امام زاده هاشم

امام زاده هاشم را بیش تر مسافرانی که به سمت جاده تهران رشت و بر عکس رفته اند می شناسند.امام زاده هاشم یکی از جاذبه های دیدنی به شمار می رود که در ادامه در مورد آن بیش تر توضیح خواهیم داد.


بارگاه امام زاده هاشم درست در فاصله 30 کیلومتری شهر رشت و محور اصلی رشت به رودبار قرار گرفته است.این امام زاده هاشم از نوادگان علی ابن ابیطالب می باشد.
گردشگران تور شمال بدانند ، منوچهر خان گرجی برای مقابله با حکومت روس ها به حکومت گیلان منسوب شده بود و در سال 1242 هجری قمری به صورت گسترده ای بارگاه امام زاده را بازسازی کرد.این بقعه به دلیل مداخل خوبی که دارد در هر چند سال یک بار باز سازی می شود به همین دلیل است که بافت اصلی آن برهم خورده است.
گردشگران تور لحظه آخری توجه داشته باشند ، در زمان جنگ جهانی اول و نهضت جنگل این بارگاه به شدت آسیب دید و پس از کشیدن راه شوسه این بقعه در کنار شاهراه اصلی شمال قرار گرفت و ساختمان جدیدی را ساختند.
در سال 1369 زلزله ای به طور گسترده ای تخریب و در حال حاضر بازسازی شده است و در سال های اخیر هم امکاناتی برای اقامت مسافران در نظر گرفته و ساختند.
این ساختمان دارای مهمان سرا ، بازارچه ، پارکینگ ، مسجد ، کتابخانه ، کشتارگاه ، غسالخانه و درمانگاه می باشد که از پای کوه تا قله آن ادامه دار است.
شهرک امام زاده هاشم در تمامی فصل ها زیبایی منحصر به فرد خود را دارد و به هر طرف می نگرید منظره ای بکر خواهید دید.اصالت خانه های روستای شهرک ، درختان و شاخه های نشکسته ی آن ، کوچه های خاکی و آسفالت نشده و دیدن قله های دور دست که پوشیده از برف است حس و حال عجیبی به شما می دهد.

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما