بزرگترین آبشار مصنوعی آسیا

📅 بروزرسانی : ۲۱ آبان ۱۳۹۷ بازدید : 231
چین که به سرزمین هزار رنگ و شگفتی ها شهرت دارد، سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر کره خاکی می باشد. این کشور پهناور مملو از جاذبه های توریستی متنوع است که هر یک به نحوی توجه گردشگران را به خود جلب کرده است. بزرگترین آبشار مصنوعی آسیا نیز که در کشور چین واقع شده، از جمله جاذبه های دیدنی این کشور محسوب می شود. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری درباره بزرگترین آبشار مصنوعی آسیا به دست آورید، لحظه آخر را تا انتهای این مطلب همراهی فرمایید.
 
 
آبشار مصتوعی در چین
 
 
در دنیا آبشار های مصنوعی بسیاری ساخته شده است که هر یک کاربری خاص خود را دارند. اما در ناحیه جنوب غربی کشور چین آبشار مصنوعی بزرگی ساخته شده که هم اکنون لقب بزرگترین آبشار مصنوعی آسیا را به خود اختصاص داده و باعث جذب توریست های داخلی و خارجی بسیاری به این منطقه شده است. این آبشار مصنوعی بزرگ در استان یون نان (Yunnan) و شهر کونمینگ (Kunming) قرار گرفته و دارای ارتفاعی در حدود 12.5 متر و عرض حدودا 400 متری است. لازم به ذکر است که هنوز برای این آبشار عظیم به طور مشخص نامی انتخاب نشده و در حال حاضر تنها با بزرگ ترین آبشار مصنوعی آسیا شناخته می شود.
 
 
آبشار مصنوعی چین
 
 
این آبشار علاوه بر این که جنبه توریستی دارد و گردشگران بسیاری برای بازدید از آن با تور چین به این منطقه سفر می کنند، در واقع به منظور تامین آب منطقه جنوب غربی چین در شرایط اضطراری و دوره کمبود آب ساخته شده است. این آبشار مصنوعی، حدود 10 میلیون فوت مکعب آب را از رودخانه نیولان به دریاچه دیانچی که بزرگ ترین دریاچه آب شیرین چین است، منتقل می کند. همین موضوع یعنی انتقال مسیر آب، احتمال وقوع سیل را در رودخانه نیولان کاهش می دهد. همچنین لازم به ذکر است که ساخت این آبشار مصنوعی حدود 3 سال زمان برده و حدود 170 میلیون دلار برای ساخت آن هزینه شده است.
 
 
بزرگ ترین آبشار مصنوعی آسیا
 
 
این آبشار جذب گردشگر به استان یون نان را چندین برابر کرده و  سبب رونق اقتصاد گردشگری این منطقه شده است، امروزه بازدید از این آبشار برای عموم و همچنین گردشگران تور چین آزاد بوده و هزینه ای در بر ندارد. اطراف آبشار نیز پارکی ساخته شده تا بازدید کنندگان بتوانند از فضای منطقه نیز لذت ببرند.
 
 

تصاویر بزرگترین آبشار مصنوعی آسیا

 

آبشار مصنوعی
 
آبشار مصنوعی چین
 
آبشار چین
 
آبشار های زیبای جهان
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره بزرگترین آبشار مصنوعی آسیا

مسلم خرداد 1399
14 نفر پسندیدند
ایران هم همینجوره.خونه های ملت رو وصل کردن به ته رودخونه ها برید خونه های مردم پل دخترو معمولان رو ببینین
حمید باقری دی 1398
16 نفر پسندیدند
چقد جالب، دیگه همه چی داره مصنوعی میشه، دمشون گرم، چینی ها از هر چیزی نهایت استفاده رو می کنن، چقد خوبه که از اتفاقات احتمالی آینده جلوگیری می کنن و راه چاره ای واسش پیدا می کنن، واقعا مغذشون کار می کنه، یه آبشار بسازن که رودخانه رو به دریاچه متصل کنه یعنی به عبارتی یه آبراه ساختن و از اون استفاده کردن و تبدیلش کردن به یه جاذبه گردشگری، چقدر هم قشنگ و بزرگه

lahzeakhar.com/news/22558-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A2%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B5%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 کاربران به بزرگترین آبشار مصنوعی آسیا