فستیوال نیمه پائیز چین

چین از آن دسته از مقاصد گردشگری است که طرفداران خاص خودش را دارد.یکی از مواردی که گردشگران را به سمت خود جذب می کند فستیوال های مختلف آن است که در این میان می توان به فستیوال نیمه پائیز چین نیز اشاره کرد.در ادامه گردشگران عزیز را بیش تر با فستیوال نیمه پائیز چین آشنا خواهیم کرد.
 
 
فستیوال نیمه پائیز تور چین که به آن فستیوال ماه چینی هم می گویند یکی از مهم ترین جشنواره های چین می باشد که آن روز به عنوان تعطیل رسمی شناخته گردیده است.
مهم ترین قسمت این فستیوال جمع شدن خانواده ها دور هم است که این روز پر شور را در پانزدهمین روز از ماه هشتم تقویم قمری چین برگزار می کنند.در این تاریخ جالب بدانید در تمامی مدت شب ماه درخشان ترین و کامل ترین قرص خود را نمایان می کند به همین دلیل زمانی که دور هم جمع می شوند با کیک های به شکل ماه که نمادی از دور هم جمع شدن می باشد از خود پذیرایی می کنند.
جشن نمیه پائیز یکی از دو اتفاق مهم در تقویم چینی نیز می باشد که در این روز مردم چین به سمت خانواده های خود می شتابند و افرادی هم که از خانواده های خود دورند با خیره شدن به ماه به فکر خانه و کاشانه ی خود می افتند.این جشن که ریشه ی کهن هزار ساله دارد به مرور زمان تکمیل گردید.جالب بدانید که امپراتور های باستان ماه پائیز را می پرستیدند و برای آن قربانی می کردند.
در سلسله ژو پرستش ماه بسیار رواج پیدا کرد بدین صورت که زیر ماه ، میز های بزرگ با چراغ های فانوسی می گذاشتن و روی آن را با هندوانه ، خرما ، سیب ، انگور ، کیک های به شکل ماه و دیگر هدایا برای قربانی عرضه می شد و پس از پرستش کیک بزرگ دایره ای را به تعداد اعضای خانواده قاچ می کردند.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره فستیوال نیمه پائیز چین

مریم 7 مرداد 97
4
فستیوال نیمه پائیز چین چقدر جالبه مثله بعضی از آیین های ما که بهشون معتقدیم
درج نظر