گران ترین سیب زمینی سرخ کرده دنیا

📅 انتشار : 1400/05/18 📅 بروزرسانی : 1400/05/18 بازدید : 1629

رستوران سرندیپیتی 3 با رکورد دیگر در گران ترین سیب زمینی جهان باعث شد این در کتاب گینس ثبت شود اما این تنها رکورد او نیست بلکه تاکنون رکورد گرانترین برگر که 295 و گران ترین بستنی ساندی 1000 دلار است. البته قابل ذکر است در نیویورک یک بشقاب سیب زمینی را 200 دلار (با احتساب نرخ دلار 26300 تومان) می فروشند. البته در شهر ساحلی فرانسه نیز تعداد کمی از این سیب زمینی ها کشت می شوند که هزینه یک کیلوگرم از این سیب زمینی ها برابر با 5 میلیون و 200 هزار تومن است. این سیب زمینی های خوشمزه را در سرکه انگور فرانسوی می خوابانند و حدود سه بار در چربی خالص غاز که در دمای کنترل شده ای است سرخ می کنند و نکته جالب این است که یک پرس آن برابر با حدود 5 میلیون است. از این روغن به دلیل اسید های چرب غیر اشباع و آلدهید های کمتر استفاده بسیاری می شود.

 

گران ترین سیب زمینی سرخ کرده جهان

 

طرز تهیه سرندیپیتی 

ابتدا برای کندن پوست سیب زمینی ها آنها را با سرکه می جوشانند و بعد دوبار در روغن غاز خالص سرخ می کنند در حالی که سیب زمینی ها در روغن درحال سرخ شدن هستند آشپز دیگری برای این غذا سس پنیر آماده می کند این سس با ذوب شدن مقدار زیادی کره ترافل در ماهیتابه درست می شود  بعد روی سیب زمینی ها پودر طلا خوراکی می پاشند همراه نمک و فلفل ترافل طعم دار می کنند بعد از آن در یک بشقاب کریستال و در کنار گل ارکیده با برش هایی باریک قارچ ترافل و کمی پودر طلای 23 عیار سرو می شود.  قابل ذکر است که این سیب زمینی ها طرفدار بسیاری دارند تقریبا یک لیست 8 تا 10 هفته ای برای خوردن این سیب زمینی ها که مردم برای امتحان کردنش صف کشیده اند. البته که سرآشپز تمام مواد و بهترین ها را برای تهیه این سیب زمینی سرخ شده بکار برده است این سیب زمینی ما از چیپر بک خاصی آماده می شود که به طور کلی لایه نازک قند کمتر و نشاسته بیشتر از مزایای آن است این سیب زمینی های سرخ شده نسبت به بقیه سیب زمینی ها روغن کمتری در آن استفاده می شود. محبوبیت این غذا سر به  فلک کشیده و به گوش سایر کشور ها رسیده است، اکثر مردم در شهر و کشور های دور و نزدیک برای خوردن این سیب زمینی می آیند. 

مشخصات سیب زمینی طلایی

این سیب زمینی ها در خاک بسیار شنی رشد می کند و همچنین غنی شده با جلبک دریایی است. برداشت سیب زمینی طی دو هفته در ماه مه ودر یک منطقه زیر کشت که بزرگتر از 5 هکتار باشد رشد می کند. گاهی هم اولین برداشت ها از طریق حراجی به فروش می رسند مثلا در 20 آوریل (13 اردیبهشت) در هتل دروت در پاریس حراجی راه افتاد که حدود 5 کیلوگرم بسته بندی توسط یک شخص خصوصی به قیمت 500 یورو خریداری شد. البته فقط سالی 100 تن می توان از این سیب زمینی ها برداشت کرد. 


 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 101 کاربران به گران ترین سیب زمینی سرخ کرده دنیا