بزرگ ترین قلعه هند

کشور هند واقعا در قاره آسیا، یکی از تاریخی ترین و زیبا ترین کشور ها در این منطقه می باشد. جاذبه های دیدنی و تاریخی این شهر باعث شده به یکی از مقاصد گردشگری محبوب در بین گردشگران تبدیل شود. سالانه گردشگران بسیاری برای بازدید از این کشور، تور هند را در برنامه سفر خود قرار می دهند. در کشور هند قلعه های بسیاری وجود دارد که دربین آن ها قلعه ی چیتورگاه به عنوان بزرگ ترین قلعه هند شناخته می شود. در این بخش از وب سایت لحظه آخر به بررسی بزرگ ترین قلعه هند می پردازیم.
قلعه ی چیتورگاه یکی از قدیمی ترین قلعه های هند، در شمال غربی این کشور واقع شده است. مردم محلی هند این بنای باستانی را به نام چیتور می شناسند. این قلعه در بخش جنوبی استان راجستان بنا شده و تا شهر اجمیر در حدود 112 کیلومتر فاصله دارد. قلعه ی چیتورگاه در زمینی به مساحت 280 هکتار قرار گرفته است. زیبایی و عظمت این بنا باعث محبوبیت آن در بین گردشگران تور هند شده است. در میان این قلعه ی بزرگ، برجی 8 طبقه با کنده کاری های بسیار زیبا، به نام قلعه پیروزی وجود دارد، که در بین سال های 1458 تا 1468 بنا شده است. ارتفاع قلعه پیروزی در حدود 37 متر بوده و برای رسیدن به طبقه هشتم آن باید از 157 پله بالا بروید. 
 
 
به طور کلی این قلعه دارای چندین برج، دروازه، کاخ، گنبد و معبد می باشد. گنبد قلعه ی چیتورگاه در قرن 19 میلادی بدلیل برخورد رعد و برق با آن آسیب دید و پس از آن ترمیم شد. 
گردشگران تور هند لازم است بدانند که اّب و هوای این منطقه در تابستان ها بسیار گرم و در زمستان ها سرد بوده، به همین دلیل بهتر است فصل های بهار یا پاییز را برای بازدید از بزرگ ترین قلعه هند انتخاب کنند.
 
گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما