دره چاکرود

منطقه گیلان سرزمین سر سبز مملو از رودخانه های پر آب و فصلی یکی از دیدنی ترین قسمت ایران می باشد در این مطلب می خواهیم به یکی از زیبا ترین دره گیلان ، دره چاکرود بپردازیم.به طور کلی دره به فرورفتگی بین دو کوه گفته می شود که در یک جهت گسترش پیدا می کند ، دره ها به شکل U شکل و یا V شکل می باشند که معمولا دره های که رودخانه در آن جریان دارد Vشکل هستند و بستگی به جریان آب دارد دره چاکرود هم جز این دسته از دره ها می باشد.
 
 
دره چاکرود واقع در استان گیلان می باشد که بالا دست آن رحیم آباد که از اطراف منطقه طیولا آغاز و به سمت دریای خزر سرازیر می گردد.
پس از گذشتن استانقزوین و امام زاده هاشم از جاده سنگر به سمت لاهیجان باید تغییر مسیر داد که پس از گذر از شلمان و لنگرود به رود خواهید رسید و با حرکت به سوی جنوب به قسمت ییلاقی و کوهستانی وارد می شوید و پس از عبور از جنگل به روستای رحیم آباد می رسید. در وسط های راه از روستای رحیم آباد به منطقه طیولا گذر گاه طبیعی و رودخانه ای خواهید دید که کمتر کسی آن را دیده است و تقریبا نا شناخته می باشد.
دره چاکرود دره این زیبا که در عمق این دره فقط صدای گوش نواز آب و جیرجیرک به گوشتان می خورد دنیای متفاوتی می باشد باید بدانید که برای رسیدن از قسمتی به قسمت دیگر این دره باید شنا کرد و دره پیمایی در این دره بدون تجهیزات و راهنما خطرناک خواهد بود و توصیه نمی شود.
عمق دره چاکرود به دلیل فرسایش سیلاب هایی در در قرن های متعدد به وجود آمده است که لایه های رسوبی روی دیواره ها این موضوع را تایید می کند.در بعضی از نقاط این دره قلوه سنگ هایی که از بالا به سمت پایین سقوط کرده اند به جشم می خورد و بسیار زیبا و خطرناک به نظر می رسد. در دره چاکرود آبشار های زیادی وجود دارد که بلند ترین آن 30 متر می باشد که زیبایی بی نظیری به این دره بخشیده است.
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش مهر 99
2 شب
تابان تابان
کیش ا ... کیش ایر
پرواز ایرانیان
4 مهر - 8 مهر

تور کیش 4 مهر 99
4 شب
وارش وارش
ایران ... ایران ایر تور
دانیار سفر پارسیان
4 مهر - 8 مهر

تور مشهد 5 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
آتا آتا
گردشگر زمان
5 مهر - 8 مهر

تور شیراز 3 مهر 99 (اقساطی)
2 شب
کاسپین کاسپین
کاسپین کاسپین
پیام توسعه صبا
3 مهر - 5 مهر

تور قشم 2 مهر 99
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
زاگرس زاگرس
افق بال فرشتگان
2 مهر - 5 شهریور

تور کیش 2 و 3 مهر99
4 شب
تابان تابان
ایران ... ایران ایر تور
قصر آریا
3 مهر - 7 مهر

تور مشهد 1 مهر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
سلام پرواز
1 مهر - 4 مهر

تور قشم 28 مهر 99
2 شب
آتا آتا
ایران ... ایران ایر تور
معراج گشت
28 مهر - 30 مهر

تور کیش 5 و 6 مهر 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
قصر آریا
6 مهر - 9 مهر

تور قشم 28 مهر 99
4 شب
آتا آتا
آتا آتا
گردشگر زمان
28 مهر - 2 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما