اولین مسجد روی آب ایران

این مسجد 2 طبقه که در سواحل غرب جزیره کیش قرار دارد به صورت ستاره ی 12 پر طراحی شده و هم اکنون در حال ساخت است.
مساحت کلی اولین مسجد روی آب ایران حدود 170 متر است و طبقه همکف این مسجد حدود 130 متر است.  این مسجد وسعت زیادی ندارد و بیشتر جنبه گردشگری و توریستی دارد، به همین منظور برای برگزاری مراسم های بزرگ مذهبی مناسب نمی باشد. بودجه لازم برای ساخت این مسجد توسط جمعی از خیرین و نیکوکاران و سازمان منطقه آزاد کیش تامین شده است. طبق برنامه ریزی های انجام شده پس از به پایان رسیدن مراحل ساخت، این مسجد به صورت خودکفا هزینه های خود را تامین می کند. با وجود این که تمامی استانداردهای لازم در ساخت این مسجد مورد نظر قرار گرفته است، ولی همچنان باید تحقیقات لازم در رابطه با این که اولین مسجد روی آب ایران گنجایش چند نفر را دارد تا بدون هیچ گونه خطری از آن بازدید کنند، باید انجام شود. پیش بینی می شود که مورد توجه گردشگران و توریست های تور کیش قرار گیرد.
مسئولین جزیره کیش با هدف این که گردشگران تور کیش علاوه بر جاذبه های گردشگری این منطقه به سمت معنویت هم جذب شوند، این مسجد را طراحی کردند. گفته می شود که این مسجد دارای ظاهر بسیار زیبایی است که شبیه به یک ستاره 12 پر است و دارای 2 مناره می باشد که زیبایی خاصی به آن می بخشد. گردشگران تور داخلی می توانند در آینده ای نزدیک از این مسجد زیبا دیدن کنند و در آن به راز و نیاز و عبادت بپردازند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 106 دهنده به امتیاز اولین مسجد روی آب ایران
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
ساحل 18 آذر 97
3
خیلی عالی
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.