امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به تفلیس

تفلیس

تفلیس پایتخت مدرنی است که بافت میانی آن قدیمی و زنده است به طور کلی از ترکیبی از معماری سنتی و مدرن می باشد که گردشگران را به دلیل همین ویژه گی خاص به خودش جذب کرده است. تفلیس پایتخت گرجستان ، یکی از شهر های مهم این کشور می باشد که اتفاقات سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی و اجتماعی زیادی در طول تاریخ در تفلیس اتفاق افتاده است.
 
 
تفلیس گرجستان دارای مناظر طبیعی دیدنی و بکری می باشد که می گویند این شهر از قرن پنجم یکی از مهم ترین شهر های قفقاز بوده است. قسمت قدیمی رود کواری ، تپه ها ، ساختمان های مذهبی و خانه های قدیمی بالکن دار در تفلیس همه و همه یاد آور اوراسیای باستان می باشد.
پس از انقلاب گل سرخ 2003 تفلیس از قبلش هم بهتر و دلنشین تر شد ، کافه های دنج و درجه یک ، هتل ها و هاستل های متنوع ، بار ها ، گالری ها ، موزه ها ، خیابان های تمیز و شیک ، حمل  نقل آسان و مدرن و همچنین معماری مدرن و قدیمی و بافت دیدنی آن را به مقصدی بی نظیر برای گردشگران تور تفلیس در آورده است.
تفلیس دارای جاذبه های گردشگری تفلیس زیادی است که هر گردشگری را محو خودش می کند از خیابان های باریک گرفته تا خانه ها و کلیسا های قدیمی با معماری سنتی و دیگر دیدنی ها دیگر ، جالی است بدانید شهر تفلیس شب ها هم زنده است که این خصوصیت را فقط چندین شهر اروپایی دارد.
 
 
برای خرید در شهر تفلیس اول به سراغ دو مرکز خرید تفلیس مال و پوینت بروید در این دو مرکز خرید هر برندی که چه می شناسید چه نمی شناسید وجود دارد و می توانید بهتریت خرید ها و سوغاتی ها را تهیه نمایید و در کافه و رستوران و حتی از قسمت های تفریحی آن دیدن و لذت ببرید. اگر هم گشت و گذار در خیابان را دوست دارید دور میدان آزادی خیابان پکینی و خیابان روستاولی پر از مغازه های مختلف و متنوع می باشد و همچنین بدانید که خیابان درای بریج تفلیس بهشت سوغاتی است و می توانید در این قسمت با کلی چانه زنی سوغاتی های خوب و با قیمت مناسبی را خریداری نمایید.

نظرات مردم درباره تفلیس

ساینا 13 آبان 97
3
تفلیس بی نهایت زیبا و دیدنی هست من خیلی از این شهر خوشم میاد
درج نظر