امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به دریاچه ای در قلب بهشت

دریاچه ای در قلب بهشت

همان طور که همه ما می دانیم، خطه سرسبز شمال کشورمان ایران، سرشار از جاذبه های گردشگری است و شاید هر نقطه از آن به یک منطقه بکر و زیبا مزین شده باشد. به طور مثال در شهرستان رودبار ساحل سفید رود را داریم که یکی از معروف ترین اماکن گردشگری در ایران محسوب می شود. اما ما در این مقاله از وبسایت لحظه آخر قصد داریم دریاچه ویستان بره سر رودبار که به دریاچه ای در قلب بهشت معروف است را برای شما معرفی کنیم.
دریاچه ویستان بره سر، در استان گیلان، 40 کیلو متری شهرستان رودبار، منطقه خورگام و در شهر کوهپایه ای بره سر واقع شده و به واسطه قرار گرفتن در منطقه ای سرسبز و زیبا، در بین گردشگران تور شمال از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. از زیبایی های طبیعی این دریاچه تماشایی که بگذریم به داستانی می رسیم که در دل این دریاچه نهفته است و شاید باعث حیرت مخاطبان شود. در واقع در این منطقه هیچ دریاچه ای وجود نداشته و با وقوع یک زلزله به طور طبیعی ایجاد شده است. آب دریاچه ویستان بره سر، از ارتفاعات و به عبارت دیگر از جاری شدن شدن آب های سطحی و چشمه های زیرزمینی تامین می شود. در این جا لازم به ذکر است که دریاچه توسط کوه های سرسبز و مرتفع احاطه شده که همین محیط کوهستانی و زیبای اطراف دریاچه، آن را به یک جاذبه گردشگری و تفریحی پر طرفدار در بین طبیعت گردان و گردشگران تور داخلی مبدل ساخته است و اغلب آن را با نام دریاچه ای در قلب بهشت می شناسند.
پوشش گیاهی محیط اطراف دریاچه ویستان را درختانی مثل بید، بلوط، زالزالک، راش و گیاهانی همچون لاله کوهی، گل گاوزبان، شیرین بیان و غیره تشکیل می دهند. ولی پوشش گیاهی غالب در حاشیه دریاچه، نی است که به وفور به چشم می خورد. آب دریاچه، آبی است زلال که تصویر درختان بر روی آن نقش بسته و زیبایی آن را دو چندان کرده است.
 وقتی از نزدیک به آب دریاچه نگاه می کنیم ماهی های زینتی قرمز رنگ و زیبایی خودنمایی می کنند. گردشگران تور شمال جالب است بدانید، امکان ماهیگیری از آب دریاچه وجود دارد. به جز ماهی حیوانات دیگری نیز در این منطقه زیست می کنند و به طور کلی می توان گفت که محیط اطراف دریاچه از وجود گونه های مختلف جانوری غنی است. به طور مثال در این منطقه حیوانات بسیاری از جمله گونه های مختلف پرندگان، آبزیان و حشرات زندگی می کنند. از پرندگانی که در اطراف دریاچه به چشم می خورند می توان به بلدرچین، کبک، قمری و تیهو اشاره کرد. همچنین این منطقه بکر زیستگاه پستاندارانی همچون گراز، موش خرما و روباه است.
در آخر گردشگران تور شمال لازم است بدانید که دریاچه ویستان بره سر یا همان دریاچه ای در قلب بهشت در ارتفاع 1250 متری از سطح دریا واقع شده، دارای مساحت حدودا 4 هکتاری بوده و عمق آن به 100 متر نیز می رسد.
درج نظر