بهترین زمان سفر به مالزی

همانطور که می دانید بهترین زمان سفر به عوامل متعددی نظیر آب و هوا، برگزاری ‏جشن ها و فستیوال ها، برگزاری مراسمی خاص و غیره بستگی دارد.
کشور مالزی در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از گردشگران ایرانی قرار گرفته و سالانه ‏افراد متعددی در بازه های زمانی مختلف به این کشور زیبا سفر می کنند به همین جهت ‏تصمیم گرفتیم تا در این مقاله اطلاعاتی جامع و کلی در رابطه با بهترین زمان سفر به ‏مالزی در اختیار گردشگران تور مالزی و همچنین کاربران سایت لحظه آخر قرار دهیم پس ‏در ادامه با ما همراه شوید تا از بهترین زمان سفر به مالزی مطلع شوید. 
بهترین زمان سفر به مالزی با توجه به آب و هوا: 
ابتدا باید بهترین زمان سفر به مالزی را از نظر آب و هوایی بررسی کنیم. کشور مالزی با ‏توجه به اینکه در جنوب شرقی قاره آسیا واقع شده است دارای آب و هوای استوایی و ‏بسیار مرطوب می باشد و هواره در این کشور شاهد بارش باران های موسمی که اغلب ‏سیل آسا هستند، می باشیم بنابراین گردشگران باید در انتخاب زمان سفر به مالزی دقت ‏کنند تا در این کشور با باران های سیل آسا مواجه نشوند.  
به طور کلی کشور مالزی دارای آب و هوای ثابتی است و علت این امر نیز وجود کوه ‏های ‏titiwangsa‏ در شرق و جزیره سوماترا می باشد. 
گردشگران تور مالزی باید توجه داشته باشند که میانگین دمای هوای این کشور در طول ‏روز حدود 30 درجه سانتی گراد و در شب حدود 20 درجه سانتی گراد است بنابراین در ‏تمامی روز های سال شاهد گرما در کنار رطوبت هستیم و این مسئله ممکن است برای ‏گردشگران آزار دهنده باشد. 
مالزی تقریبا کشور وسیعی می باشد و جاذبه های متعددی را در خود جای داده است، ‏گردشگرانی که به این کشور سفر می کنند هدف های متفاوتی دارند. خوب است بدانید ‏که ماه های پر باران در تمامی شهر ها و جزایر مالزی یکسان نیست و بهترین زمان سفر ‏به مالزی تا حد زیادی به شهر و منطقه مورد نظر شما بستگی دارد. اگر قصد سفر با تور ‏مالزی را دارید ابتدا باید هدف خود از سفر را تعیین کرده و با توجه به آن، مقصد خود را ‏انتخاب کنید پس از آن نوبت به بررسی آب و هوای منطقه و تعیین بهترین زمان سفر ‏به این کشور می باشد. 
اگر قصد سفر به شهر های شرقی کشور مالزی را دارید باید بدانید که بهترین زمان سفر ‏به کشور مالزی برای شما ماه های خرداد و تیر می باشند همچنین لازم به ذکر است ‏بهترین زمان سفر به نواحی غربی کشور مالزی بازی زمانی آبان تا بهمن می باشد. 
به طور کلی باید بدانید که فصل های بهار و تابستان زمان بارش های موسمی می باشد ‏البته توجه داشته باشید که با وجود بارش باران هوا همواره گرم است. همچنین لازم به ‏ذکر است ماه دی با دارا بودن حدود 180 میلیمتر بارش، خشک ترین ماه در کشور مالزی ‏محسوب می شود.  
در هر زمان از سال به کشور مالزی سفر کنید باید انتظار بارش باران را داشته باشید ‏بنابراین لباس مناسب و چتر را در سفر با تور مالزی فراموش نکنید. 
بهترین زمان سفر به مالزی با توجه به برگزاری مراسم های مهم و فستیوال ها: 
برخی از گردشگران تور مالزی تنها با هدف شرکت در جشنواره ها و فستیوال های مالزی ‏به این کشور سفر می کنند در ادامه برخی از مهم ترین جشنواره های این کشور و زمان ‏برگزاری آن ها را شرح می دهیم. 
روز وساک: 
جشنواره روز وساک مهمترین جشنواره و مراسم کشور مالزی است که هر ساله در تاریخ ‏‏10 می (20 اردیبهشت) برگزار می شود و افراد زیادی تنها با هدف شرکت در این جشنواره ‏به مالزی سفر می کنند. 
فستیوال فانوس: 
یکی از بهترین جشنواره هایی که در مالزی برگزاری می شود جشنواره فانوس می باشد. ‏این جشنواره سالانه گردشگران بسیاری را در تاریخ 15 آگوست (25 مرداد) به سوی این ‏کشور روانه می کند. 
گاوای دایاک: 
جشنواره گاوای دایاک یکی از سنتی ترین و جالب ترین فستیوال های کشور مالزی می ‏باشد که به صورت سالانه در تاریخ اول و دوم ژوئن (12 و 13 خرداد) و در منطقه ‏ساراواک برگزار می شود. بهترین زمان سفر به مالزی برای گردشگرانی که علاقمند به ‏آشنایی به فرهنگ مردم مالزی هستند زمان برگزاری این جشنواره می باشد. 
امیدواریم گردشگران تور مالزی با مطالعه این مقاله بتوانند بهترین زمان سفر به این ‏کشور زیبا و توریستی را تعیین کنند.‏
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره بهترین زمان سفر به مالزی

سارا 13 آبان 97
3
بهترین زمان سفر به مالزی که بارندگیش کم هست چه تاریخ و چه فصلی هست ؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما