امتیاز 5 از 5 | از بین 419 امتیاز دهنده به تور سوریه

تور سوریه

در ادامه صفحه تور سوریه می توانید لیستی از به روز ترین تورهای سوریه آژانس های مسافرتی با ایرلاین های مختلف، همینطور تعداد شب متفاوت را مشاهده فرمایید. نرخ تمامي تور ها به صورت روزانه بررسي مي شود همچنین جهت دریافت نرخ تور دلخواه خود می توانید با آژانس های مسافرتی فعال در وب سایت لحظه آخر تماس حاصل فرمایید.

جمهوری سوریه کشوری در بخش جنوب غربی آسیا و در جوار دریای مدیترانه است که هر ساله گردشگران تور سوریه را پذیرا می باشد. تشکیلات حاکم بر این کشور، حزب سوسیالیست بعث می ‌باشد. سوریه از سمت شمال با کشور ترکیه، از شرق با کشور عراق، از غرب با کشور لبنان و از جنوب غرب با کشور اسرائیل و از غرب با دریای مدیترانه و از جنوب با کشورهای اردن و فلسطین هم مرز است. دمشق پایتخت سوریه و حلب بزرگترین شهر این کشور است که دو مکان محبوب برای گردشگران تور سوریه می باشند.
موقعیت جغرافیایی سوریه در طول تاریخ جایگاهی استراتژیک به این کشور بخشیده‌ است. جنگ داخلی سوریه که در حال حاضر هم ادامه دارد از سال 2011 آغاز شده و تخریب ها و ناامنی ‌های زیادی را در این منطقه سبب شده است که همین امر موجب کاهش تعداد گردشگران تور سوریه در سال های اخیر شده است. این کشور در زمان های گذشته شام نام داشت که هنوز هم برخی از توریست های تور سوریه این کشور را به اسم شام می شناسند. فرانسوی ها بعد از متلاشی شدن عثمانی و تحت استعمار در آوردن این کشور بنا به تاریخ کهن آن این نام را انتخاب کردند.
حدود 75 درصد جمعیت سوریه را مسلمانان سنی، 13 درصد علویان، شیعیان دوازده‌ امامی و اسماعیلیان، 10 درصد مسیحی و 3 درصد دروزی تشکیل می‌دهند. از لحاظ قومیتی هم حدود 90 درصد جمعیت سوریه را اعراب شامل می شوند در حالی که کردها حدود 9 درصد مردم سوریه را تشکیل می‌دهند و مابقی جمعیت سوریه را که کمتر از 1 درصد است، دیگر اقوام تشکیل می دهند.
کشور سوریه در گذشته همراه با کشورهای اردن، فلسطین و لبنان قسمتی از اقلیم شام به حساب می آمد، به همین سبب قدمتی 5 هزار ساله در تاریخ دارد که فرهنگ و تمدنی درخشان از خود به جای گذاشته است که بر همگان آشکار است. توریست های تور سوریه می توانند با سفر به این کشور، به فرهنگ غنی آن پی ببرند.

جمهوری عربی سوریه کشوری در جنوب غرب قاره آسیا و در کنار سواحل شرقی دریای مدیترانه است. سوریه از سمت شمال با کشور ترکیه، از شرق با کشور عراق، از غرب با کشور لبنان و از جنوب غربی با کشور اسرائیل و از غرب با دریای مدیترانه و از جنوب با اردن و فلسطین همسایه است. شهر دمشق پایتخت کشور سوریه می باشد و شهر حلب نیز بزرگ ترین شهر سوریه است. مساحت کشور سوریه حدود 185 هزار کیلومتر مربع و جمعیت این کشور چیزی بالغ بر