جشنواره لباس ‌های رنگارنگ سنتی ازبکستان

هر کشور برای خود جشنواره ها و فستیوال های خاص خود را دارد که برخی از آنان گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. جشنواره لباس ‌های رنگارنگ سنتی ازبکستان یکی از همین جشنواره های دیدنی می باشد.با لحظه آخر همراه شوید تا با جشنواره لباس ‌های رنگارنگ سنتی ازبکستان بیش تر آشنا شوید.
گردشگران تور لحظه آخری توجه داشته باشند که جشنواره لباس های سنتی ازبکستان در موزه عمومی (تمدن و صنایع دستی ازبکستان ) برگزار شد.

این جشنواره ی رنگارنگ با حضور سفیران ویتنام ، مدیران موزه های بزرگ ، رایزن فرهنگی ، اتحادیه اروپا ، دانش آموزان ، آموزگاران و والدین آن ها و نفر دوم سفارت جمهوری اسلامی افتتاح گردید.سخران این مراسم سفیر ویتنام بود که سخرانی خود را با زبان روسی آغاز کرد و در ادامه ی آن حسن رجبی هنرمند و پیشکسوت موسیقی و آواز همراه با نواختن دو تار فضای مراسم را به سمت اصالت های شرقی سوق داد.
پس از این بخش ، لباس های سنتی که ترکیبی از سرپوش های زیبا با تزئینات رنگ ، دوخت ، بالاپوش برای دوری از سرما و گرما ، جلیقه ها و بالا تنه های زربافت و زری دوزی شده با پیراهن های بلند هر منطقه ای برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شد.
به طور کلی آثار جمع آوری شده در این موزه زیبا و دیدنی شامل 20 نوع کار هنری نظیر کنده کاری چوب ،جواهر تراشی ، سرامیک ، ضرب سکه ، پرورش  ابریشم ، قالی بافی و گلدوزی که مردم ازبکی زبان زد دنیا هستند وجود دارد.
یکی از آثار برجسته ی این موزه که به چشم می خورد ، پنج بشقاب بزرگ دیواری با چهره ی یک بانو با رنگ و نقش متفاوت نیز می باشد که نقش و پخت آن حکایت از ادراک زیبا شناسانه و رعایت در رنگ و نقش در صنعت سرامیک ازبکستان دارد.
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر




رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما