کلیسای فرشته های آسمانیزوارتنوتس در زبان ارمنی به معنای فرشته های آسمانی است و از این رو به آن کلیسای فرشته های آسمانی نیز می گویند. کلیسای فرشته های آسمانی در شهر واغارشاپات و در مسیر ایروان به اجمیادزین قرار دارد و اهمیت و ارزش خاصی نزد مردم ارمنستان دارد. طراحی و ساخت کلیسای فرشته های آسمانی برگرفته از معماری ارمنی می باشد و عملیات ساخت آن در سال 643 به دستور "جاثلیق نرسس سوم" شروع شد و در سال 652 به پایان رسید و در همین سال نیز وقف شد.
کاخ اصلی کلیسای فرشته های آسمانی به شکل پلکانی بنا شده تا تمامی قسمت های آن از نور طبیعی بهره مند شود. در بخش شرقی این مجموعه انبار و حمام وجود داشته و در قسمت جنوبی آن یک کارخانه موجود بوده که در آن نوشیدنی جاثلیق تولید می شد. امروزه تنها خرابه هایی از این بنای تاریخی باقی مانده است. قسمت های باقی مانده از این کلیسا تا اوایل قرن بیستم در زیر خاک مدفون بود و سرانجام در سال 1901 مورد حفاری قرار گرفت و بخش های فعلی آن پیدا شد که امروزه مورد توجه گردشگران تور ارمنستان قرار گرفته است.
گفته می شود کلیسای جامع زوارتنوتس به دلیل زلزله در پایان قرن دهم ویران شد ولی هنوز هم بخش های ارزشمندی از آن باقی مانده که سبب شده تا این بنا در سازمان جهانی یونسکو ثبت شود. گردشگران تور ارمنستان در هر زمانی و هر فصلی می توانند از این مکان بازدید کنند. 

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز کلیسای فرشته های آسمانی
گالری تصاویر ویدئو ها
نظرات کاربران
کیانا معماری 31 تیر 97
2
من کلیسای فرشته های آسمانی رفتم واقعا زیباست خیلی خوشم اومد کلی اعکس ازش دارم اگر مایل باشید واستون ارسال می کنم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.