کلیسای فرشته های آسمانی

زمان مطالعه: 4 دقیقه
بروزرسانی: 1402/10/27
بازدید: 1209

زوارتنوتس در زبان ارمنی به معنای فرشته های آسمانی است و از این رو به آن کلیسای فرشته های آسمانی نیز می گویند. کلیسای فرشته های آسمانی در شهر واغارشاپات و در مسیر ایروان به اجمیادزین قرار دارد و اهمیت و ارزش خاصی نزد مردم ارمنستان دارد. طراحی و ساخت کلیسای فرشته های آسمانی برگرفته از معماری ارمنی می باشد و عملیات ساخت آن در سال 643 به دستور "جاثلیق نرسس سوم" شروع شد و در سال 652 به پایان رسید و در همین سال نیز وقف شد.

سفر به پایتخت زیبای ارمنستان!

کاخ اصلی کلیسای فرشته های آسمانی به شکل پلکانی بنا شده تا تمامی قسمت های آن از نور طبیعی بهره مند شود. در بخش شرقی این مجموعه انبار و حمام وجود داشته و در قسمت جنوبی آن یک کارخانه موجود بوده که در آن نوشیدنی جاثلیق تولید می شد. امروزه تنها خرابه هایی از این بنای تاریخی باقی مانده است. قسمت های باقی مانده از این کلیسا تا اوایل قرن بیستم در زیر خاک مدفون بود و سرانجام در سال 1901 مورد حفاری قرار گرفت و بخش های فعلی آن پیدا شد که امروزه مورد توجه گردشگران تور ارمنستان قرار گرفته است.

گفته می شود کلیسای جامع زوارتنوتس به دلیل زلزله در پایان قرن دهم ویران شد ولی هنوز هم بخش های ارزشمندی از آن باقی مانده که سبب شده تا این بنا در سازمان جهانی یونسکو ثبت شود. گردشگران تور ارمنستان در هر زمانی و هر فصلی می توانند از این مکان بازدید کنند. 

کلیسای فرشته های آسمانی
کلیسای فرشته های آسمانی آدرس
عکس کلیسای فرشته های آسمانی
زوارتنوتس
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.1 از 5 | از 100 کاربر