کانو کریستالس

کانو کریستالس یکی از زیبا ترین پدیده های بیولوژیکی و منحصر به فرد می باشد که همچون نگینی در سرانیا لا مارکانا می درخشد و به صراحت می توان گفت یکی از زیبا ترین و خاص ترین رود خانه جهان می باشد که سالانه میلیون های گردشگر برای تماشا این رودخانه سفر می کنند و از زیبایی این شاهکار طبیعی لذت می برند. در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا با دریاچه کانو کریستالس بیش تر آشنا شوید.
 
 
رودخانه کانو کریستالس با طول کمتر از 100 کیلومتر و عرض 20 متر از قسمت جنوب رشته کوه های ماراکانا سرچشمه و تا رود گوایمبرو امتداد پیدا کرده است. به این رودخانه ، رودخانه پنج رنگ هم می گویند به دلیل وجود رنگ های مشکی ، سبز ، آبی ، زرد و قرمز در آب رودخانه نیز می باشد که این رنگ ها مواد زائدی هستند که ا تعداد زیادی جلبک تولید می شود که در بعضی از فصل های سال بعضی از رنگ ها نسبت به دیگر رنگ های موجود به چشم می خورد.
جالب است بدانید که در فصل تابستان در اثر برخورد نور خورشید گیاه ماکارانیا کلاویرا خشک شده و رنگ قرمز و سرخ رنگی بیش تر خود نمایی می کند همچنین جلبک های دیگری رنگ های فیروزه ای ، زرد ، سیاه و سبز تولید می کنند و به چشم می خورد.
در این رود خانه رشته های جلبکی طولانی به نام کلاویا ماکاریننس به رنگ های صورتی ، قرمز و بنفش و در صورتی که هوا زیاد آفتابی نباشد سبز رنگ کف رودخانه را فرش می کنند و در اثر فشار آب از این سو به آن سو حرکت و تکان می خورند و همچنین در قسمت های عمیق تر چاه های رنگین کمانی به چشم می خورد.
آب این رودخانه به قدری شفاف می باشد که کف رودخانه به صورت کاملا واضح دیده می شود اما به دلیل ویژه گی های خاص این رود خانه هیچ گونه ماهی در رودخانه زندگی نمی کنند.
بهترین برای رفتن به رودخانه کانو کریستالس خرداد ماه تا آبان ماه می باشد به دلیل اینکه در فصل گرما این رودخانه رنگارنگ می شود و جلوه و طبیعت خاصی را برای بازدید کنندگان تور اروپا به نمایش می گذارد. همچنین برای رفتن به این رودخانه می توانید از طریق هوایی از ویلویسنسیو به ماکارنا بروید و سپس سوار قایق شوید و با کمی پیاده روی رودخانه پنج رنگ برسید.
 
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور مشهد 12 مهر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
گردشگر زمان
12 مهر - 15 مهر

تور قشم 15 مهر 99
3 شب
معراج معراج
آتا آتا
سلام پرواز
15 مهر - 18 مهر

تور کیش 13 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
کیش ا ... کیش ایر
رادین گشت پایتخت
13 مهر - 16 شهریور

تور کیش 13 و 14 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
کیش ا ... کیش ایر
قصر شایان
13 مهر - 17 مهر

تور قشم 21 مهر 99
3 شب
آتا آتا
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
21 مهر - 24 مهر

تور کیش 13 مهر 99
3 شب
معراج معراج
کاسپین کاسپین
گردشگر زمان
13 مهر - 16 مهر

تور کیش 11 و 12 و 13 مهر 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
11 مهر - 17 مهر

تور مشهد 19 و 20 مهر 99
3 شب
تابان تابان
کاسپین کاسپین
قصر شایان
19 مهر - 23 مهر

تور قشم 12 مهر 99
3 شب
معراج معراج
معراج معراج
سلام پرواز
12 مهر - 15 مهر

تور قشم 19 مهر 99 ویژه تعطیلات
5 شب
معراج معراج
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
19 مهر - 24 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما