جاذبه های گردشگری تفلیس

تفلیس پایتخت گرجستان ، شهری پهناور و پر از آثار تاریخی در کنار آثار مدرن می باشد که با سفر به این شهر زندگی سنتی و هم زندگی شهری امروزی را به وضوح خواهید دید در این قسمت با چندین جاذبه های گردشگری تفلیس آشنا خواهید شد.

1. قلعه‌ی ناریکالا : این قلعه ی زیبا فاصله ی کمی با کلیسای Metekhi دارد که بر روی تپه قرار گرفته است که خود را با تله کابین می توانید به بالای این تپه خود را برسانید. نام این قلعه به معنی قلعه کوچک می باشد که در قرن چهارم ساخته و در طول تاریخ بار ها ویران و بازسازی شده است. آخرین ویرانی قلعه‌ی ناریکالا در سال 1827 اتفاق افتاد که باروت نگهداری شده در قلعه منفجر گردید.

2. یادبود کارتلیس ددا: این یاد بود به عنوان مادر گرجستان شهرت دارد که در نزدیکی قلعه و در بالای تپه قرار گرفته است. این بنای یاد بود نمادی از شهر تفلیس می باشد که با آلمینیوم ساخته شده است که این بانو پوششی از لباس سنتی گرجستان بر تن دارد و در یک دست آن یک جام و در دست دیگر آن شمشیر می باشد. این مجسمه در سال 1958 به مناسبت 1500 ساله شدن شهر تفلیس ساخته شد که طول آن به 20 متر می رسد. این بنای یاد بود امروزه یکی از جاذبه های گردشگری تفلیس به حساب می آید.

3. مسجد تفلیس : گرجستان کشور مسیحی ارتدکس و سومین کشوریست که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی پذیرفت. در حالی که نصف بیش تر این شهر مسیحیان می باشد اما تعداد زیادی یهودیان و مسلمانان در این کشور زندگی می کنند. مسجد تفلیس نمونه ای خوبی از مثال تنوع مذهب در این کشور می باشد.قسمتی از این مسجد متعلق به شیعیان و قسمتی دیگر متعلق به اهالی سنت می باشد که با یک ستون از یکدیگر جدا شده اند.

امتیاز 5 از 5 | از بین 102 دهنده به امتیاز جاذبه های گردشگری تفلیس
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری