امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به معبدی که به تاریخ پیوست

معبدی که به تاریخ پیوست

سوریه یکی از کشورهای جنوب غربی آسیا می باشد که سواحل شرقی دریای مدیترانه را شامل می شود و جاذبه های تاریخی ارزشمندی را در خود جای داده است. یکی از مهم ترین این جاذبه ها معبدی که به تاریخ پیوست می باشد.
این معبد، معبد تاریخی بل می باشد که قدمتی دو هزار ساله دارد و در بخش شرقی استان حمص، در شهر تدمر و منطقه پالمیرا قرار دارد. پالمیرا از مکان های توریستی سوریه به حساب می آمد که گردشگران تور سوریه مسحور دیدنی های موجود در آن می شدند. معبد بل در زمره بزرگترین مکان های تاریخی سوریه می باشد که نزد مردم بومی محبوبیت زیادی داشته و همچنین تعداد زیادی از گردشگران تور سوریه در طول سال های قبل از آن بازدید کردند. لازم به ذکر است که بگوییم نام دیگر این معبد "معبد بعل" می باشد.
در حدود 2000 سال پیش مردم بومی شهر زیبای پالمیرا تصمیم به ساخت معبدی برای خدای بعل گرفتند و سرانجام نیز این تصمیم را عملی کردند و با سبک رومی این بنا را ساختند که معماری رومی کاملا در آن مشهود می باشد. یک نکته جالب که در رابطه با این معبد وجود دارد این است که تمامی بودجه ی مالی ساخت آن توسط امپراتوری روم تامین گشته است.
چند سالی است که گروه تروریستی داعش در کشور سوریه رخنه کرده و به جرم و جنایت و کشتار مسلمانان می پردازند. در سال های اخیر نیز اخباری مبنی بر تخریب این بنای ارزشمند به گوش می رسد و طبق تصاویری که منتشر گشته گویا معبد بل به طور کامل ویران گشته و تبدیل به معبدی که به تاریخ پیوست شد. طی جنگ هایی که در طول سالیان دراز این کشور متحمل گشت، بخش های اعظمی از معبد بعل مورد آسیب قرار گرفته بود که نهایتا گروه داعش هیچ آثاری از آن باقی نگذاشت. 
درج نظر