جاده Passage du Gois

یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین جاذبه فرانسه جاده Passage du Gois می باشد که در سال های اخیر مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است که سالانه تعدا زیادی از گردشگران برای دیدن این جاده عجیب به فرانسه سفر می کنند.
 
 
این جاده زیبا یکی از آثار ملی و پربازدید ترین جاذبه و جاده ای شبیه به سراب که در ساعت های در روز آن را می بینید و در ساعتی این جاده کاملا نا پدید می شود که انگار نه انگار در چند ساعت قبل جاده ای وجود داشته است.
جاده پسیج دو گوا جاده ایست که خلیج برنیف و جزیره نوآموچی در اقیانوس آرام را به هم متصل می کنند در ابتدا ساخت این جاده سازندگان فکر نمی کردند ای جاده امروزه یکی از عجیب ترین جاده های جهان شود. به طوری که از این جاده دو بار در روز به مدت چند ساعت می توان استفاده کرد و پس از آن به اندازه 1.5 الی 4 متر در زیر آب پنهان می شود.
این جاده در سال 1701 میلادی برای اولین با در نقشه ارتباطی ثبت گردید و در سال 1840  میلادی این جاده ماشین رو که امروزه طول آن به 4.125 متر رسیده است. این جاده با ظاهر ساده خود خطرناک ترین جاده های جهان به شمار می رود که سالانه تعداد بی شماری از مسافران را در خود زندانی می کنند به همین دلیل سعی کرده اند در قسمت های مختلف جاده برج های نجات متنوعی ایجاد کنند و مکانی امن را برای مسافران تامین نمایند.
 
 
علت نا پدید شدن این جاده به دلیل جزر و مد با شدت بالا می باشد که جاده را در خود فرو می کند در اطراف جاده تابلو های از خطر و دوری کردن در ساعت های احتمالی گذاشته شده است تا خطری مسافران را تهدید نکند. جالی است بدانید با وجود خطر های این جاده گردشگران پیاده و یا با ماشین جان خود را به خطر انداخته و به این جاده می روند .جاده Passage du Gois به عنوان یک سازه ملی فرانسه یکی از برترین قطب های گردشگری جهان به شمار می رود.
 
 
 
با وجود خطرات زیاد این جاده با این حال هر ساله مسابقه دو با حضور 30 ورزشکار و با طول 4 کیلومتر برگزار می گردد که این مسابقه بیش تر نشان دهنده قدرت و جنگ میان طبیعت و انسان می باشد که این مسابقه به معنای خریداران جهنم مشهور شده است که سکو هایی برای تماشا گران در نظر گرفته شده است که بتوانند این مسابقه را تماشا کنند. همچنین در سال 1999 مسابقه دوچرخه سواری در این جاده برپا گردید که یک فرد توانست در مدت 7 دقیقه این جاده را طی کند به طور کلی  هر سال مسابقه دو و دوچرخه سواری به صورت بین المللی در رده سنی های نوجوان ، جوان و بزرگسالان برگزار می گردد که تماشا گران زیادی برای تماشا مسابقات در این زمان به فرانسه سفر می کنند و از تماشا مسابقه لذت می برند.
 
 
 
 
اگر سفر کردن به مکان های مهیج و ترسناک علاقه دارید به این جاده عجیب و شیطانی بروید ، توصیه های لحظه آخر به مسافران و بازدید کنندگان این جاده : 1 . اگر شنا بلد نیستید حتما همراه  یک فرد ماهر بروید. 2 به علامت ها و تابلو های خطر بسیار توجه کنید تا در طول سفر چیزی امنیت شما را تهدید نکند.
 
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور کیش 27 و 28 شهریور 99
3 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
افق بال فرشتگان
28 شهریور - 31 شهریور

تور کیش 4 و 5 مهر 99
3 شب
آتا آتا
تابان تابان
قصر شایان
4 مهر - 8 مهر

تور کیش 1 و 2 مهر 99
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
آرشین پرواز
2 مهر - 5 مهر

تور قشم 11 و 13 و 14 مهر 99
3 شب
آتا آتا
آتا آتا
قصر شایان
11 مهر - 17 مهر

تور کیش 28 و 29 شهریور 99
4 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر تور
ندا پرواز
28 شهریور - 1 مهر

تور قشم 4 مهر99
2 شب
زاگرس زاگرس
قشم ا ... قشم ایر
سیف گشت
4 مهر - 31 شهریور

تور کیش 28 و 29 و 30 شهریور 99
3 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
30 شهریور - 2 مهر

تور مشهد 4 و 5 مهر 99
3 شب
وارش وارش
آسمان آسمان
قصر شایان
4 مهر - 8 مهر

تور قشم 29 شهریور 99
4 شب
زاگرس زاگرس
قشم ا ... قشم ایر
افق بال فرشتگان
29 شهریور - 2 مهر

تور کیش شهریور 99
3 شب
وارش وارش
زاگرس زاگرس
پرواز ایرانیان
30 شهریور - 3 مهر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما