امتیاز 5 از 5 | از بین 2658 امتیاز دهنده به تور چین

تور چین

لیستی از بروزترین تورهای چین، تورهای ارزان پکن، شانگهای و تورهای نمایشگاهی چین را در ادامه مشاهده خواهید کرد که توسط آژانس های معتبر و فعال لحظه آخر ارائه شده و نرخ تمامی تورها به صورت روزانه بررسی می شود. همچنین در صورتیکه تور مورد نظر یا قیمت دلخواه خود را پیدا نکردید می توانید با آژانس های فعال لحظه آخر تماس بگیرید.

چین کشوریست که ارزان ترین اجناس در آن به فروش می رسد. کشوری که جاذبه های تاریخی و دیدنی فراوانی دارد و شاید ماه ها زمان نیاز باشد تا از تمام آن ها بازدید کرد. سفر به چین چندان آسان نیست و دغدغه های زیادی را به همراه دارد. در ادامه اطلاعات بیشتری راجع به این کشور میگوییم.

برای سفر به چین چه کاری باید بکنیم؟

چین برای ایرانیان از جمله مقاصدی است که می بایست جهت سفر، ویزا تهیه کرد. اکثر افرادی که به چین سفر می کنند جهت خرید یا تجارت سفر می کنند که می بایست ویزای کاری چین را دریافت نمایند. اما اگر قصد دارید به چین جهت گردش و تفریح سفر کنید، باید نسبت به اخذ ویزای توریستی چین اقدام کنید. ویزای توریستی را می توان از طریق آژانس های گردشگری معتبر اقدام کرد که مراحل اخذ ویزا آسان تر می شود اما گردشگران تور چین می توانند به سفارت چین مراجعه کرده و خود، مراحل را طی کنند.

پیشنهادهایی جهت سفر به چین:

  • چین در طول سال، سه هفته طلایی دارد که تعطیلات رسمی و ملی چین، یکی از این هفته ها به حساب می آید. اگر از چینی ها بپرسید، آن ها همواره می گویند بهترین زمان سفر به چین در سه هفته طلایی می باشد اما در نظر داشته باشید که چینی ها تنها در دوران تعطیلات ملی می توانند سفر کنند لذا اگر در این دوران به چین سفر کنید، با ازدحام بی سابقه در فرودگاه ها، ترمینال ها و راه آهن روبرو می شوید.
  • سعی کنید با چینی ها چندان دوست نشوید. چینی ها بسیار صمیمی و مهمان دوست هستند و این موضوع برای گردشگران تور چین دردسر خواهد داشت. بطور مثال، شما از شخص چینی درخواست پیدا کردن آدرسی را می کنید و ممکن است او آدرس را بلد نباشد اما برای اینکه نشان دهد با شما صمیمی است، آدرسی را می گوید که شاید غلط باشد.
  •  سعی کنید در طول سفر، همواره بطری آب معدنی به همراه داشته باشید چون آب لوله کشی شده حاوی باکتری هایی است که مردم چین به آن عادت کرده اند اما ممکن است برای شما بیماری به همراه داشته باشد.

و در آخر خوب است بدانید به هیچ وجه در هر جایی از چین که رفتید، انعام ندهید چون انعام دادن اصلاً در چین رایج نبوده و نوعی توهین هم به حساب می آید.

سفر به چین

  •  اگر علاقه‌مند به غذاهای تند، شیرین، دریایی و شور هستید چین یکی از بهترین مقاصد جهت تجربه انواع غذاهای مختلف است. راحت تر بگوییم، چینی ها هرجور که دلشان بخواهد غذا درست می کنند بطوریکه همه گردشگران می گویند در چین تصوری که از مزه غذا دارید عوض می شود.
  •  اگر علاقه‌مند به تاریخ هستید، چین کشوریست که مملو از جاذبه های تاریخی می باشد که اکثر آن ها را معابد تشکیل می دهند.
  • سفر به چین در کنار دغدغه های سفر، شور و هیجان بالایی به گردشگران می بخشد. شهری مانند شانگهای با دیزنی لند معروفش که یادآور دوران کودکی است و همچنین آشنایی با فرهنگ مردم چینی ها.
  • شاید تنها دلیل، بازدید از شهر معروف ممنوعه چین باشد. شهر ممنوعه بزرگترین کاخ تاریخی جهان است که دور تا دورش دیوارهایی کشیده شده که صدا از میان آن ها عبور نمی کند.

این نکات را پیش از سفر به چین به خاطر داشته باشید:

مردم چین زبان انگلیسی بلد نیستند لذا خوب است با برخی از اصطلاحات چینی آشنا شوید چراکه هم ارتباط برقرار کردن راحت تر می شود و هم چینی ها ببینند خارجی ها سعی می کنند به زبانشان صحبت کنند خوشحال می شوند.

اگر قصد دارید در زمستان به چین سفر کنید حتماً لباس گرم به همراه داشته باشید چون زمستان چین، سردتر از آنچه که فکر می کنید است.

پیشنهاد می شود اولین کاری که هنگام رسیدن به چین می بایست انجام داد، خرید سیم کارت باشد چراکه سیم کارت در چین ارزان بوده و در کنار آن، اپراتورهای چینی ابزارهای ترجمه هم دارند.

حتماً نام و آدرس هتلی که در آن اقامت دارید را بر روی کاغذ داشته باشید تا هنگام سوار شدن به تاکسی جهت سهولت کار، کاغذ را به او نشان دهید تا شما را به هتل ببرد.

در آخر هنگامی که در رستورانی مشغول غذا خوردن بودید، حتماً هنگام غذا خوردن سرو صدا کنید چون در فرهنگ چینی ها، سر و صدا کردن هنگام غذا خوردن نشانه راضی بودن از غذا به حساب می آید.

چین کشوریست که بخاطر شهرهای توریستی، تجاری، معابد، جاذبه های دیدنی و از همه مهم تر، نمایشگاه هایی که سالانه برگزار می شوند و فستیوال های محبوب، جزء کشورهای توریستی جهان به شمار می رود. سفر به چین می تواند به ارزانی یک سفر عادی به کیش یا یک سفر رویایی به اروپا هزینه داشته باشد. لذا با توجه به اینکه دو شهر پکن و شانگهای، توریستی ترین شهرهای چین به حساب می آیند، در ادامه به بررسی هزینه سفر این دو شهر میپردازیم.

هزینه سفر به چین

تور پکن

گردشگرانی که به دنبال ارزان ترین تور پکن هستند می توانند در فصل زمستان به این شهر سفر کنند. در فصل زمستان پکن بسیار سرد است لذا تنها افرادی که به دنبال تجارت، خرید و فروش و وارد کردن کالا از کشور چین هستند در فصل زمستان به پکن سفر می کنند. اما اگر به دنبال زمانی هستید که تنها ارزان تر از فصل تابستان باشد، فصل های بهار و پاییز به هوایی گرم تر از زمستان و هزینه سفر کمتر از تابستان می توانند انتخاب مناسبی باشند.

پکن تورهای گران قیمتی هم دارد. این تورها شامل تورهای لوکس در بهترین و لوکس ترین هتل های شهر، تورهای تابستانی و مناسبتی پکن هستند. به لطف فستیوال ها و جشن های مختلفی که در چین برگزار می شود، همواره تورهای مناسبتی چین نیز ارائه می شود که هزینه ای به مراتب بالاتر از تورهای عادی دارند چراکه در این تورها، قیمت هتل ها افزایش می یابند.

تور شانگهای

شانگهای بخاطر موقعیتی که دارد، همواره آب و هوایی گرم تر از پکن بخصوص در فصل زمستان بر آن حاکم است. گردشگرانی که قصد دارند سفر به شانگهای در ارزان ترین دوران داشته باشند، فصل زمستان می تواند گزینه مناسبی باشد چراکه شانگهای دمای زیر صفر درجه نسبت به پکن نداشته و فصل زمستان شانگهای همانند فصل زمستان در ایران است.

تور نمایشگاهی چین

چین هر ساله میزبان برگزاری نمایشگاه های مختلفی می باشد که در زمینه تکنولوژی، خودرو، سلامت، حیوانات، پوشاک و غیره می باشد. تورهای نمایشگاهی طرفداران خاص خود را دارند و لازم به ذکر است تورهای نمایشگاهی چین هزینه به مراتب بالاتری نسبت به تورهای عادی دارند و اگر قصد دارید برای بازدید از نمایشگاهی به چین سفر کنید خوب است این نکته را در نظر بگیرید که هتل های اطراف نمایشگاه ها یا نزدیک به نمایشگاه ها، هزینه بالاتری نسبت به سایر هتل ها دارند. همچنین به دلیل ظرفیت محدود تورهای نمایشگاهی چین، خوب است از قبل نسبت به رزرو آن اقدام کنید.

قیمت تور چین

گردشگران تور چین که به دنبال تورهای ارزان این مقصد هستند خوب است نکاتی را در نظر داشته باشند:

آب و هوا تاثیر مستقیمی بر روی هزینه سفر به چین دارد. فصل تابستان به دلیل تعطیلی مدارس و آب و هوای معتدل، دوران پرگردشگر چین به حساب می آید که به طبع آن، هزینه سفر نیز افزایش می یابد. در کنار تورهایی که شامل فستیوال ها و جشن های مختلف چین است، چین سه هفته طلایی دارد که به گفته گردشگران از بهترین زمان های سفر به چین هستند اما در کنار افزایش قیمت تور چین، خوب است بدانید چینی ها تنها در این سه هفته می توانند سفر کنند لذا گردشگران با شلوغی شدید مردم در ترمینال ها، راه آهن و فرودگاه ها مواجه می شوند.

تور چین ارزان

افرادی که می خواهند هزینه کمی بابت سفر به چین پرداخت کنند، دوران غیر از "های سیزن" می تواند گزینه مناسبی باشد. فصل های بهار، پاییز و زمستان، چین هزینه کمتری نسبت فصل تابستان بر دوش مسافران می گذارد. با فرارسیدن فصل زمستان و حاکم شدن سرما بر چین، از میران گردشگران کاسته شده و هتل ها و ایرلاین ها جهت تکمیل ظرفیت، تخفیف هایی را ارائه می دهند لذا گردشگران در فصل زمستان درقبال مشکلاتی مانند برف و باران شدید و سرمای چین، هزینه به مراتب کمتری را پرداخت خواهند کرد

گردشگران جهت سفر به چین می بایست نسبت به اخذ ویزای چین اقدام کنند. ویزای چین به دو صورت عادی و نیمه فوری صادر می شود که ویزای عادی 10 روزه و ویزای نیمه فوری با پرداخت هزینه بیشتر، 4 یا 5 روزه صادر می گردد. همچنین بخاطر فرآیند اخذ ویزا و نبود پروازهای چارتری، تورهای لحظه آخری چین ارائه نمی شود اما گردشگران می توانند در برخی از زمان ها بخصوص دوران لو سیزن، انواع تورهای آفری چین را انتخاب نمایند.

 

چین کشوریست که با بیش از  یک میلیارد و 400 میلیون نفر جمعیت در سال 2017، پرجمعیت ترین کشور دنیا و با "9596961" کیلومتر مربع، بعد از روسیه، کانادا و آمریکا، چهارمین کشور پهناور دنیا به حساب می آید که نزدیک به 270هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور را آب تشکیل می دهد.

سفر به چین در کنار خوبی ها و لذت هایی که دارد، دغدغه ها و مشکلاتی را نیز به همراه خود خواهد داشت. بطور مثال با اینکه چین اتوبان های پیشرفته دارد که مجهز به مدرن ترین امکانات کنترل ترافیک بوده و حتی در ساعت اوج ترافیک، تعداد لاین اتوبان ها افزایش پیدا می کند اما ترافیک شهری همواره دغدغه گردشگران و مردم چین می باشد. اما به لطف سیستم های ریلی پیشرفته چین مانند قطاری که با سرعت بیش از 300 کیلومتر بر ساعت حرکت کرده و می توان در حیت حرکت، سکه ای را ایستاده در کنار پنجره قطار قرار داد، بخشی بزرگی از مشکل ترافیکی شهر را حل کرده و خوب است این نکته را در نظر داشته باشید در فرهنگ چینی ها، اگر به مدت چند دیقه بر روی صندلی یا داخل کوپه قطار حضور نداشته باشید، شخص دیگری می تواند بر جای شما بنشیند.

چین خیابان های زیادی دارد و بخاطر ترافیک و قوانین سخت رانندگی، بسیاری از مسیرها را می بایست به صورت پیاده رفت از اینرو خوب است هنگام سفر، یک جفت کفش اضافه هم به همراه داشته باشید.

برای گردش در سطح شهر با استفاده از وسایل نقلیه شخصی مانند خودرو یا دوچرخه، گردشگران می بایست مجوز آن را دریافت نمایند.

همواره به گردشگرانی که به چین سفر می کنند توصیه می شود بخاطر اینکه چینی ها به زبان انگلیسی مسلط نیستند، با برخی از اصلاحات رایج چینی آشنا شوند اما شاید جالب باشد که مردم چین به 292 زبان زنده دنیا صحبت می کنند که گویش اکثرشان ماندارین است.

چین کشوری مملو از جاذبه های دیدنی و تاریخی است که برخی از آن ها مانند شهر ممنوعه، کاخ سلطنتی، دیوار بزرگ مجسمه خدای جنگ و غیره از مهم ترین و یا تاریخی ترین جاذبه های کشور به حساب می آیند که نه تنها پربازدید هستند بلکه برای مردم هم از اهمیت بالایی برخوردارند.

دیوار چین که از جاذبه های بسیار مهم به شمار می رود، بیش از 7هزار کیلومتر طول دارد که از 9 استان بزرگ چین عبور می کند.

اگر قصد سفر به چین را دارید، به خاطر داشته باشید که در چین، پیش شماره تلفن 86+، ساعت محلی در نیمه اول سال 3.5 ساعت و در نیمه دوم سال، 4.5 ساعت جلوتر از ایران است و همچنین واحد پولی رایج چین یوآن می باشد که توصیه شده ریال خود را در ایران مستقیم به یوآن تبدیل کنید تا ضرر کمتری نسبت به دلار و یا تبدیل دلار به یوآن داشته باشد.

از سوغات چین که مهم و محبوب هستند می توان به ماسک ها و نقاب های چین، قلاب دوزی گوانگژویی، ظروف چینی، مون کیک کانتونی، یادگاری های مائو، میناکاری های چینی، چای، چوب غذا و ابریشم چینی اشاره کرد.

سفر به چین

گردشگران تور چین چنانچه قصد سفر به چین را دارند می توانند با پرواز های مستقیم ماهان ، هواپیمایی ایران ایر و هواپیمایی چاینا ساترن از تهران به پکن ، پایتخت چین با مدت پرواز 10 ساعت و 35 دقیقه ای به مقصد مورد نظرتان برسید. ساعت ها و برنامه پرواز های این نوع ایر لاین ها به ترتیب زیر می باشد.
هواپیمایی ایران ایر
پرواز های رفت : قابل توجه گردشگران تور چین هفته ای یک پرواز در روز های چهارشنبه در ساعت 19:25 از فرودگاه امام خمینی تهران به فرودگاه پکن انجام می گردد.
پرواز های برگشت : هفته ای یک پرواز در روز های پنجشنبه در ساعت 22:40 از فرودگاه پکن به سمت فرودگاه امام خمینی تهران انجام می گردد.
هواپیمایی ماهان ایر
پرواز های رفت : هفته ای چهار پرواز در روز های یکشنبه ، سه شنبه ، چهارشنبه و جمعه در ساعت 22:00 از فرودگاه امام خمینی تهران به فرودگاه پکن انجام می گردد.
پرواز های برگشت : هفته ای چهار پرواز در روز های یکشنبه ، سه شنبه ، چهارشنبه و جمعه در ساعت 00:15 از فرودگاه پکن به سمت فرودگاه امام خمینی برگزار می گردد.
هواپیمایی چاینا ساترن
پرواز های رفت : مسافران تور چین توجه داشته باشند ؛ هفته ای چهار پرواز در روز های شنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه و پنج شنبه در ساعت 23:30 از فرودگاه امام خمینی تهران به سمت فرودگاه پکن برگزار می گردد.
پرواز های برگشت : هفته ای چهار پرواز در روز های شنبه ، دوشنبه ، چهارشنبه و پنج شنبه در ساعت 14:50 از فرودگاه پکن به فرودگاه امام خمینی تهران پرواز برگزار می گردد.
قابل توجه مسافران تور چین ، قیمت پرواز ها در تاریخ های مختلف مختلف می باشد و گاهی اوقات به دلیل کم و زیاد شدن مسافران تور چین در برنامه زمانی بالا تغیراتی رخ می دهد که بهتر است قبل هر کاری سایت ایرلاین مورد نظر را بررسی نمایید.

چین کشور پهناوریست لذا برای سفر کردن به شهرهای توریستی این کشور، می بایست اطلاعاتی راجع به آب و هوای شهر مورد نظر داشته باشید. با توجه به اینکه شهرهای پکن و شانگهای، توریستی ترین شهرهای چین به حساب می آیند، در ادامه اطلاعات جامعی راجع به آب و هوای این دو شهر در طول سال ارائه می دهیم: (لازم به ذکر است اطلاعات ارائه شده به صورت میانگین می باشد.)

آب و هوای پکن

پکن در فصل زمستان که مصادف است با ماه های دسامبر(آذر تا دی)، ژانویه(دی تا بهمن) و فوریه(بهمن تا اسفند)، در سردترین دوران خود به سر می برد بطوریکه حداکثر دما در این سه ماه 4 درجه (ماه فوریه) و حداقل دما 9- درجه سانتی گراد (ماه ژانویه ) می باشد. فصل زمستان، چین هوایی سردتر از ایران دارد لذا خوب است گردشگران در این فصل لباس گرم کافی به همراه خود داشته باشند. همچنین به دلیل سرمای شدید پکن در فصل زمستان، توصیه می شود اگر مجبور به سفر هستید یا قصد دارید ارزان ترین تور پکن را داشته باشید به این شهر سفر کنید.

از شروع ماه مارس(اواسط اسفند تا اواسط فروردین)، دمای هوای پکن به سمت افزایش می رود بطوریکه در ماه مارس، دمای هوا 11 درجه بوده و در تا آخر ماه ماه آگوست مصادف با اواسط مرداد تا شهریور، دمای هوا به بیش از 30 درجه سانتی گراد میرسد. همچنین در این دوران میانگین ماهی 7 روز پکن شاهد بارش باران خواهد بود لذا به همراه داشتن چتر در این دوران توصیه می شود.

همچنین از ماه آگوست تا ما دسامبر، دمای هوا کاهش پیدا کرده به میانگین 10 درجه سانتی گراد رسیده و بارش باران نیز به ماهی 4 روز کاهش می یابد که بسته به شانس شما، این 4 روز می تواند جزئی از زیبایی های سفرتان باشد.

ارزان ترین زمان سفر به چین، ماه های دسامبر تا فوریه است چراکه چین در سردترین دوران خود به سر برده و با کاهش گردشگران، هزینه سفر نیز کاهش می یابد.

آب و هوای شانگهای

شانگاهی بطور کلی، گرم تر از پکن است. در فصل زمستان که شامل ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه می باشد، شانگاهی حداکثر 11 درجه و حداقل 0 درجه سانتی گراد دما دارد لذا گردشگرانی که به دنبال ارزان ترین زمان سفر به چین هستند، فصل زمستان و مقصد شانگهای می تواند انتخاب مناسبی باشد. همچنین خوب است بدانید فصل زمستان پکن همانند فصل زمستان در ایران بوده و گردشگران با سرمای شدیدی که در شهری مانند پکن وجود دارد روبرو نخواهند شد.

در ماه فوریه، دمای هوای شانگهای از 9 درجه سانتی گراد شروع به افزایش کرده و در اواسط تابستان که مصادف است با ماه های ژوئن، جولای و آگوست، به بیش از 32 درجه سانتی گراد میرسد. فصل تابستان شانگهای آب و هوای گرم و مطلوبی دارد لذا شلوع ترین و زمان سفر به چین، فصل تابستان می باشد هرچند در این مدت، هزینه سفر نیز به مراتب افزایش می یابد.

بطور کلی، فصل زمستان ارزان ترین فصل سفر به شانگهای و فصل تابستان گرانترین و شلوغ ترین فصل سفر به شانگهای به حساب می آید اما فصل های پاییز و بهار شانگهای دارای آب و هوای مطلوبی بوده و همچنین، تعداد گردشگران شهر نیز کمتر از تابستان می باشد.

 

 

سوالات متداول تور چین

1- آیا برای سفر به چین باید ویزا تهیه کنیم؟

پاسخ : بله. ویزای توریستی چین به دو صورت عادی و نیمه فوری صادر می شود. ویزای عادی حدود ده روز و ویزای نیمه فوری 4 الی 5 روز کاری زمان می برد. منظور از روز کاری، روزهای کاری سفارت می باشد. همچنین نرخ کودکان نیز همانند بزرگسالان مساحبه می شود.


2- برای ویزای توریستی چین چه باید کرد؟

پاسخ : مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی چین شامل گذرنامه، تمکن مالی با اعتبار حداقل 10 میلیون تومان، شناسنامه به همراه کپی از صفحات اول و دوم، تکمیل فرم ویزا در دو نسخه، دو قطعه عکس 6 در 4 با پس زمینه سفید، بلیط رفت و برگشت مقصد چین، ارائه دعوتنامه از طرف خانواده یا دوستان مقیم چین یا ارائه واچر رزرو هتل برای تمام مدت اقامت. گردشگران می توانند جهت درخواست و اخذ ویزای توریستی به سفارت چین یا آژانس های معتبر لحظه آخر مراجعه کنند.


3- برای سفر به چین، دلار ببریم یا یوآن؟

پاسخ : همواره به گردشگران توصیه می شود جهت سفر به هر مقصد خارجی، ریال خود را به دلار و دلار خود را در صرافی های معتبر مقصد به واحد پولی رایج آن کشور تبدیل کنند. اما با توجه به اینکه چین مقصدی ارزان قیمت جهت خرید کردن به حساب می آید، توصیه می شود گردشگران ریال خود را مستقیم به یوآن تبدیل کنند.


4- بهترین زمان سفر به چین چه موقعی است؟

پاسخ : با توجه به آب و هوا و شرایط جوی چین، فصل تابستان بهترین زمان برای لذت بردن از تفریحات چین است هرچند در فصل تابستان هزینه سفر به چین بخصوص هتل ها افزایش می یابد. گردشگرانی که به دنبال ارزان ترین زمان سفر به چین هستند، فصل زمستان بهترین زمان خواهد بود چراکه به دلیل آب و هوای کشور، تعداد گردشگران چین کاهش می یابد. سفر در سه هفته طلایی چین هم توصیه می شود. این سه هفته شامل تعطیلات روز ملی چین، تعطیلات روز می و تعطیلات جشنواره بهاره می باشد که جشن ها و مراسم های مختلفی هم برگزار می شود.


نظرات کاربران

مینا 22 دی 98
0
با دوتا معبد چین خیلی حال کردم. یکی معبد شائولین هست. معبد سائولین قدمتش به 1500 سال پیش برمیگرده که خیلی مورد حمله قرار گرفته و بخش های زیادیش سوخته ولی خب چین اونارو بازسازی کرده تا مردم برن ببینن و اونایی که اونجا هستن راحت باشن. از چیزی که حال کردم میگن کنگ فو از همین معبد شائولین اومده. برای همین افرادی که اونجا هستن به این هنر رزمی تسلط دارن و برای گردشگرا هنرهای رزمیشون رو به نمایش میذارن. معبد بعدی که دیدم و خیلی خوشم اومد معبد بهشت هست. درواقع اسم این معبد Temple of Heaven هست که با چیزی که دیدم شلوغ ترین قسمت شهر پکنه. هیچ جایی به این شکوه و عظمت ندیدم تو عمرم در واقع به معبد بهشت قلب تاریخی چین میگن و معماری بی نظیری که داره چشم همه رو جذب خودش میکنه
اکبری 21 دی 98
0
توروخدا خواستین برین چین فقط تو موقعی برین که هیچ گردشگری نمیره. ترجیحا فصل زمستون برین. چین همینطوریش خیلی شلوغه حالا حساب کن میلیون میلیون گردشگر هم اضافه شه بهش. من اشتباه کردم تابستون رفتم. باید کلی تو صف وایسی که یجا خالی شه بری ببینی. یه معبد میخواستم برم ببینم انقدر شلوغ بود کلی وایسادم تا یکذره خلوت شه بتونم برم تو
محسن 29 خرداد 98
2
سوغاتی های چینی بسی عجیبن. نان چیکو مثلا یکی از سوغاتی های چینه که خیلی هم معروفه. بعد چون مردم چین زیاد پیاده روی می کنن خیلیاشون یه مچ بند دارن که درواقع گام شماره. این مچ بند گام شما قیمت 200 یوآنی داره جزء سوغاتی های پرطرفدار چین به حساب میاد. چینی ها خوشنویسان خفنی هستن و اکثر نوشته های چینی شاید برای ما عادی به نظر بیاد اما وقتی اونا با قلم های خوشنویسی مینویسن برای همین از نظر اونا خیلی زیبا و خوش خط میشه. اگر شما هم به چین سفر کردین، قلم های خوشنویسی چینی یکی از بهترین سوغاتی های خواهند بود. اما محبوب ترین و بهترین و جالب ترین سوغاتی که میشه در کشور چین خریداری کرد، محصولات فیک هستن. از نظر چینی ها، محصولات تقلبی چینی به سه درجه 1 و 2 و 3 تقسیم میشن که همیشه درجه یک ها در چین به فروش میرسن و بقیشون صادر میشن برای همین اگر به دنبال محصولات تقلبی ولی با کیفیت هستین، به چین سفر کنین. این اجناس تقلبی شامل گوشی، عینک های طبی و آفتابی، کفش و لباس و کلی چیزای دیگه هستن.
امیر مهدی 22 خرداد 98
0
سفری که به چین داشتم نزدیک به 10 روز بود برای همین سعی کردم از اکثر جاهای دیدنی چین بازدید کنم. بعضیاشون خیلی زیبا و جالب بودن و بعضیاشون اصلا ارزش نداره حتی بخوام اسمشو بیارم چه برسه به اینکه رفتم وقت و زمان هزینه کردم تا ازشون بازدید کنم. میخوام در ادامه چنتا از بهترین جاهای چین رو بهتون معرفی کنم که شما هم رفتین چین اونارو ببینین: جنگل سنگی یونان. یک جنگل ساده و خیلی زیبا که میگن نزدیک 250 میلیون سال پیش، زمین از هم باز شده و این سنگ ها از زیر آب ها پدیدار شدن. کوه امی. بودا در کشوری مثل چین از اهمیت بالایی برخورداره برای همین شما مجسمه بودا رو در قالب همه چیز میتونین ببینین. از شکلات های خوردنی طرح بودا بگیر تا مجسمه های تزئینی و مجسمه هایی که معبد هستن مثل مجسمه بودا که از طلا ساخته شده و غیره. ولی کوه امی خیلی برام جالب بود. چینی ها اومدن در دل کوه یک مجسمه بودا درست کردن که از سنگه و خیلی زیباعه و این مجسمه همواره داره دریا رو نگاه میکنه. شهر ممنوعه. برخلاف اسمش، شهر نیست. یک محوطه بزرگه که بهش میگن شهر ممنوعه. درواقع این شهر ممنوعه مرکز امپراطوری چین در طی 500 سال پیش بوده و بالای 10هزار نفر داخلش زندگی میکردن. جالبه بدونین این شهر ممنوعه بزرگترین جاذبه باقیمانده در جهان به حساب میاد. منطقه ساحلی باند. در شهر شانگهای مرکزی، یه منطقه ساحلی وجود داره به اسم باند. باند درمیان مردم خیلی محبوبه و همیشه شلوغه اونجا. در ضمن ساختمان های مختلفی هم اونجا وجود داره که خیلیاشون به هتل و فروشگاه تبدیل شدن و پیشنهاد میشه نه در اون هتل ها اقامت داشته باشین و نه از فروشگاه های اونجا خرید کنین چون هتلاشون جالب نیستن و قیمت غیرمعقولی دارن و فروشگاه هاشونم اجناس جالبی ندارن و گرون هستن.
سیروس 13 خرداد 98
1
چین رو همه یا با سوسک و کرم و ملخ هایی که میخورن میشناسن یا با دیوار بزرگش یا با معابدی که داره. اما غافل از اینکه چین کلی تفریحات بی نظیر داره که خیلی بهتر از جاذبه ها و خیابان های زیباشه و بعضیاشون طوری هست که ببینین انقدر خوبه، چین رو با اونا میشناسن. یکی از این تفریحات که خیلی محبوبه، ساحل خلیج یالونگ که در شرق چین قرار داره. خلیج یالونگ انقدر باصفاس که بهش میگن هاوایی آسیا. ساحل خلیج یالونگ هم خیلی زیباس و هم انقدر خوش آب و هواس که مردم برای رزرو کردن هتل های ساحل تو سرو کله هم میزنن برای همین اگر شما تونستین یکی از اتاق های هتل های خوب اونجارو رزرو کنین بردین. پیشنهاد میکنم تابستونا بیاین به این ساحل چون در کنار اینکه لذت میبرین از ساحل، کلی تفریحات آبی مثل قایق سواری، جت اسکی و غیره داره که لذت این ساحل رو چند برابر میکنه. اگر دنبال این ساحل هستین آدرس دقیقش درواقع شهر سانیاس واقع در جزیره هانیان. در ضمن فکر نکنین که همش تفریحات آبیه. آنطرف ساحل طبیعت سبزی وسیعی وجود داره که کلاس های گلف در سطح جهانی برگزار می کنن. اگر هم نتونستین در هتل های اونجا اقامت داشته باشین شهر هانگژو، نزدیک ترین شهر به این ساحله که پرواز 2 ساعته تا ساحل داره درحالی که از شهر پکن، با پرواز 5 ساعت در راه خواهید بود.
جواد 7 خرداد 98
4
چینی ها آداب و رسوم عجیبی دارن واقعا آدم شاخ درمیاره. برخلاف ما ایرانیا، چینی ها بیشتر دلشون میخواد از مهمون های خارجی در مکان های خارجی پذیرایی کنن تا مهمون های خودمونیشون تو منزل برای همین میگن اگر یک چینی شما رو به خونش دعوت کرد بدونین که افتخار بزرگی نصیبتون شده. همچنین خوبه بدونین اگر دعوت شدین حتما یک هدیه ای با خودتون ببرین. جالبه که چینی ها در همه مراسم ها و مناسبت های مهم به هم هدیه میدن و چون خیلی عاشق غذا هستن، دادن غذا به عنوان هدیه اونم به صورت سبد براشون خیلی جذابه. احوال پرسی به سبک چینی هم نکات ریز خاص خودشو داره. احوال پرسی اول با بزرگتر ها شروع میشه و بایستی زمین رو نگاه کرد. وقتی هم که میخواین یک نفر چینی رو صدا بزنین حتما با نام خانوادگی صدا بزنین. جالبه که چینی ها با اینکه در فرهنگشون که خم شن و زمین رو نگاه کنن موقع احوال پرسی با خارجی ها دست میدن.
امین 30 اردیبهشت 98
1
چینی ها آداب و رسوم عجیبی دارن واقعا آدم شاخ درمیاره. برخلاف ما ایرانیا، چینی ها بیشتر دلشون میخواد از مهمون های خارجی در مکان های خارجی پذیرایی کنن تا مهمون های خودمونیشون تو منزل برای همین میگن اگر یک چینی شما رو به خونش دعوت کرد بدونین که افتخار بزرگی نصیبتون شده. همچنین خوبه بدونین اگر دعوت شدین حتما یک هدیه ای با خودتون ببرین. جالبه که چینی ها در همه مراسم ها و مناسبت های مهم به هم هدیه میدن و چون خیلی عاشق غذا هستن، دادن غذا به عنوان هدیه اونم به صورت سبد براشون خیلی جذابه. احوال پرسی به سبک چینی هم نکات ریز خاص خودشو داره. احوال پرسی اول با بزرگتر ها شروع میشه و بایستی زمین رو نگاه کرد. وقتی هم که میخواین یک نفر چینی رو صدا بزنین حتما با نام خانوادگی صدا بزنین. جالبه که چینی ها با اینکه در فرهنگشون که خم شن و زمین رو نگاه کنن موقع احوال پرسی با خارجی ها دست میدن.
کیا 13 بهمن 97
0
یک داستان خیلی جالب از فرهنگ چینی ها که خیلی برام جالب بود جشن روز ولنتاینه. روز ولنتاین برای چینی ها دو هفتس که از تاریخ 7 جولای شروع میشه. یک داستان جالبی داره این روز ولنتاین برای چینی ها. اونا میگن در گذشته های خیلی دور، یک فقیر عاشق هفتمین دختر امپراطور آسمان ها میشه و باعث میشه اونا با هم زندگی خیلی خوبی داشته باشن و صاحب دو فرزند بشن. امپراطور وقتی متوجه میشه خیلی عصبانی میشه و دخترش رو از روی زمین به سمت آسمان فرا خواند. وقتی دختره داشت بلند میشد که بره بالا پسره دستشو محکم میگیره و نمیذاره بره. وقتی امپراطور این صحنه رو میبینه سنجاق سر دختره رو به رودخونه ای نقره ای تبدیل میکنه و باعث میشه پسره و دختره از هم جدا شده و به دو ستاره مختلف برن و بعد از این اتفاق، این دو عاشق تنها سالی یکبار اون هم در تاریخ 7 جولای اجازه داشتن که همو ببینن.
Shadi 12 بهمن 97
2
درسته قیمت تور و نمیدونم غذا و اقامت اینا خوب بود اما یادتون باشه قیمت پوشاک و لباس و کفش و اینا اونجا خدایی خیلی گرونه حتما با خودتون ببرید لازم شدید بخرید از جاهای خوب بخرید درسته گرونه اما جنساشون عالیه خدایی میگم. اما خب من یه عروسی دعوت شده بودم لباس نبرده بودم مجبور شدم قشنگ 1400 یوان برا لباسه پول بدم و برای برگشتنم خیلی پول نداشتم برای آخرای سفرم همش غذاهای ارزون و هاستل و خوابگاه ها میموندم که پول کمتری میخواست خوب بودا اما دیگه نشد جاهای گرون رو هم برم ببینم. عوضش فرهنگ عجیب و غریب عروسیشون هم دیدم هرچند با ایرانی ازدواج کرده بودا اونم از فرهنگ ماها تعجب کرده بود اما جالب بود اینکه میدیدی اونا عروسیشون چطوریه و چی میپوشن و کلا خطبه خوندن و گریه کردنشون مث ایرانیا بود انقدر دل نازکن که نگو.
رکسانا 30 دی 97
3
تور چین حکم سفر به تاریخ رو داره قشنگ تاریخی بودا همه جاش باستانی حتی آدماشم انگار با همه آدمای توی آسیا فرق داشتن. انقدر مودب بودن انقدر احترام فوق العاده می ذاشتن که نمیتونستی بهشون احترام نذاری قدری برا احترام گذشتنای الکیشون شرمنده میشدی که فکر میکردی تا الان ادب بلد نبودی و نمیدونستی چطوری احترام بذاری. یه غذای خوشمزه بود که من 4 بار خوردمش و وقتی اومدم ایران دلم براش تنگ شده بود شما اگه رفتید حتما حتما این غذا رو بخورید اسمش هم این بود زایو پن بود xaio pan. زبونشونم عجیب غریب بودااا فکن اصلا انگلیسی بلد نبودن من اگه واقعا یه مترجم یا یکی که بلد بود زبونشون رو کنارم نبود فلج مغزی و همه چی میشدم.
ناصر بردبار 19 دی 97
2
من با جمعی از همکارای خوبمون دعوت شدیم از طرف شرکت که بریم چین اونم کجااااا شانگهای قلب چین خوشگل و ناناز بودا. یکم میخوام از هزینه های پکن بگم براتون چون ما دنبال هزینه های آنچنانی خرج کردن و اینا نبودیم و بیشتر دنبال گردش و گشت و گذار بودیم جا و هتل و ایناهم برامون مهم نبود که با این توصیف چیزی حدود روزانه 300 یوان خرجمون شد. خوابگاه گرفته بودیم 70 یوان نفری میدادیم و غذاهای خیابونی هم روزانه 5 الی 6 وعده میخوردیم اونجا انقد میچسبید چندبار غذاهای خیابونیشونو بخوری واقعا به همتون پیشنهاد میکنم اصلا نگید نمیخورم و اینا حتما تستشون کنید. تازه ما از قبل برامون بلیط رزرو کرده بودن و همین باعث شده بود که قیمت تور برامون کمتر دربیاد بخصوص قیمت پروازمون خیلی کمتر شده دوماه قبلش گرفته بودن برامون. ما تو بهارم رفتیم راستی شرکت برای تعطیلات نوروز ما رو فرستادن شانگهای بسیار چسبید هوای دلچسبی بود. ما هرجا میخواستیم بریم با اتوبوس میرفتیم 2 یوان میدادیم برای هر اتوبوس و همه جا هم میتونستیم بریم یبار هم ریکشا و یبار هم البته به لطف یکی از دوستای معمارمون سوار ریت لاینشون شدیم انقده بی سروصدا بود و سریع میرفت که نفهمیدیم کی رسیدیم شانگهای. از خیلی جاها هم نشد دیدن کنیمااا اینم بگم در جواب اون دوستمون که میگفت زمان سفر 7 روز زیاده! باید بگم نرفتی که اینو میگی گه بری میگی یه ماه هم کمه.
ریحانه 18 مهر 97
0
یکی از دلایلی که من تور چین رو انتخاب نمیکنم اینه که زمان سفرش خیلی زیاده یه هفته الی 9 روز چه خبره آخه؟ هرچند که خیلیا میگن خوبه می ارزه و کلی جاها رو میشه دید اما دیگه واقعا یه هفته براش زیاده. آخه من چندبا ر پکن رفتم ولی هنوز هنگ کنگ نرفتم میخواستم برم اونجا رو ببینم که تورهای چین معمولا شانگهای و پکن میبرن. حالا اگه بتونم هنگ کنگ پیدا کنم عالی میشه اما خدایی 8 روز خیلی زیاده کمش کنید. هنگ کنگم کشور گرونیه نمیتونم هفت روز خرج خودم ر و بدم یه فکری بکنید لطفا اگه میشه.
پدرام 23 مرداد 97
2
من برای کارم رفته بودم چین و میخواستم از نزدیک چینی یاد بگیرم بلکه بتونم توی کارم بیشتر باهاش مراوده داشته باشم و یاد بگیرم مثلا میگن برید توی محیط توی یادگیریتون تاثیر خوبی داره. اما همینجا میگم عاجزم از یادگرفتنش میشه گفت واقعا محاله من بتونم یاد بگیرم واقعا محاله البته نه اینکه فقط برای من ها! من حدود یک ساله درگیر این زبون شدم اما عمرا حالاحالاها یادش بگیرم. انقدری زبونشون سخته که میگن اونا بخوان زبون های دیگه یاد بگیرن راحته اما خیلی ناسیونالیستن و اصلا تمایلی به یادگیری زبان جدیدی ندارن. این دیگه برای من خیلی عجیب بود. هرچی میگفتم اونجا یه چی دیگه برداشت میکردن همش میگفتم قربون زبون ترکی خودمون بشم درسته یه کلمه رو چندتا براش تلفظ دارن و هرکدومشون هم یه معنی خاص دیگه میده اما برای زبون چینی تلفظاشون برای یک کلمه هزارتاس خیلی پیچیده است....
صدف 27 تیر 97
4
اکثر آدمایی که میان چین یا دوست دارن بیان چین اما نمیان بخاطر غذاهاشونه. ترجیح میدن که غذاهای عجیب غریب نخورن دوست دارن همون غذاهایی که تو ایران میخورن رو مثلا بیان براشون تو چین سرو کنن. خب لامصب تو که میای یه کشور جدید خودتو آداپته کن سعی کن از همه چیزش لذات ببری نه که بگی نه اخه اوفه اینجاش کثیفه اونجا غذاش خوب نیست اونجا خوشگل نیست آدماشو دوست ندارن اونا خیلی مذهبین خرافاتین نه اونجا خیلی گرونه اونجا ارزونه من نمیرم. به نظرم وقتی میرید سفر این چیزا رو بذارید کنار تا بتونید بیشتر لذت ببرید از همه چی استفاده کنید تا همه چی بهتون مزه بده کیف بده. غذاها و فرهنگ و حرفا و همه چی متنوع رو تست کنید بدونید بهتریناش چین برید سراغشون نه که بگید نه گرونه نه فلانه همه چی و حساب شده برید از قبلش برا هزینه هاش تحقیق کنید راجب پولشون نوع اقامتگاه هاشون همه چیو هم به تور نسپرید خوبه خودتونم از این چیزا سرد دربیارید اینم خوب نیس بگیم با تور میریم پس خیالمون بابت همه چی راحته هم غذا هم خوراک هم خواب و هتلمون.
قیصری 23 تیر 97
4
چین واقعا کشور قانون مداریه و برای به شخصه من هم عجیب بودن قوانینشون هم خوشایند نبود. مثلا چه ربطی به دولت چین داره که یه زوج میخوان بچه دار بشن؟ یا مثلا یه قانون بامزه که داشتن این بود اونایی که با موبایل و گوشی به دست تو خیابون میرن یه خط عابر جدا داشتن که یه موقع با ماشینی کسی دیگه ای تصادف نکنن. یا مثلا این دیگه خیلی خنده دار بود اونجا بازی نمیکنن با پلی استیشن مثلا دولتشون خیلی بهشون مجوز نمیده و این حرفا یا شایدم نمیدونم مردمش خیلی استقبال نمیکنن از این قضیه. خلاصه که قانون های عجیب و غریبی تو همه حنبه های زندگیشون میتونی پیدا کنی که خب همشونم به نظر من به شخصه مفید نیستن. چینی
مهدیس 13 تیر 97
0
چینی ها خیلی جشن ها و فستیوال های مختلفی دارن. مثلا جشن خوردن کیک ماه. در نیمه پاییز چینی ها میان با آرد و انواع آجیل، کیکی درست میکنن که شبیه به ماهه و با میوه پر شده. هدف از این جشن، جمع کردن خانواده ها دور همه. جشن دیگشون جشن نظافت مقبره هاست. اسم این جشن چینگ مینگ نام داره و برای مردم چینی خیلی مهمه. مردم چین در این روز برای ادای احترام به مردگان، شفای مریضان دعا میکنن و همچنین یک غذای مخصوص هم دارن که اسمش چینگ توآن نام داره که درواقع نوعی کوفتس که از سبزیجات معطر درست شده. جالبه بدونین قدمت این جشن به بیش از 2500 سال قبل بازمیگرده. چینی ها یک آئین عجیب و در عین حال جالب دارن اونم اینه که در هنگام سال نو، چینی ها میرن روبروی خانه پدری یا در داخل سالن اصلی خانه یا تنها یا به همراه خانواده عکس میگیرن. حالا که حرف سال نو شد خوبه بدونین چینی ها دو هفته جشن سال نو دارن و کلی اتفاقات جالب در این کشور رخ میده. یکیش جشن فانوسه که روی هر فانوس معمایی مینویسن و اگر جوابشو پیدا کنین، کسی که معما رو نوشته به شما هدیه میده.
یلدا 9 تیر 97
4
سلام من همین الان از چین دارم این کامنت رو میذارم و میخواستم همه ایرانی ها رو به اینجا دعوت کنم. اگر به شهرهای بزرگ و پر از مشغله و کارخونه جات و اینها علاقمندید لازمه حتمن یبار گذری هم شده از چین رد بشید پشیمون نمیشید. اما بازم اگه دنبال طبیعت گردی و اینا هستید بازم میتونید روی چین فکر کنید. چون جاذبه های گردشگری و طبیعت زیبایی داره که از مهمتریناشم میتونم دیوار چین رو بگم که قطعا همه تون باهاش آشنایید. یادتونم باشه اگه خواستید شب رو تو چین بمونید برید اطراف روستاها و اون جاها که از هوای خوب تنفس کنید داخل شهرهای بزرگی مثل پکن و اینها خیلی هوا خوب و تمیز نیست و ممکنه نکته جالبی برای توریست های گردشگر نباشه. امیدوارم تک تک شما ایرانی ها رو تو چین ببینم.
لیلا 28 خرداد 97
4
چین واقعا یه شهر پیشرفته است. هتل ها و اقامتگاه هایی که داره رو با انواع و اقسام دستگاه های صنعتی و های تک تجهیز کردن. یه هتل داره خیلی باحاله اسمش هتل کئسولیه اگه به فضانوردی و فضا و نجوم علاقه دارید بهترین جاست براتون. همه چی شبیه سازی شده تخت و تلویزیون همه چی رو طوری درست کردن اونجا که انگار توی ایستگاه فضایی هستید همه جوور امکانات هم داره. درهاش قشنگ مث درهای سفینه فضایی و ایستگاه های فضایی کار میکنه و رنگ آبی خوشگلی کل فضا رو پوشونده همه جا پر از سنسور و کلی دکمه و ایناس که هی میترسی نکنه دست بزنی چیزی خراب بشه. من به همتون این هتل رو پیشنهاد میدم خیلی تجربه خوب و مهیجی بود. آخ آخ انقد پتوها و بالشاش فرم بامزه ای داشتن.
دنیا 23 خرداد 97
4
انقدری که من شکموعما برای این رفتم چین که غذاهاشونو از نزدیک تست کنم الانم میخوام نتیجه تستامو بگم بقیه نرید غذاهای بدشو امتحان کنید. خب هر منطقه از چین کلی غذاهای ترش و شیرینه و تند داشت بستگی داشت به اون منطقه از چین مثلا شمال چین غذاها شور بودن اغلب و توی هنگ کنک شیرین و جاهای دیگه که من رفتم ترش بودن که خب من سلیقم با ترش بیشتر جور درمیاد برای همین ترش رو میتونم بیشتر بهتون پیشنهاد بدم هات پات یعنی غذای جنبده ای که پختنش یادتون باشه نبینید چی میخورید اما یبارم که شده بخورید چیز خوبیه حتی برای تست کردنش می ارزه. سبزیجات و سس هاشون عالیه طعماشون مهم نیست برایم ن که چی هستن و چطو.ری درست میشن برای من طعمش مهم بود اونا غذاها رو مثل ماها کنسروی اصلا استفاده نمی کنن این یکی از مزایای سفرم به چین بود که سعی کردم بیارم ایران و ازشون تقلید کنم. کیمچی رو من توی کره خورده بودم اما اینجاهم هست پر از سبزیجاتی که هم ترشه هم شیرین بستگی داره کجا بخورید ولی قطعا امتحانش کنید.
محمود مطلق 4 دی 96
1
به هیچ وجه غذاهای محلی که سوسک و عقرب و این چیز هستن رو میل نکنین. خیلی خوشمزس (از نظر اونا) و مخصوصا زمانی که ترد هستن و زیر دندون قرچ قرچ صدا میدن ولی بعد از اینکه میخورین چون با بدن ما سازگاری نداره باعث کلی مریضی میشه. کل مسافرتمون تو بیمارستان گذشت.
محسن 17 آبان 96
2
دو هفته رفتم چین دیگه نمیرم. خیلی سفر خوبی بود جاهای دیدنیش بسیار جذاب بودن و مردم هم تا حدودی خوشبرخورد. ولی یکسری فرهنگ و آداب و رسوم دارن که اصلا با ما ایرانیان جور در نمیاد. اکثر غذاها بخصوص غذاهای نودلی باید از چابستیک استفاده کنی که خیلی سخته. خلاصه که خوش گذشت ولی به سختیش و رعایت کردن قوانین و کنار اومدن با فرهنگشون نمیارزه
شراره 17 آبان 96
0
یه جایی از چین هست به اسم معبد بهشت به انگلیسیشم میشه Temple of Heaven واقعا شبیه بهشت بود. معبداشونو باید از نزدیک ببینید همچین فرم خاصی دارن مدورن و طبقه طبقه میرن بالا دایره طوری اطرافش کلی چراغای قرمز داشتن کلا معابدشون رنگش قرمز و زرد خیلی دارن و انگار که مثلا نمادشون اژدهاس رنگ اژدها هم که قرمزه زیاد تو معابدشون استفاده می کنن و یه جورایی نماد قدرت میدوننش اون رنگ رو. هیچی هم درخت نداره اما خیلی سرده نمیدونم من تو فصل بدی رفتم یا کلا سرده اونجا باید خودتون برید ببینید. این معبد تو جنوب شرقی چین بود و حدود 200 هکتار مساحت داشت خیلیه ها. اونا هنوزم خرافاتین و برای انجام نیایش هاشون به اینجور معابد میان و حتی هنوزم سنت اهدای قربانی دارن توشون. بالاخره باورهاشون زیادی زمینی بود و آسمونی نبود هرچند این معابد رو ساختن که ارتباطات زمینی و آسمونیشون رو محکم تر کنن و بتونن بیشتر به نیایش بپردازن اما در کل جایی بوده و هست برای دعا از محصول خوب و نداشتن خشکسالی بگیر تا چمیدونم بچه دار شدن اما خیلی جای معنوی طوری بود حسش قشنگ منو مغلوب خودش کرده بود با اینکه هیچ اعتقادی نداشتما اما حس معنوی خاصی از اونجا نصیبم میشد. خلاصه که این معبد شاهکار معماری و توی طراحی منظره بی نظیر بود حتما خودتونو از دیدنش دریغ نکنید.
نیما 17 آبان 96
0
همونجور که چین خیلی پیشرفته شده خب خیلی آدما و توریست ها رو هم به سمت خودش جذب کرده اما میدونید من رفتم چین اما فقط به درد تجارت و بیزینس میخوره اصلا برای گشت و گذار خوب نیست میتونید برید تکنولوژی های خوبش رو بببنید میتونید حتی تکنولوژی های اونا رو بیارید اینچا کپی کنید کاری که ما ایرانیا خیلی انجام میدیم اما میدونید خیلی آلوده بود چین من واقعا اصلا از چین به عنوان یک شهر توریستی یاد نیمکنم هرچی از چین یادمه آلودگی بود و دود و دم. درسته یه راه هایی برای مقابله باهاش داشتن اما بازم کارساز نبوده بالاخره هر کشوری اگه پیشرفت کنه باید یه سری چیزا رو فدا کنه که خب چین این مسیر رو انتخاب کرده. من به عنوان شهر توریستی چین رو پیشنهاد نمیدم. ممنونم از شما و وبسایت خوبتون
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر