بزرگ ترین استخر جهان

سالانه افراد زیادی هستند که در پی این هستند که رکورد های مختلفی را در بشکنند نمونه اش بزرگ ترین استخر جهان که تا کنون هیچکس نتوانسته رکورد آن را بشکند.در ادامه ی مطلب گردشگران و ماجراجویان عزیز را با بزرگ ترین استخر جهان بیش تر آشنا خواهیم کرد.
 
 
هتل سن آلفونسو دل مار هتلی زیبا و دیدنی در خط ساحلی ، در منطقه آلگاروبو در فاصله ی 100 کیلومتری شهر سانتیاگو در پایتخت کشور شیلی ساخته شده است.این استخر به قدری پهناور است که می توان با قایق بادبانی در آن حرکت کرد.
بزرگ ترین استخر جهان درست در هتل سن آلفونسو دل مار بنا گردیده که رکورد طولانی ترین و در عین حال عمیق ترین استخر جهان را به خود اختصاص و نام خود را در گینس به ثبت رسانده است.
استخر هتل سن آلفونسو دل مار در سال 2006 میلادی تاسیس و از همان سال اول افتتاح خود گردشگران تور شیلی خود را به این هتل رسانده و شاهد این شاهکار و رکورد بزرگ بوده اند.
استخر سن آلفونسو دل مار با مساحت 7.7 هکتار و طول تقریبی 1000 متر مربع ظرفیت 250 میلیون لیتر مکعب آب را دارد که توسط شرکت شیلیایی در نزدیکی اقیانوس آرام ساخته شده است.توجه نمایید برای پر کردن این استخر پهناور از آب تصفیه شده اقیانوس آرام استفاده می کنند. 
 
 
مورد توجه گردشگران تور لحظه آخری ، هزینه ی ساخت عمیق ترین و بزرگ ترین استخر دنیا در هتل سن آلفونسو دل مار شیلی حدود 3.5 میلیون دلار تخمین خورده است ، همچنین هزینه ی کلی ساخت هتل با تمامی امکانات آن 1.5 الی 2 میلیارد دلار محاسبه گردیده است.
مسافران می توانند با اقامت در هتل سن آلفونسو به صورت رایگان از این استخر استفاده نمایند اما مسافرانی که در این هتل اقامت ندارند با پرداخت بلیط می توانند از استخر استفاده کنند و نهایت لذت را ببرند.
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره بزرگ ترین استخر جهان

شیلا 30 تیر 97
1
بزرگ ترین استخر جهان چقدر خفنه استخر به این بزرگی ندیده بوده تا به الان
درج نظر