آتشفشان همیشه فعال فیلیپین

آتشفشان همیشه فعال فیلیپین که مایون نام دارد، بار ها برای مردم این کشور و ساکنان منطقه ای که در آن قرار دارد دردسر ساز شده است، اگر مایلید که اطلاعاتی در رابطه با آتشفشان همیشه فعال فیلیپین کسب کنید در ادامه با ما همراه باشید تا این کوه را به شما و گردشگران تور فیلیپین معرفی کنیم.

آتشفشان همیشه فعال فیلیپین یا آتشفشان مایون در استان آلبای کشور فیلیپین واقع شده است و همواره در حال گدازه پراکنی می باشد، خوب است بدانید در نزدیکی کوه مایون بیش از 30 هزار خانوار زندگی می کنند و این افراد بارها به سبب فعالیت ها و گدازه پراکنی های این آتشفشان مجبور به تخلیه خانه های خود شده اند.
در بهمن ماه سال گذشته این کوه در طی یک روز حدود 4 مرتبه فوران کرده و باعث وقوع 41 زمین لرزه در منطقه شده است، اما توجه داشته باشید که شدید ترین فعالیت آتشفشان در ماه فوریه سال 1841 رخ داده است و در اثر این فعالیت تمامی مناطق اطراف این آتشفشان در زیر مواد مذاب مدفون گشته و بیش از 1000 نفر کشته شدند.
به گفته زمین شناسان در صورت فعالیت کامل آتشفشان مایون، مواد مذاب تنها در مدت چند دقیقه تا صدها کیلومتر پیشروی خواهند کرد و هر آبادی را در سر راه خود از بین می برند.
اما لازم به ذکر است با وجود خطرات متعدد در منطقه و نزدیکی کوه مایون سالانه گردشگران بسیاری در سفر خود با تور فیلیپین از این آتشفشان دیدن می کنند، اما محققان و زمین شناسان همواره به گردشگران توصیه می کنند که از این کوه زیبا و خطرناک تا حد امکان فاصله بگیرند چرا که هر لحظه امکان فوران و گدازه پراکنی در دهانه این کوه وجود  دارد.
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور فیلیپین و همچنین کاربران لحظه آخری مفید واقع شود.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز آتشفشان همیشه فعال فیلیپین
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
یاسمین 14 آبان 1397
3
آتشفشان همیشه فعال فیلیپین جالب بود
تشکر از مطالب خوب و مفیدی که در اختیار کاربراتون می گذارید
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری