امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به کانو کریستالس

کانو کریستالس

کانو کریستالس یکی از زیبا ترین پدیده های بیولوژیکی و منحصر به فرد می باشد که همچون نگینی در سرانیا لا مارکانا می درخشد و به صراحت می توان گفت یکی از زیبا ترین و خاص ترین رود خانه جهان می باشد که سالانه میلیون های گردشگر برای تماشا این رودخانه سفر می کنند و از زیبایی این شاهکار طبیعی لذت می برند. در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا با دریاچه کانو کریستالس بیش تر آشنا شوید.
 
 
رودخانه کانو کریستالس با طول کمتر از 100 کیلومتر و عرض 20 متر از قسمت جنوب رشته کوه های ماراکانا سرچشمه و تا رود گوایمبرو امتداد پیدا کرده است. به این رودخانه ، رودخانه پنج رنگ هم می گویند به دلیل وجود رنگ های مشکی ، سبز ، آبی ، زرد و قرمز در آب رودخانه نیز می باشد که این رنگ ها مواد زائدی هستند که ا تعداد زیادی جلبک تولید می شود که در بعضی از فصل های سال بعضی از رنگ ها نسبت به دیگر رنگ های موجود به چشم می خورد.
جالب است بدانید که در فصل تابستان در اثر برخورد نور خورشید گیاه ماکارانیا کلاویرا خشک شده و رنگ قرمز و سرخ رنگی بیش تر خود نمایی می کند همچنین جلبک های دیگری رنگ های فیروزه ای ، زرد ، سیاه و سبز تولید می کنند و به چشم می خورد.
در این رود خانه رشته های جلبکی طولانی به نام کلاویا ماکاریننس به رنگ های صورتی ، قرمز و بنفش و در صورتی که هوا زیاد آفتابی نباشد سبز رنگ کف رودخانه را فرش می کنند و در اثر فشار آب از این سو به آن سو حرکت و تکان می خورند و همچنین در قسمت های عمیق تر چاه های رنگین کمانی به چشم می خورد.
آب این رودخانه به قدری شفاف می باشد که کف رودخانه به صورت کاملا واضح دیده می شود اما به دلیل ویژه گی های خاص این رود خانه هیچ گونه ماهی در رودخانه زندگی نمی کنند.
بهترین برای رفتن به رودخانه کانو کریستالس خرداد ماه تا آبان ماه می باشد به دلیل اینکه در فصل گرما این رودخانه رنگارنگ می شود و جلوه و طبیعت خاصی را برای بازدید کنندگان تور اروپا به نمایش می گذارد. همچنین برای رفتن به این رودخانه می توانید از طریق هوایی از ویلویسنسیو به ماکارنا بروید و سپس سوار قایق شوید و با کمی پیاده روی رودخانه پنج رنگ برسید.
 
 
درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش 6 و 8 آبان
7 شب
وارش وارش
ایران ... ایران ایر تور
اسطوره بیستون
8 آبان - 15 آبان

تور کیش از شیراز 9 و 13 آبان
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
اسطوره بیستون
9 آبان - 16 آبان

تور مشهد 26 مهر
3 شب
تابان تابان
آتا آتا
دانیار سفر پارسیان
26 مهر - 29 مهر

تور قشم 8 و 9 آبان
3 شب
تابان تابان
معراج معراج
اسطوره بیستون
8 آبان - 12 آبان

تور کیش 2 آبان
4 شب
تابان تابان
کیش ا ... کیش ایر
گردشگر زمان
2 آبان - 6 آبان

تور کیش آبان 1400
4 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
آرشین پرواز
2 آبان - 10 آبان

تور کیش 1 آبان
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
سیف گشت
1 آبان - 4 آبان

تور مشهد مهر 1400
5 شب
زاگرس زاگرس
کارون کارون
آرامش سفر ماندگار
2 آبان - 7 آبان

تور زمینی مشهد 2 آبان
2 شب
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
قطار ... قطار اتوبوسی صبا
فرجام پرواز کیان
2 آبان - 5 آبان

تور کیش 1 آبان
3 شب
تابان تابان
کیش ا ... کیش ایر
دانیار سفر پارسیان
1 آبان - 4 آبان