خرافاتی ترین کشور های اروپا

📅 بروزرسانی : ۶ آذر ۱۳۹۷ بازدید : 760
خرافات باور ها و اعتقادات بی پایه و اساسی هستند که در طول تاریخ بشریت، در فرهنگ کشور های مختلف وجود داشته است. احتمالا گردشگران عزیز خرافاتی ترین کشور دنیا، یعنی هند را بشناسند، اما ما در این بخش از سایت قصد داریم به طور اختصاصی به معرفی خرافاتی ترین کشور های اروپا و بیان برخی از خرافات آن ها بپردازیم، بنابراین در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا با خرافاتی ترین کشور های اروپا و عجیب ترین خرافات دنیا آشنا شوید.
 
خرافات فرانسوی ها
 
یونان
یونان در لیست خرافاتی ترین کشور های اروپا، مقام اول را به خود اختصاص داده است. در فرهنگ این کشور خرافات زیادی وجود دارد و تقریبا هر اتفاقی را به یک دلیل غیر منطقی ربط می دهند. به طور مثال مردم یونان اعتقاد دارند که شکستن بشقاب ها نشانه افتادن اتفاق های ناگوار است. همچنین در این کشور جمله معروفی با عنوان، چشم شرور همیشه مراقب شما است، وجود دارد و واضح است که این عبارت نیز ریشه در خرافات دارد.
فرانسه
بعد از یونان، این بار فرانسوی ها هستند که خرافات زیادی را در فرهنگ خود جای داده اند. گردشگران تور فرانسه جالب است بدانید که مردم این کشور معتقدند وارونه شدن نان، نشانه بدیمنی و بدشگونی است و حتی میهمانان نیز در مجالس مهمانی باید به این موضوع توجه داشته باشند.
ترکیه
کشور ترکیه نیز که بخشی از آن در قاره اروپا واقع شده است، دارای خرافات و باور های عجیب و غریب بسیاری است. گردشگران تور ترکیه جالب است بدانید، در این کشور خرافه عجیبی در مورد آدامس جویدن وجود دارد و مردم این کشور بر این باورند که اگر فردی در شب آدامس بجود، انگار که گوشت بدن مرده را می خورد.
انگلیس
گردشگران تور اروپا خوب است بدانید که با وجود اینکه انگلیس در بین کشور های اروپایی، خرافات کمتری را در فرهنگ خود جای داده است، اما مردم این کشور هم درباره برخی مسائل اعتقادات جالبی دارند. مثلا در این کشور اگر کسی به سکسکه بیوفتد، نشانه این است که کسی در حال فکر کردن به او می باشد. همچنین مردم انگلیس اعتقاد دارند اگر کسی در صبح اولین روز هر ماه، نام خرگوش را به زبان بیاورد، در طول ماه بسیار خوش شانس خواهد بود.
صربستان
مسافران تور صربستان جالب است بدانید در این کشور یک رسم جالب همانند رسم ایرانی ها وجود دارد. مردم صربستان، پشت سر مسافر و یا عزیزی که برای چند روز خانه را ترک می کند، آب می ریزند و به اعتقاد آن ها ریختن آب پشت سر مسافر، به خاطر جاری بودن و روشنایی شگون داشته و باعث می شود فرد سالم به مقصد برسد.
 
خرافات مردم آلمان
 
پرتغال
شاید کشور پرتغال جز خرافاتی ترین کشور های اروپا نباشد اما در این کشور نیز خرافات عجیبی وجود دارد. مثلا در فرهنگ این کشور عقب عقب راه رفتن کاری شوم و بد شگون است و هیچکس نباید این کار را انجام دهد چرا که در این صورت شیطان متوجه می شود شما کجا هستید و قصد رفتن به کجا را دارید.
آلمان
همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم، یونان در زمره خرافاتی ترین کشور های اروپا مقام نخست را دارد و حتی باعث شده برخی خرافات آن وارد فرهنگ کشور های دیگر شود. به طور مثال در کشور آلمان خرافه ای درباره نوشیدن آب وجود دارد که ریشه در خرافات یونانی ها دارد. گردشگران تور آلمان جالب است بدانید، در این کشور اگر فردی به سلامتی کسی آب بنوشد، نه تنها برای اون خوش یمن نبوده، بلکه در واقع برای اون آرزوی بد یمنی و مرگ کرده است.
از دیگر کشورهایی که در دنیا خرافاتی هستند می توان به کشور هند اشاره کرد که در قاره آسیا قرار دارد. هند یکی از کشورهایی است که مردم آن به خرافات ترسناکی معتقد هستند.
در این مقاله از وبسایت لحظه آخر سعی بر آن داشتیم تا شما گردشگران و کاربران عزیز را با خرافاتی ترین کشور های اروپا آشنا کرده و اطلاعاتی درباره خرافات موجود در فرهنگ برخی از این کشور ها، در اختیارتان قرار دهیم.
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره خرافاتی ترین کشور های اروپا

محسن فروردین 1400
12 نفر پسندیدند
خرافات همیشه برگرفته از یک اتفاق واقعیست مثلا منجمین و دانشمندان در یکسال در زمان یکی از پادشاهان روز سیزدهم فروردین را روز بدی اعلام مینمایند مثلا احتمال زلزله میدهند / امامردم ما همین مطلب را قرنهاست که ادامه میدهند وروز سیزده فروردین از شهرها خارج میشوند / شب فردی ناخن میگیرد ویکی از ناخنهایش بطور اتفاقی داخل ظرف غذا میرود ودر هنگام غذا خوردن برای وی مشکلاتی ایجاد میکند این میشود ریشه نفی ناخن گرفتن در شب ووو/ اما برخی مطالب ریشه علمی دارد مثلا همه میدانند نیروی جاذبه نور خورشید از طریق ماه کامل بر روی زمین زیاد است وجزر ومد به همین دلیل اتفاق میافتد و بطور طبیعی در این زمان مایعات بدن انسان بخوص خون نیز راحت تر بسمت مغز حرکت میکند و منع یا توصیه برخی اعمال در اینشب ممکن است زیاد هم خرافه نباشد وووو
حسن بهمن 1399
15 نفر پسندیدند
ما هم بسیار خرافه ایم، چندین هزار مزار ساختیم و زیارت میریم بعد ازشون شفا میخایم. از این خرافه تر
سجاد مهر 1399
8 نفر پسندیدند
اطلاع رسانی خیلی خوبی بود ممنون
abbas مهر 1399
12 نفر پسندیدند
سلام جالب بود. ولی خدایی ما خودمون چقدر خرافاتی هستیم که همه این موارد به جز مورد آخر در ایران و به خصوص در شهر ما وجود داره.
هانی دی 1398
10 نفر پسندیدند
به نظر من خرافاتی بودن و اعتقاد داشتن به این خرافات نشان از جهل و ندانستنه، واسه همینم هست که قدیما خیلی بیشتر از این حرفا خرافات وجود داشت، الان نسبت به گذشته خرافات خیلی خیلی کم شده و بیشتر بزرگ تر ها به این ها معتقدند و دیگه الان داره خیلی کمتر به نسل های بعدی انتقال پیدا می کنه، کشور خودمون هم الان جزو همین کشورها به حساب میاد حالا یکم کمتر ولی ما همچنان مردم خرافاتی هستیم، مثلا همین آب ریختن پشت مسافر ، ما همچنان این کار رو انجام میدیم و معتقدیم اگر انجام ندیم ممکنه اتفاق بدی برای مسافر بیفته اما خودمون هم می دونیم این تنها یه خرافاته و چیز دیگه ای نیست اما دست خودمونم نیست و ناخوداگاه انجام میدیم

lahzeakhar.com/news/22585-%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D9%81%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 107 کاربران به خرافاتی ترین کشور های اروپا