ارتش سفالی چین

چین از جمله سرزمین هایی است که هر جهانگردی تمایل دارد تا حداقل یک بار از آن دیدن کند. یکی از مهم ترین آثاری که اخیرا در این کشور کشف شده و بسیاری از باستان شناسان را حیرت زده کرده " ارتش سفالی چین" نام دارد.
ارتش سفالی چین مجموعه ای شگفت انگیز بوده که به نخستین امپراتوری این کشور تعلق دارد. این امپراتور در زمان حکومتش دستور به ساخت یک مقبره در نزدیکی کاخ خود داد که این دستور نیز عملی شد و 6 هزار سرباز سفالین نیز از آن محافظت می کردند. گفته ها حاکی از آن است که حدود 70 هزار کارگر برای ساخت این قبرستان به صورت مداوم در این مکان کار کرده اند. این مقبره بیش از 20 قرن تا پس از مرگ او پنهان ماند. 
جالب است بدانید که هیچ یک از این مجسمه های سفالی به یکدیگر شباهت ندارند و این امر جذابیت آن را دوچندان می کند، همچنین هر یک از سربازان موجود در ارتش سفالی چین، در اندازه های یک انسان واقعی ساخته شده اند و این نشان از دقت بالای سازندگان آن می باشد و گردشگران تور چین را به وجد می آورد. این مقبره جمعی در سال 1974 و به صورت کاملا اتفاقی توسط کشاورزان مشغول به کار کشف گردید. این کشاورزان وقتی حفره ای دیدند که تعدادی زیادی انسان نما در آن حضور دارند، کنجکاو شدند تا از ماجرا باخبر شوند و به همین دلیل به حفاری در این منطقه پرداختند و سرانجام آن را کشف کردند. در طی حفاری های انجام شده، بخش چشم گیری از مجسمه ها آسیب دیدند که توسط باستان شناسان ماهر ترمیم گشته و حتی هنوز هم این روند ادامه دارد.
مجموعه ارتش سفالی چین شامل 520 اسب، 7 هزار سرباز و 130 کالسکه ی نظامی، تعدادی دفتر و انبار، آثاری به جا مانده از کاخ امپراتور و اصطبل و تپه ای هرمی شکل است که گردشگران تور چین می توانند از آن ها بازدید کنند. 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما