آبشار گوا در قلب طبیعت

آبشار دودهساگار در گوا که به آبشار گوا در قلب طبیعت معروف است یکی از جاذبه‌های تفریحی پر طرفدار شهر گوا، کشور هند محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی کلی در رابطه با این جاذبه گردشگری بسیار زیبا در اختیار گردشگران تور گوا و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم.

آبشار دودهساگار علاوه بر اینکه به آبشار گوا در قلب طبیعت معروف است به دریای شیر نیز شهرت دارد، جالب است بدانید که کلمه دودهساگار (Dudhsagar) به معنای دریایی از شیر است که این نام را به خاطر آب سفید رنگ آبشار به آن داده اند.. این آبشار زیبا ترین آبشار، قاره آسیا به شمار می آید و این زیبایی به دلیل تغییر رنگ این آبشار خروشان از آبی به سفید می باشد، این تغییرات به علت سرعت بالای آب آبشار ایجاد می شود. از لحاظ موقعیت مکانی این آبشار در بین ایالت کارانتاکا هند واقع شده است، ایالت کارانتاکا یکی از مهمترین ایالت های کشور هند به حساب می آید. آبشار دودهساگار در امتداد رود ماندوی (Mandovi) می باشد، این رود به دلیل فشار زیاد آب در جهان بسیار مشهور است.

 این آبشار به این دلیل به آبشار گوا در قلب طبیعت شهرت یافته که در منطقه ای جنگلی به نام پارک جنگلی مولم (Mollem National Park) واقع شده است و زیستگاه حیوانات می باشد. ارتفاع آبشار دودهساگار حدود 330 متر و پهنای این آبشار حدود 30 متر می باشد. نام آبشار دودهساگار در فهرست 100 آبشار مرتفع دنیا قرار گرفته است و به همین خاطر این آبشار هر ساله میزبان گردشگرانی می باشد که با تور گوا به این منطقه سفر می کنند. صدای سقوط آب آبشار آنقدر زیاد است که از 1 کیلومتر دورتر هم به راحتی شنیده می شود. گردشگران تور گوا باید بدانند که رسیدن به آبشار دودهساگار کمی دشوار است و باید کمی پیاده روی کنند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره آبشار گوا در قلب طبیعت

روجا 30 دی 97
4
عکس اولی که برای آبشار گوا در قلب طبیعت گذاشتین خودش شبیه قلبه به نظرم
حسینی 14 مرداد 97
1
آبشار گوا در قلب طبیعت فوق العاده آبشار زیبایی هست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما