Lahzeakhar.com

تور سوریه

امتیاز 5 از 5 | از 439

متاسفانه در حال حاضر در این مسیر تور فعالی وجود ندارد

مرتبط های سوریه

در ادامه صفحه تور سوریه می توانید لیستی از به روز ترین تورهای سوریه آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.


جمهوری سوریه کشوری در بخش جنوب غربی آسیا و در جوار دریای مدیترانه است که هر ساله گردشگران تور سوریه را پذیرا می باشد. تشکیلات حاکم بر این کشور، حزب سوسیالیست بعث می ‌باشد. سوریه از سمت شمال با کشور ترکیه، از شرق با کشور عراق، از غرب با کشور لبنان و از جنوب غرب با کشور اسرائیل و از غرب با دریای مدیترانه و از جنوب با کشورهای اردن و فلسطین هم مرز است. دمشق پایتخت سوریه و حلب بزرگترین شهر این کشور است که دو مکان محبوب برای گردشگران تور سوریه می باشند.
موقعیت جغرافیایی سوریه در طول تاریخ جایگاهی استراتژیک به این کشور بخشیده‌ است. جنگ داخلی سوریه که در حال حاضر هم ادامه دارد از سال 2011 آغاز شده و تخریب ها و ناامنی ‌های زیادی را در این منطقه سبب شده است که همین امر موجب کاهش تعداد گردشگران تور سوریه در سال های اخیر شده است. این کشور در زمان های گذشته شام نام داشت که هنوز هم برخی از توریست های تور سوریه این کشور را به اسم شام می شناسند. فرانسوی ها بعد از متلاشی شدن عثمانی و تحت استعمار در آوردن این کشور بنا به تاریخ کهن آن این نام را انتخاب کردند.
حدود 75 درصد جمعیت سوریه را مسلمانان سنی، 13 درصد علویان، شیعیان دوازده‌ امامی و اسماعیلیان، 10 درصد مسیحی و 3 درصد دروزی تشکیل می‌دهند. از لحاظ قومیتی هم حدود 90 درصد جمعیت سوریه را اعراب شامل می شوند در حالی که کردها حدود 9 درصد مردم سوریه را تشکیل می‌دهند و مابقی جمعیت سوریه را که کمتر از 1 درصد است، دیگر اقوام تشکیل می دهند.
کشور سوریه در گذشته همراه با کشورهای اردن، فلسطین و لبنان قسمتی از اقلیم شام به حساب می آمد، به همین سبب قدمتی 5 هزار ساله در تاریخ دارد که فرهنگ و تمدنی درخشان از خود به جای گذاشته است که بر همگان آشکار است. توریست های تور سوریه می توانند با سفر به این کشور، به فرهنگ غنی آن پی ببرند.

جمهوری عربی سوریه کشوری در جنوب غرب قاره آسیا و در کنار سواحل شرقی دریای مدیترانه است. سوریه از سمت شمال با کشور ترکیه، از شرق با کشور عراق، از غرب با کشور لبنان و از جنوب غربی با کشور اسرائیل و از غرب با دریای مدیترانه و از جنوب با اردن و فلسطین همسایه است. شهر دمشق پایتخت کشور سوریه می باشد و شهر حلب نیز بزرگ ترین شهر سوریه است. مساحت کشور سوریه حدود 185 هزار کیلومتر مربع و جمعیت این کشور چیزی بالغ بر 18 میلیون نفر می باشد.
 اگر قصد سفر با تور سوریه را دارید خوب است بدانید که کشور سوریه در آسیای غربی، شمال شبه ‌جزیره عربستان در خاورمیانه و در شرق دریای مدیترانه جای گرفته است.
رشته‌ کوه های بسیار پهناوری در غرب این کشور واقع شده است. بیابان سوریه در شرق و رشته‌ کوه دروز در جنوب این کشور جای گرفته و رود فرات که در شرق این کشور قرا گرفته، بیابان سوریه را دو بخش تقسیم کرده است. سوریه به 14 استان تقسیم شده است. هر استان به 60 شهرستان و هر شهرستان بخش های کوچکتری را شامل می شود. از شهر های مهم این کشور می توان به حلب، دمشق، حمص، الباب، رقه، لاذقیه و غیره اشاره کرد.
کشور سوریه از آن حیث که میزبان حرم مطهر حضرت زینب کبری می باشد و با وجود آرامگاه آن حضرت تطهیر داده شده است، بسیار مورد توجه گردشگران تور سوریه قرار گرفته است.
اکثر مسافرانی که با تور سوریه به این کشور سفر می کنند سفر بسیار خوبی را سپری می کنند، زیرا جاذبه های گردشگری، تاریخی و زیارتی فراوانی دارد. گردشگران تور سوریه می توانند از شهر های مختلف و زیارتی این کشور که هر یک جذابیت های منحصر به فردی دارند، هم دیدن کنند، چرا که فاصله این شهر ها از یکدیگر چندان زیاد نیست. گردشگران تور سوریه علاوه بر شهر های مطرح شده می توانند به سایر شهر های سوریه نیز سفر کنند.

کشور سوریه واقع در کنار دریای مدیترانه، یکی از کشور های مذهبی برای مسلمانان می باشد. حرم حضرت زینب در این کشور واقع شده است. گردشگران تور سوریه برای زیارت از این مکان به سوریه سفر می کنند. در این بخش از وب سایت قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با فرودگاه های سوریه در اختیار گردشگران تور سوریه قرار دهیم. این کشور دارای 6 فرودگاه همگانی و 16 فرودگاه نظامی می باشد. از بین 6 فرودگاه همگانی این کشور، 3 فرودگاه آن بین المللی بوده که پرواز های تور سوریه بر روی این فرودگاه ها می نشیند. فرودگاه بین المللی حلب واقع در شهر حلب، دارای باند فرودی به طول 3110 متر می باشد. این فرودگاه در ارتفاع 389 متری از سطح دریا ساخته شده است. کد یاتا این فرودگاه ALP و کد ایکائو آن OSAP می باشد. فرودگاه بین المللی دمشق در شهر دمشق با فاصله 21 کیلومتری از مرکز این شهر واقع شده است. طول باند فرود این فرودگاه 3600 متر بوده و درارتفاع 616 متری از سطح آب ساخته شده است. کد یاتا این فرودگاه DAM و کد ایکائو آن OSDI می باشد. فرودگاه بین المللی باسل الاسد واقع در شهر لاذقیه، دارای باند فرودی به طول 2797 متر می باشد. کد یاتا این فرودگاه LTK و کد ایکائو آن OSLK است. این فرودگاه در ارتفاع 48 متری از سطح دریا ساخته شده است. گردشگران تور سوریه با استفاده از تاکسی های موجود در این فرودگاه ها می توانند به هتل مورد نظر خود بروند. فرودگاه داخلی این کشور بدین شرح است: دیرالزو در شهر دیرالزو، فرودگاه قامسلی در استان حسکه و فرودگاه بالمیرا در استان حمس. گردشگران تور سوریه از طریق این فرودگاه ها می توانند به شهر های مختلف سوریه سفر کنند. همچنین از فرودگاه های نظامی این کشور می توان به  فرودگاه های سویداء، الظمیر، حمات، Al Qusayr، Jirah، Khalkhalah، Minakh، Mezze، الثوره، تیاس و چندین مورد دیگر اشاره کرد.

سوریه یکی از کشور های جنوب غرب آسیا بوده و در جوار سواحل شرقی دریای بزرگ مدیترانه قرار گرفته است. این کشور که میزبان بارگاه ملکوتی حضرت زینب (س) می باشد، سالانه گردشگران و زائران بسیاری را با تور سوریه به خود جذب می کند. برای سفر با تور سوریه، باید از شرایط آب و هوایی آن در فصول و دوره های مختلف زمانی مطلع باشید تا زمان مناسبی را برای سفر با تور سوریه برگزینید. از این رو ما در این قسمت از وبسایت لحظه آخر به بررسی آب و هوای سوریه خواهیم پرداخت. سوریه در چهار ناحیه بزرگ، دارای اقلیم آب و هوایی متعددی است که در ادامه به شرح هر یک می پردازیم: منطقه ساحلی: این مناطق که در جوار دریای مدیترانه قرار دارند، از آب و هوای معتدل مدیترانه ای برخوردار است. مناطق کوهستانی: این منطقه که از دو رشته کوه لاذقيه در نواحی غربی و رشته کوه زاويه در نواحی شرقی تشکیل شده است، دارای آب و هوای معتدل کوهستانی می باشد. منطقه دشت های داخلی: این نواحی که دشت های منطقه الجزيره و دشت های حلب را شامل می شود و رودخانه فرات در آن جای شده، دارای آب و هوای معتدل و مرطوب است. صحرای سوريه: این قسمت از کشور سوریه، نواحی شرقی و مناطق مرکزی آن را شامل می شود و دارای اقلیم آب و هوای گرم و خشک می باشد. مورد توجه گردشگران تور روسیه، این کشور به طور کلی دارای اقلیم آب و هوایی گرم و خشک است و تنها در نواحی جنوب غربی و کناره های دریای مدیترانه، از آب و هوای معتدل و مرطوب برخوردار می باشد. امیدواریم اطلاعاتی که درباره آب و هوای روسیه در اختیارتان قرار دادیم، در تور روسیه مفید واقع شود.
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است