
برای تور اروپا جایی هست که ویزا شنگن نخواد؟
آزاده 7 تیر 97
4
با سلام، می خواستم بدونم که بهترین کشور برای سفر با تور اروپا کجاست؟
پدرام 22 خرداد 97
3
سلام من پارسال با تور اروپا به این منطقه زیبا و سر سبز سفر کردم و از سفری که سپری کردم بسیار لذت بردم
زهرا 9 خرداد 97
1
ممنون از مطلالب مفید سایتتون در رابطه با تور اروپا
لاله 9 خرداد 97
2
پدر مادر من پارسال که با تور اروپا رفته بودن سفر، کلی از جاذبه هاش تعریف کردن.
ایدا 6 خرداد 97
3
ممنون از مطالب مفیدتون در رابطه با تور اروپا.
محمد سلیمی دوست 17 اردیبهشت 97
2
با سلام
ببخشید من ویزا یکساله شنگن دارم
ممکنه از تورهای لحظه آخری برام پیامک بدین
09177760068
سپاسگزارم
حسنی 29 فروردین 97
3
اگه قیمت لحظه آخر این تورها اینه ، پس قیمت لحظه اولشون چنده ؟
کمتر خالی ببندید
حامد 23 آبان 96
2
بهترین کشور برای کسی که تاهالا تور اروپا نرفته کدومه؟
هما 23 آبان 96
0
سلام
اروپا یکی از بهترین آپشن برای تعطیلاته که خب باز به من هرچی بگید من همچنان دلم میخواد برم ایتالیا
البته نه اینکه دلم فرانسه و اسپانیا رو نخوادا نه دلم میخواد اما خب به فرانسه عرق خاصی دارم از وقتی رفتم نمیتونم ازش دل بکنم.
از موزه لوورش بگیر
از خیابون های چذابش
معماری های جالب و تفریحات و کافه های متنوعش
خیابون های سنگ فرشش
شب های فرانسه
کافه ها و لته های خوشمزه و داغش وسط زمستون
کلیسای نتردام که البته سوخته اما همش نسوخته تا حد خیلی خوبی میشه ازش دیدن کرد اما بله خیلیاش از بین رفته
قایق سوار شدن تو رودخونه و به سمت کلیسا رفتن
از هر کدومش بگم خسته نمیشم.
اما امسال دیگه میخوام هر سه تا کشور فرانسه و اسپانیا و ایتالیا رو باهم برم و تجربه کنم به نظرم میتونه خیلی بهتر از قبل باشه و قطعا هم هست. با یه تور اروپا یه تیر دو نشون میزنم الابته میتونم هم با کشتی کروز برم این سه کشور رو که بتونم هم تو مخارجم صرفه جویی کنم هم بتونم از زیبایی های دریا لذت ببرم. فعلا هنوز تصمیم نگرفتم.
جمشید 23 آبان 96
1
من واقعا برای تور اروپا خالی شدم خیلی گرون بود حدود 30 میلیون خرجم شد ولی می ارزید برای یکبار توی زندگیم هم شده برم.
بهترین و قشنگ و تمیزترین کشور فلورانس ایتالیا بود و زیباترینشون هم سوئیس بود.
تو سوئیس نصف روز بیشتر نموندم اما همونم به قدری جذاب بود که برام شد به یاد موندنی و فقط تونستم زوریخ رو ببینم همین.
زوریخ دروازه سوئیس بود تهش میتونستی کوه های آلپ رو ببینی. خونه هاشون همه حالت سنتی خودشون رو حفظ کردن و تقریبا بهترین نظم توشون دیده میشه همه خونه هاشون یا حالت کلیساطوری داشت یا همشون شیب دار بود سقفاشون من واثعا لذت بردم از دیدن شهرش. نظم بین ساختمون هایی که بلنمند و کوتاه توشون هست و خیابوناشون مرزای مشخصی دارن این شهر پر از موزه و گالری های هنری خاصی بودن که میتونستی توشون یه عاااالمه آثار و سبک های عجیب غریب و زیبا و خارق العاده ببینی برای اهل هنر اینجا بهترین جا میتونه باشه.
از فلورانس می تونم فقط به زیبایی کلیسای سنت ماریا اشاره کنم جایی که همه بعد از لندن میان اینجا رو ببینن. برج ناقوسش هنوز صداش تو گوشم میپیچه و تو خوابام میبینمش تلالوی رنگی که توی اونجا بود به شدت به من نیرو میداد قدری منو به خودم فرو میبرد که میخواستم ساعتها بشینم و به خودم فکر کنم. مجسمه های میکل آنژ اونجا بود نقاشیاش همه در و دیواراشو پر کرده بود غوغا میکرد اصلا به مرز دیووونگی میکشوند منو واقعا مسحورش شدم حیف که نتونستم برم کلیسای نوتردام رو ببینم اما تعاریفی که از اونجا هم شنیدم کم از این کلیسا نداشت
نفیسه 23 آبان 96
1
با تجربه ای که از سفر به کشورهای اروپایی دارم اروپا فقط به درد گردش و تفریح میخوره مگر اینکه آدم کاری ای باشید تا بتوانید از پس شرایط کاری و زندگی نسبتاً سخت اروپا بر بیاین. کشورهای اروپایی قوانین سفت و سختی دارن و رعایت نکردنشون مجازات های سختی داره. طبق تجربه خودم کشور سوئد بهترین کشور اروپایی برای زندگی است.
علی 23 آبان 96
1
آقا لندن برید قشنگ انگار هری پاتر براتون زنده میشه همه خونه های قدیمیش کلیساهاش و کلی چیزای خوشگلش همه و همه من یکیو اول یاد هری پاتر و اتاق دامبلدور و میسترهاش مینداخت بعدشم سریال های انگلیسی زبون.
کاخ باکینگهام هم همینجور اتاق های مجللی داره که اصلا حیرت میکنی اون ملکه ها و شاه ها چه زندگیایی داشتن ما چه زندگی ای.
حتما یه سریا رو دیدید رفتن لندنم اومدن با کلی چهره معروف عکس انداختن دقیقا جایی رفتن که مجسمه هاشون عین خودشون بود انقدر واقعی و خوب درست کرده بودن آدم حتی شک هم نمیکرد فکر کنید لیدی گاگا هم بود که شخصیت معروفیه و محبوب من :)
سنت پل هم یه کلیسا و پل زیبا داره از رودخونه رد میشه که از دور میتونید بزرگترین چرخ و فلکش رو هم ببینید اسمشم لاندن آی بود. تمام اینایی که گفتم رو میتونین از بالای برج شارد ببینید و از منظره کل لندن که مثل بام تهرونه مثلا الکی لذت ببرین.
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر